Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jacek99

Jacek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:31

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? Witam,posiadam gospodarstwo o powierzchni 5 ha i kilka maszyn m.in. ursusa c-328,wóż,pług,kultywator itp.
Chciałbym prosić użytkowników AF o podpowiedzi jak mógłbym rozwinąć moje gospodarstwo w większe i nowsze maszyny oraz jak mógł powiększyć powierzchnię gospodarstwa.Dodam jeszcze że moje gospodarstwo zajmuję się hodowlą byków na mięso.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? Dzisiaj, 12:46
  •  

#2 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:47

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? Idziesz do banku ,bierzesz kredyt ,kupujesz maszyny i ziemie -proste nie :lol:
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#3 Share Jacek99

Jacek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:50

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? @SZYMANOX może ja nie chcę się zadłużać tak jak ty :P

Edytowany przez Jacek99, 02 lipiec 2011 - 21:54.

#4 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:59

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? kolego SZYMANOX napisałeś to tak jak byś nigdy na gospodarstwie nie był, albo życie było Symulatorem Farmy. Rozwój gospodarstwa to przecież bardzo złożony proces uzależniony od setek czynników, również od położenia gospodarstwa. Wskaźnikiem możliwości rozwoju gospodarstwa jest ilość posiadanej ziemi, być może w Twojej okolicy jest jej pod dostatkiem,ale nie wiemy jak jest u kolegi który założył ten temat, być może jest podobnie jak u mnie, gdzie ziemie można kupić tylko ogrodową...w workach. Poza tym Kolega zakładający temat raczej liczył na poważne odpowiedzi, widocznie ma ochotę rozwijać gospodarstwo, mimo że być może nie jest imponującej wielkości, to poważnie je traktuje i na takie też traktowanie zasługuje.
Pozdrawiam

#5 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 22:20

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? mój sąsiad też tak miał tylko 3 ha i trzydziestke ale zaczął trzymać bydło na chów , wydzierżawił ziemie 10 hektarów i teraz ma 13 , odpicował trzydziestke sprzedał i kupił mf 590 z przodkiem i fajnym turem tani a zawsze przodek i tur jest a nie trzba wydawać grubej kasy na zetory :), poszedł do pracy i tak gospodarzy , ma ponad 20 sztjuk bydła i się powoli rozwija kupuje sprzęt i wszystko a ziemi na sprzedanie nie ma to musi dzierżawić . Mam nadzieje że coś poradziłem

#6 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 22:27

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? Chłopaki spokojnie,to tylko żart ;)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///

#7 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 22:30

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? jedyne co moge ci poradzic to to ze musisz ciezko pracowac;)- 5 hektarow to wcale nie tak mało;) 5 hektarow truskawek i mozesz sie wmiare szybko rozwijac B) tylko kto to pozbiera??;D

#8 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 22:53

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? kolega SZYMANOX miał poniekąd rację, mianowicie idziesz do banku bierzesz kredyt grasz za wszystko w lotka wygrywasz i robisz co chcesz:D:D
ale to wszystko żarty, jedno jest wiadome wszystkim że rozwój gospodarstwa jest głównie uzależniony od pieniążków które w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno zdobyć, tak że w krótkim czasie nie da się legalnie rozwinąć gospodarstwa na większe, nowszy sprzęt ;)

#9 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:historia

Napisany 02 lipiec 2011 - 23:10

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? hehe rozwinac takie gospodarstwo to nie lada sztuka trzeba miec niezla glowe wydatki dochody i inne z tym zwiazane i ziemia... plany awaryjne i rozne warianty postepowania przeciez dzierzawa na zawsze nie bedzie

#10 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 23:17

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? No cóż ale teraz jesteśmy w uni :lol: :lol: ;) I jak ktoś umie kombinować to ma łatwiej np.rozkręcać gospodarstwo <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 12:36

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? co z tej unii? za darmo i tak nikt Ci nic nie da :P
a że dostaniesz jakieś tam dopłaty to co z tego jak od czasu gdy weszliśmy do unii ceny wszystkich środków produkcji poszły kosmicznie w górę...

Edytowany przez mincek18, 03 lipiec 2011 - 12:37.

#12 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 12:44

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo?

Idziesz do banku ,bierzesz kredyt ,kupujesz maszyny i ziemie -proste nie :lol:

Tak a następnie sznur na głowę :mellow: od zera ciężko zacząć łatwo się mówi gorzej z wykonaniem. W gospodarstwie jest tak że nigdy nie wiesz za ile sprzedaż jak jeden rok dobry drugi zły....

Edytowany przez masseyferguson6140, 03 lipiec 2011 - 12:45.

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#13 Share bombelt7030

bombelt7030

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 18:53

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? koledzy jak tak samo jak jacek99 i no ze
mam 7ha ziemi i zamiast c-328 to ursusa c-360 3p i też chciałbym powiekszyć gospodarstwo i właśnie jak jest z tym kredytem na zróżnicowanie bo okolicznej wsi gościu wzioł 750tyś kredytu z uni pobudował obore teraż kupuje ciągnik ma około25ha a z 750tyś zł to on musi uni oddać 375tyś zl

#14 Share Jacek99

Jacek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 21:57

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? Chłopaki nie przekrzykujcie się tylko piszcie swoje porady.
Powiem wam tyle że u mnie to mało co wziąć w dzierżawy bo albo łąka albo ugór a to znów są koszty:unsure:
A tych dopłat z unii to nie dostanę wiele bo gospodarka mała(wszystkie te programy z unii mają swoje wymagania) :(
@UrsusByczaSila może i truskawki się opylają,ale najpierw trzeba uprawić póżniej kogo do pomocy trzeba nająć(jak ktoś ma specjalistyczne maszyny to sam zrobi w 2-3 osoby)
Prosto CI to wytłumacze:Dla mnie twoje rozumowanie to koszty,koszty i jeszcze raz koszty :(

#15 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 22:21

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? Witam. Nie wiem jakie są koszta i zyski ale może warto pobawić się w drób lub świnie. W końcu ze świni wychodzi sporo prosiaczków wiec we własnym zakresie da sie coś dorobić. Ziemi wystarczy w zupełności na własna passze i po woli sie rozwijać. Znaleść prace i dorabiać. Jeśli masz jakieś budynki to możesz je wykorzystać.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#16 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 22:27

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? Zacznij uprawiać warzywa (u mnie w tym roku modna jest cukinia), najpierw na mniejszą skalę, później coraz więcej, wtedy będzie cię stać na zatrudnienie kogoś, a jak dobrze trafisz to z tych swoich 5 ha wyciągniesz tyle, co niejeden z 30 ha. Sprzętem się nie martw, bo to zawsze można kupić lub zmienić, a jak nie masz czegoś potrzebnego to zawsze możesz skorzystać z usług, bo wielu maszyn nie opłaca się kupować na tak mały areał. Inwestuj w to co jest na prawdę potrzebne.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#17 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 03 lipiec 2011 - 22:35

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? Przy tak niskim areale bym nastawił się na frukta bo generują największy zysk jeśli pozwala na to klasa ziemi. Po nie długim czasie kup deszczownie co zwiększy plony. I wtedy można w miarę możliwości zwiększać powierzchnię gospodarstwa poprzez dzierżawy tylko w nie nadmiernym stopniu bo na początku trzeba mieć dużo na wkład, a bez odpowiedniego nawożenia nie ma to sensu. Powoli później można przechodzić w produkcję zbóż i się rozwijać.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 lipiec 2011 - 00:01

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? U mnie modny bób czy bobik jakos tak a cena za kg 5.50-6zl . Na 5ha to zacznij na poczatek ziemniaki i warzywa to szybko kasa ci wpadnie i co z tym idzie wiecej kasy wiecej ziemi

Edytowany przez Profil usunięty, 04 lipiec 2011 - 00:01.

#19 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 17:32

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? na taki areał to tylko warzywa i sporo rąk do pracy.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:20

Jak w miarę szybko rozwinąć gospodarstwo? Witam my mamy ok. 23 ha i mamy 15 macior dużo ?? nie bo od ok. 10 macior sprzedajemy prosiaki ma parki i jest zysk wam powiem ;) .I jeszcze mamy ok. 20 sztuk młodzieży i 3 krowy ;) .