Zaloguj się, aby obserwować  
andzin

Kiszonka z kukurydzy

Polecane posty

andzin    20

A mianowicie jaka jest waga swiezo skoszonej kukurydzy ile może byc na przyczepie o wymiarach 4x2x1,5m wys. czy ze 3 tony bedzie. Pytam bo pierwszy raz zasiałem i chciałbym się dowiedzić ile przyczep będzie z hektara bo troche daleko posiane to na ile przyczep by trzeba było wozić zeby nadążyć z odbiorem. Jak by było ze40ton/ha to z 15 przyczep x3tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

z pięknej kukurydzy można otrzymać do 70 ton zielonki, ja najwięcej miałem 20 rorzutników 3,5 t z nadstawkami z ha a ile ton trudno powiedzieć ale ciężka jest sieczka nawet bardzo ciężka, ilość transportu zależy od odległości od pola do pryzmy, pojemoności naczyń i wydajności maszyny tnącej tj. jej przepustowości, ja wożę 2 x 3,5t rorzutniki i 2 x 4,5t do tego ugniatam na dwa ciagniki przy dobrych wiatrach hekatar 35-40 minut leci. Przy dalszej odległości biorę piąte naczynie. Wszytsko zależy od organizacji bo teoretycznie to mogą wystarczyć dwa rorzutniki TO88.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Waga zależy od wilgotności (terminu zbioru). Ale ty raczej pytasz o obiętość. Najlepiej im większa przyczepa tym lepiej (mniej kursów). Również należy uwzględnić szerokość roboczą (liczbę rzędów) sieczkarni, która będzie zbierać kukurydzę. Jeśli będzie duża sieczkarnia, duży plon i długa odległość, to trzeba zorganizować więcej zestawów transportowych z dużymi przyczepami, żeby nie było przestojów sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Do pola ze 2km a sieczkarnia to najlepiej była by jednorzędowa to 3 przyczepy by zdążył i żeby dobrze ugnieść. Kukurydza średnia ma około1,5m teraz może się wyprawi jeszcze. Miała być na ziarko ale paszy będzie mało to tak trochę tej masy by było parę ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Metr sześcienny sieczki z kukurydzy waży 300 - 400 kg.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Jaką wysokośc tej kukurydzy masz? Ja mam narazie 1,90-2,20cm licze że do 3m wybije i będe ją siekał w sierpniu co będzie zielona i będzie większa masa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Narazie ma około 1,9 2,2m. Dobrze by było jak by urosła na 2,5m. Bo bydła jest a cienko z paszą będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Jak u was sypał Jęczmień zimowy? U nas od 5,5t do 6t jak dla mnie to fajnie już tak kolejny rok sypie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

Jaką wysokośc tej kukurydzy masz? Ja mam narazie 1,90-2,20cm licze że do 3m wybije i będe ją siekał w sierpniu co będzie zielona i będzie większa masa;)

czy kolby zdążą dojrzeć na tyle by były coś warte i czy kiszonka nie będzie zbyt kwaśna .zbierałem raz tak wcześnie kukurydzę 27 sierpnia ale był suchy rok i miałem kukurydzę o FAO poniżej 200 wdały się dziki i trzeba było z nią z pola uciekać ,ja nie zamykam pryzmy dziś ścięta jutro pryzma zaczęta .u mnie kukurydza około 2 m sieje w maju jak ziemia jest ciepła żeby szybko powschodziła jak zasiałbym w kwietniu to dziki wykopią tyle że trzeba jeszcze raz siać .wysokości życzę


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja przeważnie zbueram przełom siepnia września bo mam problem z dzikami wtedy ziarno wygląda jak wosk


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

KOlego ja wole ją szybciej skosić ponieważ potem ona jest sucha i niema tego plonu a tak jak widze że kolba już jest trochę sucha i łodyga zielono no to jazda;p

 

Pozdrowienia Jelcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

A stosujecie jakieś zakiszacze?? Bo u mnie w tym roku chyba pierwszy raz bedziemy je stosować bo qq sie grzeje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ja nie stosuje i mam qq bardzo dobrą...Jaką wysokość kukurydzy wasze macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Ja w tamtym roku miałem kukurydzę zajebistą, po 3 metry każda jak okiem strzelił :). Skosiłem ją na początku września, zieloniutką (ziarko było już twarde). Miałem tak około 70 - 80 ton z 1 ha :D . Dobrze się zakisiła, pasza była super, a i mleka więcej niż od takiej suchej koszonej w pażdzierniku.


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Całkowicie zielona kukurydza zawiera za dużo wody co za tym idzie będzie dużo w niej kwasu, ja zawsze koszę koniec września początek października, ale to zależy głównie od FAO i regionu Polski :D


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj