Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

652 odpowiedzi na ten temat

#141 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 czerwiec 2008 - 23:53

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] podstawowa kwestia hydropak czy nabudowany?
ja oczywiscie jestem zwolennikiem nabudowanych ale takie zestawy sa ciut drozsze ale za to około metra krótsze od hydropaków co ma niebagatelne znaczenie kiedy masz mały lekki ciagnik.

ja ostatnio jestem pod wrazeniem kuhna i ta marke bym polecał, oczywiscie takie siewniki do najtanszych nie naleza, no ale cos za co

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Dzisiaj, 15:59
  •  

#142 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 06:21

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] ten siewnik miałby byc na hydropaku szczerze to powiem tak jakie mam na oku i mi sie podobaja to amazone d9 sulki tremline i demeter kongskilde 3000 clasic który z tych uwazacie ze bedzie najlepszy napewno amazone !!??ale cena ;/ pomózcie

#143 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 07:05

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] dlaczego amazone? bo jest zielony czy dlatego ze duzo ludzi sciagnelo je z zachodu?
czyzbys juz mial agregat z hydropakiem ze mowisz ze musi byc na hydropaku?

mi sie bardzo podobała tez FIONA, bardzo dobry sprzet w rozsadnej cenie był, co do kongskilde demeter, nawet mialem taki kupowac nabudowany ale gosc razem w zestawie chcial kilka tys wiec jak za kuhna, wiec sie skusilem na kuhna.

O sulkim tez slyszalem same pochlebne opinie, teraz musisz juz podac konkretnie te 3 modele co wymieniles dokladnie z wyposazeniem i z dokladna cena, najlepiej juz po rabacie, bo wiadomo jeden diler da ci 2% upustu a inny 8 czy 10, a wtedy sytuacja zmienia sie radykalnie.

Dla mnie cała ta 3 to sprzet z I ligii, przypuszczam ze co nie wybierzesz to bedziesz szczesliwy, powiedz jeszce tak z czystej ciekawosci - z jakiego siewnika sie przesiadasz?
ja sie przesiadlem z bardzo starego poznaniaka 2.7 na 10letniego kuhna i poki co jestem bardzo zadowolony

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 17:27

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] ja przesiadam sie ze stareko siewnika z rolmaszu 2.7 tak amazone chyba odpadnie wybiore raczej z tych 2 siewników kongskilde i sulky a agregatu jeszcze nie mam a agregat z unii ares talerzowy z packerem a wybór taki bo bede scierniska tym robił bo narazie nie bede miał grubera :) a tak wogóle dzieki ze chociaż Ty sie zainteresowałes i próbujesz mi pomóc jestem wdzieczny

#145 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 19:24

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Z czystym sumieniem mogę polecić Demeter-wschody b.równe ,zgrzebło dobrze wykonuje swoją pracę,łatwy do podpinania-jedyne co mi nie pasuje to skrzynia nasienna- mogłaby być ciut większa

#146 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 15:01

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] demeter tak a masz redlice talerzowe czy stropkowe ?? orientujesz sie moze i le taki siewnik moze teraz kosztowac ??? czyli jestes zadowolony z siewnika a kiedy go zakupiłeś??

#147 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 21:01

demeter tak a masz redlice talerzowe czy stropkowe ?? orientujesz sie moze i le taki siewnik moze teraz kosztowac ??? czyli jestes zadowolony z siewnika a kiedy go zakupiłeś??

Redlice zwykłe,cena teraz to ok.28-29 tys w mojej kompletacji,zadowolony jestem bardzo :),zakup dokonany na początku roku

#148 Share CASEMXM

CASEMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 20:10

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] hmmmm....ja mam 2 letni agregat uprawowo siewny FAMAROL , ale gdy nie mialem jeszcze agregatu do niego ciagalem sam siewnik c- 360 i idzie jak burza. zaznaczam ze mam gorzyste pola a siewnik ma 3 cos metra. takze wybor nalerzy do cb , ale w mojej okolicy duzo jest famarolow i kazdy sobie chwali te siewniki. pozdro ;)

#149 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 18:38

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] ja tekże mam siewnik 3m famarolu tylko jeszcze z 29 stopkami.wybrałem go ponieważ jest solidny i tani a długo chciałem kupic amazone ale zdecydowałem nówke famarolu i jestem zadowolony
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#150 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 11:59

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] ja kupilem w lipcu tego roku amazone D8 30E (full wypas). dalem 11,8 tys zl. jak myslicie, czy da rade z nim c-360 zaznaczam ze to jest ta duza skrzynia zasypowa. mam w planach siac ursusem 912 ale wolalbym "60" bo lepiej sie nawraca. pozniej bedzie agregat to bede sial ursusem 1224 ale narazie musze samym siewnikiem siac. za 3 tygodnie okarze sie jak on sieje ;) tylko mam pare problemow.
1. to co juz pisalem czy "60" da rade?
2. automat do sciezek jest ustawiony na 18 albo 24 m, a ja chce na 12 m, musze wymienic jakas zebatke?
3. znaczniki jednak sa na srodek ciagnika, skrocic sie juz nie da, uciac i przyspawac od nowa czy zostawic tak jak jest i zamontowac celownik?
4. grabki ktore sa z tylu siewnika "leza" i nie wiem jak je ustawic bo sa hydrauliczne (zamieszczam fote) http://www.agrofoto....image79446.html .
5. do srodka skrzyni zasypowej dali takie 2 blachy. jak je sie montuje?moze ktos z posiadaczy takich siewnikow ma takie blachy zamontowane?jak tak to prosze o pomoc a najlepiej o fotki.

prosze o pomoc w tych wlasnie sprawach.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 23:46

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] 3. CELOWNIK Głupote byś zrobił gdybyś je skrócił. Siedzisz prosto na siedzeniu , a nie z jednej na drugą i później strasznie plecy bolą. Wiesz jaka wygoda?

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#152 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 24 sierpień 2008 - 09:41

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] hej własnie nabyłem Amazone D8 super 3m i też nie zabardzo wiem kilka rzeczy:/ mianowicie jak posługiwać siętą cąłą tabelką odnośnie pruby kręconej. jak obsługiwać ściezki docisk redlic grabek i tych znaczników. Jak by ktoś coś mógł napisać to bardzo proszę. Pozdrawiam

#153 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 12:37

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] w końcu Ci się udało?
gratuluję, ja w tygodniu podjadę zobaczyć jak wygląda po moim siewie

#154 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:51

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Witam. Planuję zakup agregatu upr-siewnego i ostatnio spodobał mi się KUHN Integra G2 z agregatem CD300. Czy ktoś ma taki zestaw - proszę o opinie.

#155 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 22:05

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] eh gosciu - chwile temu były dodane nowe foty w galerii uzytkownika ktory ma taki sprzecik,
ja mam kuhna logisieme m3000, to jest poprzednik integry - powiem ci krótko po przesiadce z poznaniaka starego to noc do ziemi to jest malo powiedziane, a moj kuhn ma juz 9latek :P

#156 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 22:37

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Już obejrzałem te zdjęcia - wreszcie znalazłem użytkownika. A sam też przesiadam się ze starego poznaniaka, chyba 20-paro letniego.

#157 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 06:41

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] nasz poznaniak był 78rok produkcji a kuhn jest 99 więc rożnica nie mała. baliśmy sie siejąc rzepak co to bedzie, jak zajechałem w pole po tygodniu to byłem w ciezkim szoku - mimo tego ze na polu była grudka dosc duza to i tak wzeszedl super - teraz czekam na wschody jeczmienia, a ze w tym roku pojechaliśmy po bandzie to jestem ciekaw co bedzie - wysialiśmy 120kg nasion na ha

#158 Share zyzol98

zyzol98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 luty 2009 - 10:22

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Koledzy co byście mi doradzili, jaki siewnik wybrać żeby 3p sobie z nim radził????? Ewentualnie zetor 7245 ale wolałbym siać 3p;] Siał by rocznie około 25ha zboża w tym także rzepak;) No i cena coś do 8.000PLN(plus/minus 1000PLN) :) myślałem o poznaniaku 6 czy to byłby dobry wybór?????

#159 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:58

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Ja bym Ci polecił Hassia du 100 du 300 starszy model (lżejsza dużo niż du 100, oba posiadałem/du 100 dalej mam) reszta parametrów podobna... ciekawe siewniki to również Isaria 6000, a także amazone d7, ja jak szukałem siewnika to interesowała mnie tylko hassia, uważam, że są to b.dobre siewniki...60 spokojnie daje rade... jak byś miał pytania to pisz na gg.
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 25 luty 2009 - 18:54

Koledzy co byście mi doradzili, jaki siewnik wybrać żeby 3p sobie z nim radził????? Ewentualnie zetor 7245 ale wolałbym siać 3p;] Siał by rocznie około 25ha zboża w tym także rzepak;) No i cena coś do 8.000PLN(plus/minus 1000PLN) :) myślałem o poznaniaku 6 czy to byłby dobry wybór?????

Ja bym ci polecał takiego nordstena jak ja mam 4 sezony żadnej awarii pojemna skrzynia na materiał siewny :) , fotki są w mojej galerii :)

Dodaj odpowiedź