Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

652 odpowiedzi na ten temat

#121 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 17:53

Będzie miał lrzej i nie bendzie tak wystawał za koła.
moja c360 w 2,7m daje sobie rade ale jak chcesz siać na mokro
to 3p może mieć problem

Ja sieje C-330 poznaniakiem 3m na 5 i ciągnik ładnie sobie radzi... :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Dzisiaj, 16:43
  •  

#122 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:49

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Amazonie D7 SUPER ! Niemiecka precyzja i jakosc !! ;)

#123 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:11

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Ja polecam nordsteny dobra duńska firma,bardzo lekkie siewniki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share misza42

misza42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:44

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] zdecydowanie Amazone nie pozalujesz

#125 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 00:09

zdecydowanie Amazone nie pozalujesz

Również polecam Amazone.

#126 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 12:44

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] A co sądzicie o ACCORD-zie DL lub DA w wersji 3m waży ok 450kg pusty więc tyle co poznaniak 2,7m. Zastanawiałem się czy 3P dał by sobie rade z czymś takim w polu, na pewno nie z zasypanym zbożem do pełna ale tak gdzieś jak by wsypał ok 200-300kg. A myślałem ze względu na to że w UK mógł bym sobie wyszukać jakiegoś za ok 400Ł bo dość często coś sie trafia. I w ogóle czy jest sens bawić sie w siewnik pneumatyczny czy lepiej pozostać przy mechanicznym?

#127 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 13:24

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Mój nordsten waży coś ponad 200kg.. (oczywiście pusty)sam podnosiłem jedną strone siewnika ;) ... jest bardzo lekki i dokładny dobry na agregat

#128 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 13:29

A co sądzicie o ACCORD-zie DL lub DA w wersji 3m waży ok 450kg pusty więc tyle co poznaniak 2,7m. Zastanawiałem się czy 3P dał by sobie rade z czymś takim w polu, na pewno nie z zasypanym zbożem do pełna ale tak gdzieś jak by wsypał ok 200-300kg. A myślałem ze względu na to że w UK mógł bym sobie wyszukać jakiegoś za ok 400Ł bo dość często coś sie trafia. I w ogóle czy jest sens bawić sie w siewnik pneumatyczny czy lepiej pozostać przy mechanicznym?

No wiesz...w pneumatycznym może turbina siąść lub coś podobnego,ale zato są bardzo precyzyjne ale to nie robi żądnej różnicy...
(naprawde można kupić takiego w anglii za 400 funtów???)

#129 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 13:38

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Ostatnio poszedł za 460Ł czy coś ok tego. Tylko pamiętaj o jednym bardzo ważnym szczególiku! Musisz go przywieźć do Polski. Za ciągnik taka przyjemność to ok 2000-3000zł nie wiem ile za siewnik. Liczyłem że przywiezienie siewnika na własną rękę samochodem to koszt ponad 1000zł (paliwo+prom+wynajem przyczepki (jeśli nie masz takowej dużej))

#130 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 14:01

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Można kupić w Polsce przecież dobry siewnik za dobre pieniądze tylko oczywiście trzeba poszukać...(a takie sprowadzanie jednej,tańszej maszyny na własną ręke byłoby chyba nieopłacalne)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 14:18

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Opłacalne to by było tylko trzeba tu siedzieć i trafić okazję. No chyba że zleca sie sprowadzenie komuś to wtedy już może sie nie opłacać.

#132 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 15:16

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Ja bym wolał dać 1000zł więcej niż jeździć gdzieś do anglii po maszyne no chyba że po ciągnik albo kombajn,ale to też trzeba znać język itd.

A ściągałeś już kiedyś maszyne z zagranicy??????

#133 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 15:29

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Niedawno chciałem sprowadzić ciągnik ale Tato się wycofał bo musiał coś innego w danej chwili kupić. Ale transport już miałem dogadany nie pozostało nic innego jak wygrać aukcję(spokojnie bym wygrał bo chciałem dać dużo więcej niż było wylicytowane), jechać zapłacić a później dopilnować załadunku. Z językiem nie ma problemu, kto wie może niedługo coś się ściągnie. Na razie mam troszkę innych spraw na głowie i nie mogę sie tym zająć, nawet napęd od zetora będzie musiał poczekać na przewiezienie do PL.

#134 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 15:47

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Ja chciałem zetora 3 cylindry 4x4 takiego małego do domu. Cena gdzieś ok 3-4 tyś zł plus transport. Ale to nie ten wątek więc więcej już nie piszę co nie tyczy sie siewnika.

#135 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 19:14

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] dla mnie dobry siewnik(i rozsiewacz ;) =AMAZONE

#136 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 21:04

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] No tak masz racje i ja też uważam że amazone jest OK.Ale wiesz amazone jest dosyć ciężki. :P

#137 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 17:09

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] hmmm ja teraz kupiłem siewniczek...szukałem jakiegoś poznaniaka tak 2,7m żeby władek sobie z nim radził ale....znalazłem pięknego AMAZONE D7 3 metrowego...wygląda idealnie, na redliczkach jest jeszcze lakier więc nie wiem ile mógł zasiać ale na pewno bardzo mało. do tego znaczniki rozkładane hydraulicznie i ścieżki (tylko musze zmienić te zasówki z plastikowych na metalowe)..Ale co najciekawsze...taki AMAZONE 3m jest lżejszy od poznaniaka 2,7m i na pewno jest dokładniejszy...Naprawde wystarczy dobrze poszukać i można kupić siewnik w idealnym stanie za śmieszne pieniądze :P

#138 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 17:33

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Ja ostatnio przypadkiem kupiłem siewnik 3m saxonia,
Byłem za kołami w Racborowicach Górnych. Patrzę stoi saxonia. Poszedłem obejrzeć. Patrzę redliczki ostre (żeliwo nie wytarte nawet do gładkości), szybkosprzęg, automat sprawny do znaczników, znaczniki, rocznik 1990, niepogięty, niepokancerowany, jedynie czerwony lakier wypłowiały, redlice patrzą idealnie, zgarniacz posiewny dwu częściowy, niczego kompletnie nie brakuje, stan techn. idealny. Pytam się gościa o cenę z ciekawości, myślę sobie za taką maszynę zaśpiewa że chocho. On mówi że 3500 no to ja dla picu potargowałem się i poszedł za 3400.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#139 Share TADEK

TADEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 luty 2008 - 14:31

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] jestem zainteresowany kupnem siewnika HORSH-3m 4DC
Chcialbym uslyszec dokladne opinie na temat tego siewnika...czy opłaca się go nabyc, i jakie sa po tym siewniku wschody rzepaku??
czy ten siewnik jest awaryjny??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:33

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] witajcie panowie mam ogromna prosbe do was niedługo stane przed zakupem nowego siewnika do zboza i mam dylemat jaki wybrać pomózcie jaki byłby najlepszy do agregatu jakie firmy polecacie i wasze opinie równiez mile widziane pozdrawiam i prosze o pomoc

Dodaj odpowiedź