yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

bdg312    2
Dnia 10.10.2017 o 22:40, pawelec1997 napisał:

Jak by ktoś chciał to mam cenę na kongskilde profiline 3m pojemność zbiornika 740l  full wypas czyli podwójne redlice talerzowe z kółkiem kopiującym,4 spulchniacze,podest.komputer z ścieżkami przed wschodowymi,oświetlenie,znaczniki cena 40,000 netto

 

Możesz powiedzieć skąd masz taką cenę?? Od jakiego dilera oferta?? Byłem w tym roku na Agro Show i przy stoisku kongskilde  za  siewnik z takim wyposażeniem cennikowo  ok.63000 netto, po upuście  ok. 51000 netto może jeszcze do niewielkiej negocjacji - Agromarket Jaryszki Za ok.42000 netto cennikowo to jest golas na zwykłej redlicy.  Proszę o odpowiedz lub zamieszczenie przykładowych ofert jakie macie na zachodnie siewniki 3 metrowe. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jakiś czas temu na pełnym wypasie Amazone D9 z komputerem Amalog+ ok 63500 zl netto. Szaleństwo. Nie chcieli zejść ani złotówki. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Wiesz teraz Ci nie powiem jaki to był dealer,ale był ten siewnik na targach w starym polu,ostatnio był też kongskilde na olx za 40 tys netto,ale nie miał ścieżek przed wschodowych i spulchniaczy.

Tutaj masz amazone d9.https://www.olx.pl/oferta/siewnik-amazone-d9-3000-super-rotec-talerzowy-komputer-hydraulika-CID757-IDcGX2H.html#eb7e3900b3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wróć... się mi pomyliło.

 

Oferta handlowa na siewnik Amazone D9 3000 Super Rotec

 

 

 

Specyfikacja:

 

Typ siewnika

D9 3000 Super

Liczba redlic (szt.)

25

Rozstaw międzyrzędzi (cm)

12

Pojemność skrzyni nasiennej (l)

600

Wyposażenie siewnika D9 3000 Super:

- komputer AMALOG+ licznik hektarów, nadzór ścieżek technologicznych

- zagarniacz dokładny typu „S”;

- centralna mechaniczna zmiana siła docisku redlic;

- redlice talerzowe RoTeC;- możliwość siewu w mulcz

- pomost, schody

- możliwość siewu poplonów grubo i drobno nasiennych w mulcz;

- siew bezpośredni (uprawa bezorkowa gleby)

- przedwschodowe znaczniki ścieżek technologicznych

- przegroda do rzepaku

Cena netto:              48 500,- zł

Cena brutto:             59 655,- zł


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Użytkuje ktoś z was Poznaniaka 420/3d na redlicy talerzowej ?? Da się to precyzyjnie ustawić do wysiewu trawy bądź lucerny w czystym siewie w ilości 25kg/ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Jaki zestaw bardziej polecacie?

1. Agromasz SN300+ANT30 (siewnik nabudowany)

2. Siewnik Agromasz SR300/Poznaniak 500/3D i talerzówka z hydropakiem, np. staltech (agregat talerzowy z hydropakiem+siewnik)

Dodam, że talerzówką chciałbym zrywac ściernisko i ciekawi mnie, czy ANT30 by sie do tego nadawał. Zaleta siewnika nabudowanego to niezaprzeczalnie długość zestawu, natomiast talerzówki z siewnikiem wieksza możliwosc spersonalizowania agregatu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Masz siewnik punktowy do qq?

Jaki ciągnik ma to trargac?

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Witam. Mam okazje kupic siewnik amazone d7 z agregatem euro masz za 6500zl. Co myslicie ze warto wwziac za te pieniadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Prosze o pomoc do pytania, ktore zadałem wyżej. Najbardziej zastanawia mnie, czy ta talerzówka z nabudowanego da sobie rade ze scierniskiem po zniwach, gdy bedzie sucho, bo zamiast niej moglbym miec talerzówke o talerzach 560mm i zapewne cięższą, np staltech/tolmet. Bo siewnik agromasza sr300, a ten nabudowany nie rożnią sie raczej niczym, oprócz pojemnosci zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Podejrzewam, że talerzowka z ANT i z hydropakiem mają taki sam rozstaw rzędów talerzy. Więc pewnie robota taka sama. :)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Bedąc na praktykach u pewnego gospodarza który przerabiał już kilka zestawów uprawowo siewnych usłyszałem żę czym większe talerze tym na sciernisku lepiej zrobi a znowu czym mniejsze tym jego zdaniem lepiej uprawi przed siewem.

Moim zdaniem to kup ten nabudowany agromaszu a do pożniwnej zakup jakiś agregat pościerniskowy.

Wiele osób w okolicy mając agregaty talerzowe do siewu decydują sie na zakup pościerniskowych do uprawy ścierni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Masz rację. Spójrz na zestawy takie jak horsch pronto czy kuhn esprit. Tam są talerze 460 mm. Znowu na ściernisko 560 to takie optimum. Im większe talerze tym większa prędkość jest wymagana i na odwrót. Do siewu są potrzebne mniejsze bo ogranicza nas "prędkość" siewnika. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Większe talerze mają też i większą maksymalną głębokość pracy (zakładając podobny kąt ich pochylenia). Do siewu nie są potrzebne talerze o głębokości pracy np. 15 cm (czyli mniej więcej o średnicy 620 mm), tylko raczej do 8-9 cm, talerze o średnicy 460-480 mm pewnie by pasowały w sam raz. Talerze dodatkowo też raczej nie wypukłe tylko płaskie - do pracy w agregacie uprawowo-siewnym. Ale wypukłe znacznie lepiej mieszają glebę.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

ja swoją sprawdzałem na drobnym wysiewie (rzepak 1,5kg na 7 prób raz było 1,7kg) ale jak kupujesz zimą to może być olej gęstszy   i może przekłamywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Dzieki za odpowiedz ale już kupiłem dzisiaj.Redlice w idealnym stanie to sądzie że przedkładnie bedzie pracować ok.

A swoją drogą słyszałem że jeśli przestawiamy dawke to należy na skali dziwignią pojechać do końca i od nowa ustawić prawda to?

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Prawda :) obojętnie jaką maszynę uprawiasz z przekładnią zebata czy gwintowa powinieneś przejechać o kilka zakresów dalej a ustawiając nowy wymiar/dawkę będziesz miał "napiete" połączenie. Jeżeli np delikatnie przekręcsz moze dojść do sytuacji gdzie współpracujące koła nie będę docisniete do siebie i będzie minimalny luz pomiędzy nimi. Coś jak pedałowania ba rowerze. Jak delikatnie ruszysz to czuć że jak delikatnie ruszysz pedalami to się nic nie dzieje 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Witam Planuje zakup siewnika na 30 ha będę siał zboża i rzepak ziemie mozaiki od piachu po glinę. Siewnik 3 metrowy będę ciągał sam siewnik bez agregatu. I teraz moje pytanie jaki wybrać? Chciałbym talerzowy z kółkami kopiującymi. Używanego zachodniego raczej ciężko znaleźć jeśli są to na redlicach talerzowych ale bez kółka. Z nowych pozostaje agromasz lub unia tylko unia podobno przy samym siewniku nie ma znaczników. Jakieś rady? Może lepiej używany amazone na zwykłych redlicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Agromasz wyszedłby do 35 tys brutto i raczej tej kwoty nie chce przekraczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj