yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Mam pytanie zastanawiam się nad wyborem siewnika poznaniak 5503d dwa talerze lub Agromasz sr300 na jednym talerzu oba z kółkiem dociskowym. Mam dylemat która firmę wybrać. Jest ktoś kto mógłby doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Mam pytanie zastanawiam się nad wyborem siewnika poznaniak 5503d dwa talerze lub Agromasz sr300 na jednym talerzu oba z kółkiem dociskowym. Mam dylemat która firmę wybrać. Jest ktoś kto mógłby doradzić?

 

Podpinam się pod to ;]. Identyczny dylemat. Na razie różnice jaką znalazłem to ceny siewników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Weź pod uwagę jeszcze pom Brodnica Cami_z. Na początku też tylko te dwa chodziły mi po głowie a ostatecznie wezmę z Brodnicy. Kopia fiony, solidnie wykonana.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Weź pod uwagę jeszcze pom Brodnica Cami_z. Na początku też tylko te dwa chodziły mi po głowie a ostatecznie wezmę z Brodnicy. Kopia fiony, solidnie wykonana.

 

A znasz może cennik tego siewnika 3m i dodatków?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Skoro ceny są podobne to co przemówiło do Ciebie za Cami Z? Agromasza wycenili mi na 27500zł (bez komputera do ścieżek, tylko załączane elektronicznie) a Poznaniaka na ponad 30000zł (nie pamiętam dokładnie ile). To pomiędzy tymi trzema chyba jednak wygrywa Agromasz. Do tego chyba o 2-3tyś cena Agromasza wzrasta jeśli wybierze się wariant dwutalerzowy. Sąsiad kupił na jesień Agromasz full opcja na jednym talerzu i wschody miał równe, ładnie to wygląda. Zapłacił 29500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Rozmawiałem z 2 skladami które sprzedają siewniki w okolicy i obydwa polecily mi cami. Jest to konstrukcyjnie kopia Fiony, bardzo dobrego siewnika. Mnie przekonali. Nie mówię że zgromadzone jest zły, kolega ma i nie narzeka, jedynie zaniza mu dawkę siewu. Poznanianki podobno rozregulowuja się w czasie pracy.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Witam,
Orientuje się ktoś w cenie siewnika Amazone D9 3m z redlicami talerzowymi z komputerem i bez? ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

'Cami' nabudowany ma strasznie słabą konstrukcję ramy i wałków.

 

Po czym to wnioskujesz? Masz ten siewnik? Chętnie posłucham bo będę zamawiał wersję zawieszaną.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Poznaniak 550/3D 2016 r. (komputer, hydrauliczne ścieżki, redlice talerzowe, bez ścieżek przedwschodowych) 30900 zł netto cena katalogowa. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Poznaniak 550/3D 2016 r. (komputer, hydrauliczne ścieżki, redlice talerzowe, bez ścieżek przedwschodowych) 30900 zł netto cena katalogowa. 

 

Dołóż 5 tys i kup amazone d9 a nie będziesz żałował co prawda bez komutera ale to w tych siewnikach zbedny bajer .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

nie wydaje mnie się, że za 36 tyś kupisz amazone d9 na redlicy talerzowej, nawet bez kompa. a musi być nowy :/

 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Amazonka na talerzach spokojnie ponad 40tyś. W przystępnej cenie to jedynie teraz Agromasz i Poznaniak 2015. Oba za nie całe 30tyś. Jak nie zależy komuś na tej ładowności 550kg to poznaniak oferuje jeszcze 420kg, tańszy i lżejszy, który najprawdopodobniej ja wezmę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Tak ;], dlatego napisałem "Jak nie zależy komuś na tej ładowności 550kg". To jedyny minus 420 że bigbag nie wejdzie ale i to dla chcącego da się obejść ;]. Ja teraz z zaprawiarki będę wsypywał do bigbaga tyle ile pojemności będzie miał siewnik ;] A różnica cenowa między 550 a 420 jednak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Chyba, że tak ;) ja planuje materiał kwalifikowany siać aczkolwiek, życie to zweryfikuje. Na pewno nie chce z worka sypać bo mam jeden kręgosłup na całe życie i jak patrze na sąsiadów rolników starszej daty to każden jeden krzywo chodzi i olaboga jak mnie boli? ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

@sumek666 w 2012r właśnie tyle dałem ale wtedy było duże ssanie na rynku teraz jest mega zastój to może są promocje radzę zadzwoń do tech-komu umów się z przedstawicielem i cena może cię zaskoczyć bo na forum ceny się nie dowiesz.

Weź też pod uwagę że amazone bedzie  lżejszy od poznaniaka co przy zestawie daje róznicę.

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

a oglądał ktoś siewnik euro masz?? za 3m ze ścieżkami redlicami talerzowymi za kołem 16k brutto.  co to warte jest?? oglądał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

a oglądał ktoś siewnik euro masz?? za 3m ze ścieżkami redlicami talerzowymi za kołem 16k brutto.  co to warte jest?? oglądał ktoś?

 

Pokaż jakąś fote tego siewnika. Nie mogę nigdzie znaleźć aby ta firma produkowała siewniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj