Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

652 odpowiedzi na ten temat

#481 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 21:35

Po co się pchać w polskie używki. Mam akurat Poznaniaka od nowości i nigdy więcej. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Dzisiaj, 21:56
  •  

#482 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 21:42

Kolego zajrzyj na stronę www.agro.bydgoszcz Ja właśnie z Malborka od nich kupowałem swój. Zajrzałem do galerii i widze że to ma być do ciągnika 4cyl. z napędem to Pneusej byłby jak znalazł. Na stronie jak wejdziesz do siewników masz fotki. Tam taka 3ka przypięta jest do zetorka. Polecam, nie tam jakiś polonez. Tu masz pneumatyczny siewnik i jak zadzwonisz do pana Jabłońskiego który ma najlepsze ceny tych siewników w Polsce to będziesz miło zaskoczony (jest głównym importerem). Ciekawym rozwiązaniem w tych siewnikach jest taki prosty rozdzielacz oczywiście w opcji za pare stówek który zakładasz w skrzyni na obecny rozdzielacz (trzeba zdjąć pokrywę) i siejesz np. rzepak w szerokie rzędy co 25cm co jest ostatnio w modzie (gęściej w rzędzie we większych odstępach) W tym roku kawałek posieje tym sposobem zobaczymy jak będzie. Dodam że wysiew jest oryginalny Accorda który jest niezniszczalny i bez obaw można siać tysiące ha. W PGRach były te siewniki Accorda i sieją do dziś kto ma to wie o czym mówię. 

#483 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 10:48

Polskiego siewnika nie chce i ma być nowy. Ten Pneusej fajny no ale cena też ładna a tyle nie chce wydawać na siewnik

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:01

A jak tam cenowo wychodzi? Dowiadywałeś się? Coś myślę że Amazonki za mniej nie kupisz.... oj na pewno nie. Ja myślę że właśnie ten czeski to dobra relacja ceny do jakości. Tym właśnie się  sugerowałem przy zakupie. Bo np. w moim przypadku oryginalny Accord nie różnił się w ogóle niczym ale kosztował 30tys więcej więc płaciło się tylko za markę. Zresztą na podwórku mam też Accorda nabudowanego na bronie aktywnej to mogę porównać. Znalazłem tylko jedną różnicę. Accord ma ścieżki zamykane na elektromagnesy a pneusej na silniczki elektryczne. Poza tym nawet farbą się nie różnią.....

#485 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 10:00

koło 80 trzeba wyłożyć

#486 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 10:22

A ja zamóiłem Poznaniaka talerzowego. Od nie dawna jest delikatnie zmieniony, zobaczymy jak sie bedzie spisywal

#487 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 19:17

Podałeś brutto? Bo jak netto to coś przy dużo... Ja dałem za swój w ubiełym roku 106netto ale tak jak pisałem: 6metrów, w pełnej opcji hydraulicznie składany. Masa pustego 2.5tony ciężki skubany..... musiałem w 6930 dołożyć 200kg. Ale teraz pewnie drożej. Zasiałem przez sezon 260ha i w zasadzie żadnego zużycia. Farba zeszła z talerzy :) . Cisnąć Jabłońskiego to taniej sprzeda. U mnie dla reklamy troche obniżył bo pierwszy taki na mazurach i 3dni temu gospodarz oglądał to ma zamawiać bo się spodobał ale bez składania bo za lekki ma ciągnik.

#488 Share mariusz14414

mariusz14414

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 maj 2015 - 07:42

Hej

Mam problem gdyz chce kupic siewnik talerzowy 3m tylko mam obawy w zwiazku z 21 redlicami czy to nie za mało

jak uważacie

do tej pory siałem siewnikiem 2.5m poznaniakiem i tez miał 21 redlic tylko że zwykłych musze kupic do konca tego tygodnia wiec pomóżcie 

dzięki z góry 

pozdro

#489 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 15 maj 2015 - 09:18

21 czy 23 to w sam raz na 3m, zachodnie wychodziły nawet na 19

Polska B

#490 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 maj 2015 - 12:03

3 m to teraz standard 25 redlic. 21 jeśli ziemie nie są w najlepszej kulturze i słabej klasy może być ciut przy mało. Były siewniki 3 m 19 redlic czy 4 m 21. Pytanie do czego taki siewnik miał być. Jeśli do rzepaku ok. Do zboża to za rzadko.

Edytowany przez hubertuss, 16 maj 2015 - 12:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:55

kolego pojedź sobie do dani i zobaczysz jakie są szerokie rozstawy redlic w siewnikach i to u nich norma zboze sie rozkrzewia i zarasta puste miejsca tylko ze u nich to zboża są az czarne od azotu 

#492 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:09

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Nie samym azotem zyje roslina. Akurat w Polsce ziemia jest bardziej przeazotowana jak w innych krajach bo u nas ludzie sypia azot ale nie maja pojecia ze aby roslina go wykorzystała potrzebne sa tez inne sladniki.

#493 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:49

akurat najbardziej za prawidłowe rozkrzewianie ze wszystkich pierwiastków odpowiada azot a nie powiedział bym ze w polsce jest przeazotowana jeżeli kraje europy zachodniej chcą podniesienia norm azotowych gdzie w polsce nawet połowe tego sie nie zużywa 

#494 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 maj 2015 - 14:09

Co by tu nie pisać. W większości polskich gospodarstw siew zboża takim rozstawem będzie ciut za rzadki. Nie żyjemy w Danii więc co to ma do rzeczy. Gdyby to było takie dobre w Polsce producenci oferowali by takie siewniki. A jak pisałem standardem w Polsce na 3 m jest teraz 25 redlic i to nie tylko u polskich producentów ale również w siewnikach producentów zachodnich.

#495 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 17 maj 2015 - 16:08

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Wg badan np. W Wielkopolsce jest przeazotowana. Co do azoty zgoda ale bez odpowiedniego nawożenia potasem fosforem i innymi magro i mikroelementami g..no Ci po tym azocie bo roslina go nie przyswoi.

#496 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 17 maj 2015 - 17:43

Najpierw sypią azot rośnie "trawa" krzyki ochy achy ze 12 ton urośnie a jak przychodzi do zbioru to ledwo 8t. Ktoś napisał ze do krzewienia jest potrzebny azot zgadza sie ale woda i inne składniki są potrzebne aby roślina utrzymała dodatkowe źdźbła co w 90% przypadków rolnicy tego nie wiedzą i potem jest wielkie zdziwienie.

#497 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 17 maj 2015 - 18:09

Hej

Mam problem gdyz chce kupic siewnik talerzowy 3m tylko mam obawy w zwiazku z 21 redlicami czy to nie za mało

jak uważacie

do tej pory siałem siewnikiem 2.5m poznaniakiem i tez miał 21 redlic tylko że zwykłych musze kupic do konca tego tygodnia wiec pomóżcie 

dzięki z góry 

pozdro

21 redlic przy 3 metrach szerokości daje międzyrzędzia 14,3 cm. Nie jest to dramatycznie dużo, a zalecenia są takie, żeby siać zboża w międzyrzędziach o szerokości do 10 cm.

Po siewie roślin silnie krzewiących się nawet nie zauważysz, że rządki są trochę rzadziej. Przy szerszych międzyrzędziach możesz zmniejszyć trochę obsadę, żeby rośliny miały więcej miejsca.

Gorzej będzie wyglądać sprawa w uprawach słabo krzewiących się, jak na przykład owies. Przy prawidłowym, terminowym siewie, nawożeniu i obsadzie nie powinno być zniżki plonu z powodu szerszych międzyrzędzi.

Zwróć uwagę na to, że szersze międzyrzędzia będą dawały pole do popisu chwastom, ale z kolei łan będzie miał mniejsze tendencje do wylegania i powinna w nim być mniejsza presja chorób grzybowych.

Tutaj masz przykład z pszenicą:"Pszenicę ozimą sieje się na głębokość 3-4 cm. Szerokość międzyrzędzi powinna być zależna od liczby wysianych ziaren na jednostkę powierzchni. Przy wysiewie 5,5 mln. ziarn/ha odstęp między rzędami powinien wynosić od 12 do 15 cm, przy wysiewie 5,5 do 6,5 mln. ziarn/ha od 10 do 12 cm, a przy wysiewie powyżej 6,5 mln. ziarn/ha od 8 do 10 cm. Umożliwia to właściwe rozmieszczenie roślin w rzędzie i zmniejsza "wypadanie" roślin w okresie wegetacji." Całość znajduje się na stronie Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin opisującej uprawę pszenicy ozimej.

Edytowany przez a1fe26c2, 17 maj 2015 - 18:36.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#498 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 maj 2015 - 21:49

A ja mam inne pytanie.

próbował ktoś podsiewu łąki siewnikiem z redlicami talerzowymi? Mysle, ze po deszczu, w wilgotnych warunkach, taki podsiew miałby szanse.

#499 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:57

Witam ;]. Wróćmy znów do siewników, chciałbym kupić używany 3m siewnik talerzowy. Cena do 14 tyś. Czy znajdę w ogóle dobry siewnik w tej cenie? Jakie szukać zachodnie czy polskie? Amazone, Nordsten, Poznaniak czy coś innego?  Pomóżcie! 

Znalazłem te, co o nich sądzicie? :

1. Poznaniak:  http://olx.pl/oferta...html#a082b7342b

2. Poznaniak:  http://olx.pl/oferta...html#a082b7342b

3. Nordsten:    http://olx.pl/oferta...html#18a9dd3727

4. Lemken:      http://olx.pl/oferta...html#9c71172249

5. Amazone:    http://olx.pl/oferta...html#814301f4e6

6. Amazone:    http://olx.pl/oferta...html#814301f4e6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 21:14

Chudy budżet więc myślę że jak masz nie duży areał to w zupełności wystarczy Polski siewnik. Zachodni mocno wyeksploatowany zrujnuje twój portfel bo części jednak są drogie nawet zamienniki.

Dodaj odpowiedź