Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

652 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Autofan

Autofan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 04 styczeń 2015 - 10:54

W ofercie Famarolu jest taki siewnik: http://www.uniagroup...d?brand.id=1116 Ten z 500l skrzynią i redlicami jednotarczowymi, znaczniki hydrauliczne i ścieżki mechaniczne kosztuje katalogowo 27tyś netto. Jest zdecydowanie lżejszy od Poloneza.

siewniki Poznaniak też są już produkowane przez Famarol, a nie w Kutnie.

Edytowany przez Autofan, 04 styczeń 2015 - 10:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Dzisiaj, 09:37
  •  

#442 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 16:45

naprawdę lepiej poszukać dobrej używki zachodniej niż te polskie które nie są lekkie a jeśli chodzi o jakość stali to miałbym parę wątpliwości.jak dla mnie amazone cały czas góruję ,ale to  moją opinia z którą nie jeden zgodzi

#443 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 20:34

NO fakt amazone góruje najbardziej ceną. Za starego nadjedzonego zębem czasu i rdzą d8, który będzie miał około 15 lat i redlice talerzowe trzeba dać 15-20 tys.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 21:33

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Ja wybrał em Agromasza na talerzach skrzynią 500. Kosztował nie całe 20 tys netto.

#445 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 21:43

u mnie w okolicy wszyscy kupują konskilde ( nie wiem czy nazwa poprawnie napisana ale znawcy wiedzą o co chodzi ) siewnik ładnie wykonany pieknie sieje i cena do wykonania to rewelacja ceny dokładnie nie znam bo to zalezy od wyposazenia ale na wiosne stane sie szczęśliwym posiadaczem takiej maszyny 

ten siewnik produkowany przez firme unia wyglada marnie podług konskilde

a sena mysle że podobna 

#446 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 08:30

Fajnie, nie znam ceny ale go kupiłem.....

#447 Share Autofan

Autofan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 05 styczeń 2015 - 10:45

Kongskilde Ecoline 300 jest ładnie wykonanym siewnikiem tylko, że droższym od Famarolu o ok 10 tyś zł, Famarola oglądałem na żywo i też nie jest zły (jakość wykonania jest taka sam jak nowych Poznaniaków), jest dość dobrze wykonany, choć Ecoline jest ładniej wykonany , ale cena 40 tyś brutto za talerzowy nie należy do niskich. Siewnik z Agromaszu dla mnie ma jedną wadę, w wersji talerzowej jest dość ciężki. Siewnik Famarolu i Ecoline mają zbliżoną masę własną (choć w Ecoline zmieści się 56l więcej ziarna).

#448 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 11:08

"ładniej", "lepiej" takie ogolniki nic nie mówią. Widze jak wygladaja Poznaniaki majace po 5-8 lat i maszyny zachodnich producentow. Pytanie jest zasadnicze. Czy trwałość i niezawodność polskich maszyn sie poprawila od tamtego czasu. Ecoline 40 brutto ? Poznaniak strzelam, ze 30 brutto. Netto to wyjdzie jakies 8k roznicy. Wg mnie warto doplacic .

#449 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 16:38

Sęk w tym, że człowiek ostatnio pytający szuka siewnika talerzowego 500 l zasypu do 20 tys. A niektórzy wyskakują z nie wiadomo czym. Wszystko pięknie ładnie tylko 20 tys a 40 tys to jest różnica. Siewnik z redlicami talerzowymi będzie zawsze cięższy od tego z redlicami stopkowymi. Zależy czy talerz będzie jeden czy dwa. Ale różnica minimum kilkadziesiąt kg będzie. Jeśli dodamy znaczniki hydrauliczne następne kg dolecą. Efekt, goły siewnik z redlicą stopkową będzie ponad 100 Kg ciężśzy od wersji z redlicą talerzową w układzie v(dwa talerze) i znacznikami hydraulicznymi.

#450 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 13:41

Kongskilde  to też bardzo dobra firma lepsza od tych naszych polskich, choć podobno nasze  polskie siewniki starają się nawiązywać  do zachodnich marek to ciągle jesteśmy w tyle.warto jest czasem dopłacić. Nie twierdzę że amazone jest najlepszy ale podejrzewam ze jest w czołówce,a minusy polskich siewników czy to poznaniaka czy agromaszu  to słaba jakość stali i ciężar ,tym bardziej ze wszystkie te nowe ciągniki mają dużo mocy ale są krótkie  i dlatego podnosi im przód ciągnika i większość osób patrzy jednak na tą masę całego agregatu uprawowo-siewnego żeby ciągnik dawał sobie rade na uwrociach .

Edytowany przez ziomall1991, 07 styczeń 2015 - 22:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 20:20

A co powiedzie o Amazonkach D9 na redlicach talerzowych?? Jak jest z awaryjnością i dokładnością wysiewu? Warto kupić taki używany siewnik za ok 30 tys??

#452 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 20:56

Kongskilde  to też bardzo dobra firma lepsza od tych naszych polskich, choć podobno nasze  polskie siewniki starają się nawiązywać  do zachodnich marek to ciągle jesteśmy w tyle.warto jest czasem dopłacić. Nie twierdzę że amazone jest najlepszy ale podejrzewam ze jest w czołówce,a minusy polskich siewników czy to poznaniaka czy agromaszu  to słaba jakość stali i ciężar ,tym bardziej ze wszystkie te nowe ciągniki mają dużo mocy ale są krótkie  i dlatego podnosi im prządki i większość osób patrzy jednak na tą masę całego agregatu uprawowo-siewnego żeby ciągnik dawał sobie rade na uwrociach .

A masz jakiś dowód na to że stal pęka w polskich siewnikach? W czym są gorsze Poza tym że są cięższe?.

#453 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 21:42

"..i dlatego podnosi im prządki.."  Gdzie są te prządki w ciągniku? :)

Edytowany przez a1fe26c2, 06 styczeń 2015 - 21:43.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#454 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:03

Ktoś ma kongskilde to inne są gorsze, pękają za ciężkie itd. Ogólnie w Polsce ludziom nie dogodzisz. Za cienka blacha to powiedzą, że za słabe i się połamie. Za grubo żelastwa to za ciężko. Zachodnie to pewnie z włókien węglowych robią lub plastiku. Wystarczy porównać konstrukcje polskie z zachodnimi o podobnym zasypie i wyposażeniu i wyjdzie, że masy tak wiele się nie różnią. Należy tylko zwrócić uwagę na wyposażenie. Bo akurat w siewniku bajery wpływają na wagę.

#455 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:36

Ziel w moich stronach już nie jeden polski siewnik widziałem i to nowy który po krótkim czasie  nie wytrzymywał , a to się skrzynia sypała a to rama nie wytrzymywała  a już nie wspomnę  o szybkim zużyciu elementów roboczych.dlatego też nie jestem za polskimi siewnikami.jak kupowałem siewnik to też patrzyłem na nowy agromaszu i szczerzę kupiłem  używkę innej firm  i tego nie żałuję.

a1fe26c2  sorka za błąd w piśmie :) 

#456 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 07:28

A nie przepraszaj tylko skoryguj. Bo później gimbusy będą powielać. :)

Ja kupiłem starego Poznaniaka. Uznałem, że będzie lepszy niż stary siewnik konny. Wprawdzie nie jest tak wypieszczony, jak sprzedawca zapewniał, ale da się nim siać. :)

Sąsiad kupił znacznie młodszy, używany famarol i jest zadowolony.

Edytowany przez a1fe26c2, 07 styczeń 2015 - 07:31.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#457 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2015 - 08:31

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] polecam Nordsten'a. od kilku ladnych lat uzytkuje i spisuje sie rewelacyjnie. ;)

#458 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 09:38

W szkole gdzie robię kurs rolniczy kilka lat temu dostali nówkę siewnik 3 metry z Unii Grup, z daleka wygląda fajnie, ale z tego co nam wykładowca mówił to o dokładnym siewie można zapomnieć. Mówi że można robic próbę kręconą na danym materiale siewnym kilka razy i przy próbie kręconej i w polu wychodzi całkiem co innego.

Co do polskich siewników to z bratem troszku szukamy nowego bo mlody chce kupić i co do wagi to są spore różnice bo czasami nawet 300 kg przy podobnym wyposażeniu a i tak polski ma dużo mniejszą skrzynię zasypową. Plus polskich to cena. Za kongskilde 3 metry na redlicach talerzowy cena wyjściowa 46 tyś zł, Amazone D9 56 tyś zł, polskie ok 30 tyś zł.

#459 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 10:20

Znajomy sieje 70 ha rocznie poznaniakiem, nie pamiętam na jakiej redlicy z agregatem talerzowym agro maszu. Od jakichś może 7 może więcej lat. Pytałem na jesieni czy by mi tego zestawu nie sprzedał. A sobie może nowy kupi. On na to powiedział, ze nie chce sprzedawać czegoś co robi mu dobra robotę i jest z tego zadowolony. Jako, że gospodarstwo jest jego dodatkowym zajęciem mógł by sobie pozwolić na dowolny zestaw. A jest zadowolony z tego. Wniosek jest więc taki jak kto dba tak ma.

Niech w tej szkole wymienią łożyska jednokierunkowe w skrzyni olejowej. Wysiew będzie się zgadzał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:21

. Wniosek jest więc taki jak kto dba tak ma.

Nie ma co ukrywać, umiejętność obsługi i dbałość o maszynę to podstawa :)

Dodaj odpowiedź