yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

wcześniej swoim poznaniakiem 2,5 m 30 lat siałem ale redlice były wymieniane

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie przejmuj się tą skrzynią w NN, są naprawde dokładne i bezawaryjne, o ile nie ma tam zębatek z tworzywa


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy to oryginalny amazone  ale do tych siewników są części jakieś drobne ale w orginalnym to ci sie skrzynia nie rozsypie

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Również nie jestem pewien czy to orginalny amazone?  I dlaczego on ma karbowane rurki do redlic, czy w nich nie będzie się zatrzymywać zborze?    A jak tan pierwszy solberg?

Edytowano przez Rafiozo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Moim zdaniem jest malowany nie te odcienie i przekładnia na czerwono, a poza tym jeszcze po ogłoszeniach nie widziałem takich rurek a sam szukam siewnika (poza nadbudowanymi), znaczniki nie są oryginalne i mocowanie zagarniaczy. a rurki będą się krzywic jak coś podejdzie i nie będzie lecieć zboże a później wszystko naraz. ale tylko moja subiektywna ocena ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

Chciałbym sie zapytac czy ktos uzywa siewnika sn300 agromaszu nabudowanego u czy moze cos o nim powiedziec jak wysiew czy ladnie sieje i czy redlice talerzowe z kołkami sie sprawdzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 1 sezon  sam siewnik sr 300 z redlicami talerzowymi i kolkami a przed nim idzie agregat, generalnie w miare dobrze i dokladnie sieje, jednak brak torche dokladnosci  agromaszowi wykonaniu tego swienika oraz material sredniej jakosci no ale za 26 tys bruto nic lepszego sie kupi na redlicach talerzowych i kolkach kopiujacych... a zachodnie to raz tyle kosztuja takie, takze mysle ze i tak warto  ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Musisz w dwóch tematach o to pytać? Odpowiedzi w jednym nie są wystarczające?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

@Ursus16 - posiadam podobny siewnik AD302 - tzn. nabudowany z powiększoną skrzynią i ze zwykłymi redlicami wraz z broną aktywną KE302 ciągam go ciągnikiem o mocy 120 koni, w zupełności to wystarcza, nawet na glebach cięzkich. Ogólnie siewnik warty polecenia, jeśli masz jakieś pytania zapraszam na priv.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
78rolnik    0

Witam. Potrzebuję pomocy i porady,stoję właśnie przed wyborem kupna siewnika . Zastanawiam się jaki wybrać aby móc siać podstawowe zboża jak również rzepak ,gorczycę i tym podobne .Jest teraz taki wybór zachodnich siewników i krajowych że nie wiem co wybrać i na co zwracać uwagę przy kupnie aby nie nadziać się na przysłowiowe g....... .Sumę jaką chcę przeznaczyć nie jest zbyt wysoka tak do 4 tys. Myślałem nad takimi siewnikami jak :SULKY, NODET, STEGSTED, NORDSTEN. Może macie inne propozycje to bym był bardzo zobowiązany za pomoc. Napiszcie coś o tych siewnikach , o ich wadach i zaletach .Który byłby lepszy w eksploatacji i tańszy w zdobyciu części zamiennych oraz w ustawieniu do zboża i nasion drobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam. Potrzebuję pomocy i porady,stoję właśnie przed wyborem kupna siewnika . Zastanawiam się jaki wybrać aby móc siać podstawowe zboża jak również rzepak ,gorczycę i tym podobne .Jest teraz taki wybór zachodnich siewników i krajowych że nie wiem co wybrać i na co zwracać uwagę przy kupnie aby nie nadziać się na przysłowiowe g....... .Sumę jaką chcę przeznaczyć nie jest zbyt wysoka tak do 4 tys. Myślałem nad takimi siewnikami jak :SULKY, NODET, STEGSTED, NORDSTEN. Może macie inne propozycje to bym był bardzo zobowiązany za pomoc. Napiszcie coś o tych siewnikach , o ich wadach i zaletach .Który byłby lepszy w eksploatacji i tańszy w zdobyciu części zamiennych oraz w ustawieniu do zboża i nasion drobnych.

Temat  ma  ponad  20  stron , odpowiedzi na  Twoje pytania  z  pewnością  tam  są .

Przeczytaj  i jak  będziesz  miał jeszcze  jakieś pytania  - to  wal  śmiało ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

również stanąłem przed wyborem siewnika...z początku miał  być to sr300...jednakże ma redlice jednotalerzowe...a ja szukałem czegoś na redlicach dwutalerzowych, tak aby przesiewać sobie nim również łąki. Wybór padł na bomet....co prawda nie ma kółek kopiująco dogniatających...ale to nie stanowi  dla mnie problemu, gdyż mam mało zbóż do zasiewu[iII i IV klasa].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
78rolnik    0

A co powiecie na temat siewnika Sulky Tramlines 3m , na myśli mam jeszcze Nodet i Nordsten.Tylko pytanie który lepszy i dokładniejszy do ustawienia wysiewu drobnych nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na  temat  Sulky Tramlines  powiem  tyle

- że  to  super  siewnik , jeśli  z nowej serii  , ale takiego   na pewno nie kupisz  go  za  4  tys  

259129385_2_644x461_sulky-gc-tramlines-s

 

 

 

a  to  kupisz  tyle  że   w  kiepskim  stanie  , i  to juz  trochę   zabytek ... 

269977265_1_644x461_siewnik-zbozowy-sulk

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Szukam agregatu aktywnego ale wychodzi na to, że przy okazji sprzedałbym swojego Amazona D7 i kupił bym cały zestaw uprawowo siewny. Ogólnie z Amazonek ciężko coś wybrać albo ceny zawrotne całych zestawów na bazie AD30x. Czy możecie coś powiedzieć więcej o siewnikach Gaspardo Combinata 3000 lub Nordesten 3030 ewentualnie sprawdzony D8 na hydropaku z Maschio lub Kuhnem. W ogóle szukać nabudowne zestawy czy z hydropakiem?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam d 8 / 40 Super na hydropaku i nie narzekam  dobre rozwiązanie jeśli ciągnik nie jest ciężki 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jakby ktoś był zainteresowany to mam kvernelanda na bronie aktywnej z 98 roku. Od nowego go mam. Nie ma licznika ha bo przestał kręcić, do tego wał packer już dość mocno zdarty i mam pęknięcie od spodu w jednym miejscu na bronie wirnikowej. Problem w tym że olej wycieka. Jak ktoś chce się pobawić to trzeba po prostu zaspawać porządnie. Ogólnie maszyna sprawna, dmuchawa działa bez zarzutu, ścieżki przedwschodowe  też, mam instrukcję obsługi. Można zdjąć siewnik z brony i oddzielnie siać. Nigdy tego nie robiłem także stopy od siewnika leżą nowe w garażu. Jak ktoś byłby zainteresowany to można nawet sprawdzić przed zimą na polu czy maszyna działa bo zaorane mam pod bobik to po orce można przejechać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj