Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

652 odpowiedzi na ten temat

#301 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 14 październik 2012 - 21:49

a co myslicie o siewniku KRAJU plus T active 700/3 ?? mechaniczny, talerzowy, nabudowany na brone aktywna.

mam oferte na taki siewniczek z talerzami jednotarczowymi i zastanawiam sie czy owe talerze dobrze sie spisza.

cos takiego
http://www.uniagroup...nd?brand.id=676

To zależy jakie masz ziemie, jeśli sporo piachu to nie polecam akurat tych talerzy bez kułem dociskowych, mam gaspardo na takich talerzach porażka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Dzisiaj, 02:41
  •  

#302 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:49

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] witam
mam dylemat chcę kupić zestaw upraw-siew 3m na bronie wirowej siewnik pneumatyczny redlice talerzowe rolki dociskowe i nie wiem do końca jaką markę wybrać mam oferty na rabe-pottiger-kverneland -vogel-not -maschio wyraźcie soje opinie może macie takie maszyny

#303 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 22:27

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Osobiście odradzam Kvernelanda. Posiadam zestaw z siewnikiem na hydropaku. Jeden wielki festiwal usterek i wad konstrukcyjnych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#304 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:03

witam
mam dylemat chcę kupić zestaw upraw-siew 3m na bronie wirowej siewnik pneumatyczny redlice talerzowe rolki dociskowe i nie wiem do końca jaką markę wybrać mam oferty na rabe-pottiger-kverneland -vogel-not -maschio wyraźcie soje opinie może macie takie maszyny

Do Agrofarma?

#305 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:28

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Jeśli ktoś poszukuje siewnika z redlicami talerzowymi to polecam amazone z redlicami rotec, zakupiłem go w tym roku i jestem z niego bardzo zadowolony, siewnik wyposażony w znaczniki śladów na środek ciagnika a nie jak inne na koło, ścieżki technologiczne , redlice talerzowe z tarczą czyszczącą i jednocześnie utrzymującą głębokość siewu 25mm zagarniacz dokładny. Dodam że wschody bardzo dobre zarówno na glebach lekkich jak i glinie.
Natomiast poznaniak to tylko z redlicami stopkowymi bo talerzowe to totalna porażka.

#306 Share tomi8317

tomi8317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 22:43

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Witam prosze o pomoc jestem w trakcie kupna nowego siewnika niewiem na którego sie zdecydować poznaniak czy polonez na radlicach stopkowych musi byc nowy na MR.

#307 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 21 listopad 2012 - 08:33

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Poznaniak jest tańszy, ale polonez lepszy. Mamy starego poznaniaka oszukuje w nim przekładnia, w nowszych podobno już jest inna, Polonez ma za to większą skrzynie załadunkową, i z tego co pamiętnam jak oglądałem chydrauliczne ustawianie glębokości siewu.

#308 Share FARMER27

FARMER27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 16:19

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Witam ja obecnie posiadam AMAZONE D 7 SUPER S z 96 roku mam go 6 lat i niechce polskiego bo młotek i przecinak murowany.także nie zastanawiaj się i tylko AMAZONE!!!

#309 Share tomi8317

tomi8317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 17:04

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Najchetniej bym kupił używany ale musi byc nowy polonez jest ciężki 680 kg poznaniak nie ma nawet podestu przez calą szerokość

Edytowany przez milanreal1, 22 listopad 2012 - 18:00.
orty

#310 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 22 listopad 2012 - 08:24

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] a może coś z famarolu wybierz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share tomi8317

tomi8317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 15:23

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Orientuje sie może ktos ile kosztuje siewnik famarol znaczniki hyd i sciezki poznaniak na obecną chwile 23tys brutto bez komputera ,a jak jest z wykonaniem siewnika famarol u nas nikt takiego niema wiec nic na jego temat nie wiem.

Edytowany przez milanreal1, 22 listopad 2012 - 18:01.
analfabetyzm

#312 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 28 listopad 2012 - 05:12

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Polonez ma hydrauliczny docisk redlic a nie głębokość. Głębokość reguluję się śrubą regulacyjną dzięki której ustawiane są podpory redlic.
Mowa oczywiście o redlicach talerzowych.

Ale jeśli chodzi o stopkowe redlice to już podpór nie ma i zgadza się wtedy że dociskając siłownikiem hydraulicznym zmieniamy głębokość siewu.

Edytowany przez kamil16251290, 28 listopad 2012 - 05:15.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#313 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 11:42

Osobiście odradzam Kvernelanda. Posiadam zestaw z siewnikiem na hydropaku. Jeden wielki festiwal usterek i wad konstrukcyjnych.

Jarecki - możesz uzasadnić ?? Właśnie się zastanawiam nad M-drill

#314 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 06:28

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] @rudemenes pozwolisz, że odpowiem Ci w najbliższym czasie, bo to jest grubsze pisanie....

#315 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 21:31

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] witam wszystkich
mam do was pytanie a mianowicie mam zamiar kupić jakiś używany siewnik do zboża i znalazłem z Famarolu nie wiem co to jest za siewnik bo w mojej okolicy nikt takiego nie ma http://tablica.pl/of...281dd903;r:4;s:
jak możecie mi napisać coś na jego temat to byłbym wdzięczny chyba że polecicie mi coś innego używanego do 8 tys aby mój ZETOR 6245 dał rady a ziemie jakie mam to III i IV klasa

#316 Share Jarek22B

Jarek22B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 10:58

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Mam mały dylemat. Mam zamiar kupić nowy siewnik 3m z możliwością wysiewu drobnych ziaren i tyle wiem. Nie mogę się zdecydować czy na redlicach stopkowych czy talerzowych. W mojej okolicy praktycznie wszyscy rolnicy zmieniają na siewniki z redlicami talerzowymi i taki mi doradzają. Ogólnie 80% (18ha) mojej ziemi jest IV i V klasa, choć mam zamiar pozyskać trochę gruntów w lepszej klasie.

Myślę o zakupie któregoś z poniższych marek (kolejność nie przypadkowa):
1) KONGSKILDE EcoLine,
2) Unia Polonez,
3) POTTINGER VITASEM classic.

Gospodarstwo prowadzę od 2 lat, więc brakuje mi jeszcze dobrego rozeznania, szczególnie przy zakupie nowych maszyn. Na pewno chciałbym doposażyć swoje gospodarstwo w sprzęt dobrej jakości żeby posłużył wiele lat. Proszę o rady.

#317 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:59

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] adamgaleon

Miałem fumarola jakie 10 lat i bez problemowo także polecam
Jarek22B

Mam od 3 sezonów KONGSKILDE Demeter clasik na talerzach pojedynczych i bez problemowo wysiew równy głębokość siewu utrzymuje równo no i niema problemów z zapychaniem jak są resztki ale niema sensu brać talerzowego jeśli pola masz czyste żadnej słomy albo innych farfocli bo do tej imprezy trzeba dołożyć jakie 10 tysięcy
A jak już zdecydujesz się na talerze to pojedyncze nie podwójne bo podwójne lubią się zalepiać jak jest mokro pozdrawiam

#318 Share Jarek22B

Jarek22B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 13:38

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Czy waszym zdaniem 45 tyś brutto za KONGSKILDE EcoLine 300 (3m) z redlicami talerzowymi, hydraulicznymi znacznikami i ścieżkami to ździebko nie za dużo (takie mam odczucie)? Na tyle mi wycenili ten siewnik i niby już z rabatami.
Kilka tyś więcej i wychodzi POTTINGER w takiej samej specyfikacji.

#319 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 23:44

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Ja dzis zaklepałem POTTINGER Vitasem classic (3m) z compasem, pomost, sciazki,redlice z jenym talerzem,zgarniacz perfect,hydr znacznik za 31netto ale ten siewnik jest po starej cenie i stoi na placu. Cena chyba fajna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Jarek22B

Jarek22B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 14:33

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Cena super za tego POTTINGER. Można wiedzieć gdzie go zamówiłeś?

Dodaj odpowiedź