yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

slawek30404    0

Panowie, pytacie jaki ciągnik musi być do zestawu 3metry aktywnego, wiem że na to co usłyszycie reakcje będą różne ale ja mam zestaw brona wirnikowa maschio 3 metry plus siewnik amazone D8 na hydropaku i ciągam to ursusem c-385A. I od razu uprzedzając pytania chodzi zarówno na lekkiej ziemi jak i na glinie, lekko nie jest ale już drugi sezon daje rade. Jedynym problemem jest to że za każdym razem muszę podnosić siewnik do góry żeby podnieść całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

Witam. Poszukuje siewnika do zboża, interesuje mnie taki siewniki: amazone d7 3m i jak narazie współpracował by z c360 dopóki nie kupię agregatu uprawowo-siewnego do u1224 i właśnie się zastanawiam czy sobie poradzi z takim zestawem? Czy odłożyć narazie kupno siewnika i kupić odrazu gotowy zestaw nabudowany? Cena jaką chce przeznaczyć na siewnik to ok. 7 tys. Czekam na opinie.

 

EDIT: Zapomniałem dodać że jeszcze dochodzi siewnik Hassia DKL300, DK300. A cały zestaw to amazone AD301 lub AD302. cena całego zestawu do 30 tys.

Edytowano przez matiu1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Witam mam pytanie może ktoś posiada siewnik 3m unii(nowy model 2001-...) polonez i poznaniak jak to jest z dokładnościa wysiewu zbóż i rzepaku bo znajomy ma poznaniaka z tych (niebieskich) niestety nie równo wysiewa rzepak jest z niego nie zadowolony czy te nowsze sa lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
05adrian05    0

Proszę pomuszcie mi.Mam siewnik 4 sekcyjny monozentra do kukurydzy i potrzbne mi są te gumy wysiewające ziarna,jeżeli ktoś wie gdzie moge dostać niech napisze.Mogą być terz zrobione gumy z metalu sylikonu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Superman - z tego co przeglądałem wszelkie ostatnie testy to Poettinger ma najlepsze siewniki mechaniczne, podobnie z zestawami z bronami wirnikowymi noty mają mocne.

Znam gościa co ma Poettingera sprzęt ok 5-6 letni i jest bardzo zadowlomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Koledzy potrzebna szybka Pomoc!!!

Mianowicie mam już niby zadatkowany siewnik Kongskilde Demeter Clasic CS 3000 wyposażenie:stopkowy, elek. ścieżki, hydrauliczne znaczniki, pomost, zagarniacze takie wygięte. Rozmawiałem dziś z znajomym i mi go nie polecał bo podobno te zagarniacze przy siewie rzepaku rozgarniają nosiona na boki i miał jeszcze jakieś zastrzeżenia ale nie miałem czasu się dopytać.

Więc pytanie do użytkowników jak on się sprawuje??? mi ogulnie się podoba, będze obsiewał rocznie ok. 35ha

Cena 27,000 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

do hubert ja mam konskilde demeter classic 2010 r dalem 28300 netto za talerzowego moj zasiał cos kolo 100 ha i narazie odpukac nie narzekam dokładny wysiew sieje po kukurydzy na ziarno ( duzo masy) i bardzo rzadko sie zatka za te pieniądze kupił bym go jeszcze raz, chcialem poloneza kupic ale jaryszki zrobiły dobrą cene bo mieli jakąs sztuke z promocji PS. sieje rzepak równe wschody nie ma problemu dosiane do miedzy JA POLECAM pozdrawiam masz pytania dawaj na priva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja używam-ale chyba nie pomogę bo nie sieję rzepaku.Zagarniacze w zbożu sprawują sie bardzo dobrze.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

i jak nie ma tego problemu że ziarno nie jest w swoich rzędach, i że zacierają się ścieżki technologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja sieję bez ścieżek (chociaż posiadam) a ziarno jest w swoich rządkach i ładnie przykryte .Mógłby mieć trochę większą skrzynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

no on był wtedy w cenie zwykłego bo jakas promocja była czy cus i w lipcu go bralem to tez nie tak typowo w sezon siewny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj