Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

652 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 14 listopad 2009 - 17:58

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Uroki talerzówki :) Albo np. jeśli staniesz nie podnosząc siewnika to poznaniak się nie wiem dlaczego zapychał a Nordsten nie, a po drugie mam jeszcze takie dziurki, więc jeśli się nawet zapcha to górą poleci ;) Z tą hassią to nie wiem dlatego się pytam, taki mi powiedział handlarz, który miał 4 letnią za 10tys no i stegsteda i pare innych siewników. A podnsoząc niektóre siewniki to trzeba miec naprawde wprawe skoro rurki wiszą dużo pod siewnikiem to np. przy słabym podnośniku można urawac rurkę razem z mocowaniem ;) A takto sobie na czas transportu dodatkowo zabezpieczam tak że jak jade to rurki są 10 cm nad miejscem gdzie koło sie styka z ziemia. Jeśli nie trafiłby mi się mój Nordsten na pewno kupiłbym hassie, bo słyszałem wiele pozytywnych opini o tych siewnikach i naprawde gratuluje sprzętu ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Dzisiaj, 20:24
  •  

#182 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Muzyka

Napisany 25 listopad 2009 - 21:25

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Co wam sie nie podoba w siewnikach FAMAROL :(
Ja mam FAMAROLA i jakoś dobrze sieje jest wytrzymały.
Nordsten też jest dobry ale może nie tak jak Famarol, chociaż ja może tak uważam. każdy sądzi inaczej chociaż moim zdaniem jest jeszcze wiele siewników dobrych np. mój wujek ma konny siewnik i jest dobry bo na mało pól starcza do C-360
28.07.2009 - 28.07.2012r. Już trzy lata na AF :)

#183 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 16:58

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] ja też polecam "poznaniaka", przez 15 lat siałem tym siewnikiem miał szerokość 3m a skrzynia mieściła 300kg ziarna, posiadał ścieżki technologiczne. W tym roku wymieniłem na nowego i też ma elektryczne ścieżki technologiczne, hydrauliczne przerzucanie znaczników, oraz redlice talerzowe. Ktoś pytał o cenę, ja dałem 26 tyś brutto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 17:13

Co wam sie nie podoba w siewnikach FAMAROL :(
Ja mam FAMAROLA i jakoś dobrze sieje jest wytrzymały.
Nordsten też jest dobry ale może nie tak jak Famarol, chociaż ja może tak uważam. każdy sądzi inaczej chociaż moim zdaniem jest jeszcze wiele siewników dobrych np. mój wujek ma konny siewnik i jest dobry bo na mało pól starcza do C-360

Jak dla Ciebie konny jest dobry :) Może jest dla Ciebie najlepszy, jeśli nie masz porównania do zachodniego, ale za taką cene... :( Nie mówie że to złe siewniki, ale zagraniczne i tak lepsze, no i dużo tańsze na rynku wtórnym :(
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#185 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 21:50

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] to czy są tańsze na rynku wtórnym bym polemizował:( za dobry zachodni siewnik trzeba dac w granicach 3-5tyś polski kupisz taniej i też w dobrym stanie:) pozatym wybór nalezy do klijenta i do zasobnosci jego portwela oraz od dostepnosci części na rynku;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#186 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 11:36

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] No ja za 3500zł sprzedałem poznaniaka z 86roku w idealnym stanie na oryginalnym ogumieniu, a za Nordstena 6.5tys z 2000 roku, ale jest jak nowy :(

#187 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 11:45

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] to był 3m??
ja w tym roku wiosną sprzedałem poznaniaka 3m szerokości z roku 1990 , z bezstopniową regulacją ilości wysiewu i ścieżkami technologicznymi za 5 tyś.
taki jak na tej aukcji, tylko w lepszym stanie technicznym Siewnik zbożowy Poznaniak 3m ,stan super - Okazja (833733283) - Aukcje internetowe Allegro

#188 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 12:30

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] To był 2.7m, no sam widzisz że za poznaniaka z 2000roku musiałbym dac wiecej :(

#189 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Muzyka

Napisany 28 listopad 2009 - 12:54

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Poznaniak też jest dobry tylko głupie są te zagarniacze w poznaniaku.
natomiast w FAMAROLU są najlepsze brony.
P.S. mój wujek ma Siewnk Konny a 2 wujek ma FAMAROLA
28.07.2009 - 28.07.2012r. Już trzy lata na AF :)

#190 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 18:09

No ja za 3500zł sprzedałem poznaniaka z 86roku w idealnym stanie na oryginalnym ogumieniu, a za Nordstena 6.5tys z 2000 roku, ale jest jak nowy :(

To w miarę dobry interes zrobiłeś :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share arek14

arek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:02

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Zamówiłem poznaniaka 3m ścieżki elektryczne. Daje 18000 zł. Może mam dokupić hydrauliczne znaczniki? Kosztują 2000? Ale mocno się na tym zastanawiam, bo jak jadę z agregatem talerzowym z hydropakiem, to widzę gdzie siałem.
Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

#192 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:04

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Myślę kupić nowy 3m siewnik talerzowy na PROW. Tylko teraz jest pytanie z jakiej firmy wsiąść. Najpierw myślałem nad poznaniakiem ale słyszałem ze jest dosyć ciężki:(. Siewnik ma pracować z C-360 i pasowałoby żeby był lekkiej konstrukcji. Podzielcie się swoja wiedzą ;)

#193 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:05

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Jak masz siać po orce to na stopkach bierz. ;)

#194 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:19

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Stopkowe dlatego że lżejszy czy że talerzowy po orce się nie sprawdzi ?

#195 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:21

Zamówiłem poznaniaka 3m ścieżki elektryczne. Daje 18000 zł. Może mam dokupić hydrauliczne znaczniki? Kosztują 2000? Ale mocno się na tym zastanawiam, bo jak jadę z agregatem talerzowym z hydropakiem, to widzę gdzie siałem.

mam uprawowo-siewny i radze ci weź sobie domów znaczniki hydrauliczne, wbrew pozorom przydają się

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#196 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2010 - 08:25

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Talerzowe nie trzymają głębokości, poza tym cięższe, dodatkowo droższe.
Tak na szybko to proponuje Kongskilde Demeter oraz Poettinger Vitasem. Cenowo bardzo podobne, około 26 tyś. netto. Jakość wykonania o niebo lepsza niż u Poznaniaka. Czy ciężki czy lekki to już zależy od wyposażenia. ;)

#197 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 08:44

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Kongskilde jest dosyć ciężki-nawet w takim wyposażeniu jak u mnie-czyli bez pomostu Dodany obrazek (no ale taki tylko był),ze znacznikami hydraulicznymi i ze ścieżkami-w każdym bądź razie do C-360 nie polecam.

#198 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2010 - 08:59

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Zawsze sądziłem, że Ty masz serię NCS. Akurat Unia podaje masę siewnika w miarę wyposażonego, ale np. Poettinger podaje goły siewnik i często po skompletowaniu należy dodać 100kg a nawet i więcej. Jak porównałem wagę swojego siewnika i Poloneza 4m, to masa była na korzyść mojego, chociaż rozwiązania i wyposażenie wskazywałyby na co innego. Różnica tkwi w tym, że Poznaniak ma małą skrzynię, zaś taki Demeter mieści 350kg(500litrów) co skłaniałoby do porównania go do Poloneza. Ciężko będzie zaleźć konkurenta Poznaniaka w produktach zachodnich.

#199 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:11

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Aż sprawdziłęm w instrukcji-napisane że 520 kg ale coś mi świta że na siewniku jest tabliczka i tam jest 640 kg Dodany obrazek do tego 300 kg ziarna+odstęp od ciągnika większy niż w Poznaniaku i C-360 cienko będzie piszczał .
PS.Skrzynia nasienna mogłaby być jednak większa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:14

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Standardowo dają po 160-180l/m, ale osobiście uważam, że lepiej byłoby 260-280l/m. Tak, żeby na ten hektar na pewno starczyło i jeszcze zostało. ;)

Dodaj odpowiedź