yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

yacenty    3828

Witam!

pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.

Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?

co innego jest godne uwagi?

na co zwrócic uwage?

 

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

Yacent za14tys. mozesz kupic nowego poznaniaka widzialem takiego na allegro ja mam siewnik nordsten combi matic cbk310 jest podczepiany pod c 360 i jak narazie chodzi dobrze a ma juz ponad 12lat amazoneto tez dobra firma za ta kase kupisz w dobrym stanie tylko spieszcie sie bo zaraz w pole trzeba wyjechac pozdrawiam


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Znajomy w tamtym roku kupił agregat uprawowosiewny z siewnikiem FIONA za 10000 zł od gościa co niedaleko mnie ściąga maszyny z zachodu w tamtym tygodni ogłądałem i jest w bdb stanie nie ma luzów na lejach ma elektrycznie załączane wyznaczanie ścieżek jest z tej maszynki zadowolony ja też myśle że za to kase to niezły sprzęt kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

gdybys mial troche wiecej kasy to moglbys sie zastanowic nad nowym famarolem sa to bardzo dobre siweniki i moim zdaniem duzo lepsze do rolmaszowskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

jakos polskie srednio mi sie podobaja zwlaszcza po tym co pisza na innych forach, ale kto wie moze wybor padnie na nowego poznaniaka za 14tys


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

D7 a d8 to praktycznie to samo z tym że w d8 jest mocniejsza i jeszcze bardziej dokładniesza skrzynia bezstopniowa zobacz sobie na jakiś fotkach, a pozatym w d8 jest już podest załadunkowy są podobno wersje w d7 ale ja jeszcze nie widziałem, a no i hydrauliczne znaczniki w d8 są zrobione na 2 siłownikach i pełne składanie jest a nie na jenym i tyle żeby nie pisało. D7 / d8 świetne podobno maszyny sam się zastanawiam bo nie udało się kupić w tym roku nowego poznaniaka boje sie troszke o części hmm Ale ja mimo wszystko wolał bym nowego poznaniaka zawsze to nowe ale z drugiej strony w amazońcu farba jest tak położona.. , a no i podobno jakość wysiewu lepsza niż w naszych nowych hehe - śmiana. :) myśle że 3p pociągnie każdy 3m twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

dobra dzis juz decyzja zapadla, bankowo do lipca musimy kupic siewnik.

teraz pytanie jaki?

ojciec jest na 90% nastawiony na polska nowke

ogladalem te z rolmaszu

czym sie roznia poznaniak zwykly od talerzowego?

oczywiscie chodzi mi o aspekt praktyczny - nie o to ze ma talerze i jest ciezszy

 

jak myslicie ile moze podniesc 3p?

z tego co widze to najbardziej mi sie podoba polonez zwykly ale wazy 600kg plus 550l zbiornik wiec to jakies 380kg co razem daje tone - czy tyle podniesie i spokojnie bedzie jechac 3p? boje sie ze to juz moze byc za duzo

 

jakie macie doswiadczenia z siewnikami zwyklymi i talerzowymi? ktory byscie polecili?

znacie moze aktualne ceny? oczywiscie interesuje mnie wersja full wypas, znaczniki hydrauliczne, sciezki, oswietlenie itp

 

pozdrawiam i licze na Wasz odzew

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

A więc yacenty, ja mam złożony wniosek na SPO i tam wziąłem sobie Poznaniaka na redlicach talerzowych ponieważ:

- Każde ziarko będzie leżeć na tej samej głębokości

- i najważniejsze siewnik nie będzie się zapychał

Ja w opcji wziałem: spulchniacz śladów przejazddowych, hydraluliczny przeżutniki znaczników. elektroniczne ścieżki przejazdowe i redlice talerzowe.

Poznaniaka wziąłem dlatego ze zapotrzebowanie mocy na poznaniaka wynosi 45 km a na poloneza 60km.

Wybór należy do ciebie :P


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
dobra dzis juz decyzja zapadla, bankowo do lipca musimy kupic siewnik.

teraz pytanie jaki?

ojciec jest na 90% nastawiony na polska nowke

ogladalem te z rolmaszu

czym sie roznia poznaniak zwykly od talerzowego?

oczywiscie chodzi mi o aspekt praktyczny - nie o to ze ma talerze i jest ciezszy

 

jak myslicie ile moze podniesc 3p?

z tego co widze to najbardziej mi sie podoba polonez zwykly ale wazy 600kg plus 550l zbiornik wiec to jakies 380kg co razem daje tone - czy tyle podniesie i spokojnie bedzie jechac 3p? boje sie ze to juz moze byc za duzo

 

jakie macie doswiadczenia z siewnikami zwyklymi i talerzowymi? ktory byscie polecili?

znacie moze aktualne ceny? oczywiscie interesuje mnie wersja full wypas, znaczniki hydrauliczne, sciezki, oswietlenie itp

 

pozdrawiam i licze na Wasz odzew

YacentY

Może mieć problemy 3p niedaleko mnie gość 360 ciąga siewnik do kukurydzy aeromat z podsiewaczem do nawozu on też koło tony waży i w tym ropku pękła mu belka na otworze

 

Nie lepiej byłoby ci kupić używany zestaw uprawowosiewny już wcześniej pisałem że znajomy kupił za 10000 z siewnikiem Fiona w bdb stanie z elektrycznym zncznikiem ścieżek i zancznikami przestawianymi mechanicznie prostym rozwiązaniem jest zadowolony z zakupu ciąga ten zestaw 1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Wiesz Talerzowy to jest super jak musisz wysiać coś i masz mnustwo resztek pożniwnych i tu jest klasa nie zapycha się to też warzne a stopka to tylko w rolę. Pozatym pozaniaki to już nie te stare siewniki na twoim miejscu nie brał bym 3p pod uwagę tylko tego zacnego Zetorka :) wiesz podobno ludzie zdejmyją z tych naszych kompiaków wałki z tyłu i zawieszają siewnik za nimi moze coś tak pokombinuj hehe co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

PS. Na 100% będzie chodzić z tą toną z tyłu przecież to nie jest dłubie ciężar jest blisko ciągnika dociążysz przód i będzie super tylko ważne żeby był sprawny podnośnik, a jak by co zawsze możesz zrobić pomocniczy siłownik na bazie Zetorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
Może mieć problemy 3p niedaleko mnie gość 360 ciąga siewnik do kukurydzy aeromat z podsiewaczem do nawozu  on też koło tony waży i w tym ropku pękła mu belka na otworze

 

Nie lepiej byłoby ci kupić używany zestaw uprawowosiewny  już wcześniej pisałem że znajomy kupił za 10000 z siewnikiem Fiona w bdb stanie z elektrycznym zncznikiem ścieżek i zancznikami przestawianymi mechanicznie prostym rozwiązaniem  jest zadowolony z zakupu  ciąga ten zestaw 1014

z tym polonezem to juz temat zamkniety

jesli juz to poznaniak tylko nie wiem jeszcze zwykle redlice czy talerzowka

co do agregatu to ojciec wymyslil ze szkoda mu tego kombiaka co mamy bo ma dopiero sezon, a teraz musialby go oddac za darmo a nie bedzie go tylko trzymal dla 5ha buraka

ale pomysle cos o uzywce

jak myslicie mozna myslec o aktywnej bronie 3m do mojego 10245 czy lepiej od razu zapomniec?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Myśle że może i 10245 dałby takiej bronie rade ja 360 robiłem wiele lat broną wachadłową 3,2 m !!!!!!!!! ciągnołem ją na 3 po orce dobrze się robiło bryły ładnie rozbijała ale dymka to puszczała porządnie podczepiłem kiedyś na próbe MF 255 i nim marnie szło i dałem sobie spokój

 

Mój chrzesny robił broną wirnikową 3m polską 912 i mówił że miał dość ciężko ale u niego są spore górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsc924   
Gość xsc924

jak by co to mam gdzies zeskanowana instrukcje obslugi do c-360-3p i tam pisze ze dzwiga 1200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

a co powiecie o tym?

http://www.allegro.pl/item97215648_siewnik...amazone_d7.html

wydaje sie byc calkiem ok i cena calkiem mila,

ma ktos z was moze amazona? moze cos powiedziec? drogie sa czesci? jak dostepnosc?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

powiesz ze nowy kosztuje 15tys?

czy masz na mysli 2-3tys wlozone w remont?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Nie koniecznie w takim amaznońcu praktycznie nie ma co remontować choć są rózne ale to widać jakjest złachany to moze trzeba będzie zrobić remoncik a części drogie oj drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

drogie to znaczy?

jakies przyklady? jakies porownanie do poznaniaka?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

mój znajomy miał 2 poznaniaka starego i Amazona części do Amazona tylko w Rplmaxie u nas na Lubelszczźnie ewentualnie Korbanki i mówił mi że za hedną stopke do amazone oryginalną kupił by 4 do poznaniaka ale że części super że jak się zrobi co ma sie zrobić w nim to jest extra on jak kupował swojego to nie mógł uwieżyć że ma 20lat siewnik hehe (dość dawno to było) Te faby są jakieś proszkowe czy coś i nic a nic sie nie ścierają ja sam myślałem że go malował (Unia też się popsuła jeśli chodzi o malowanie kobuz lepiej był pomalowany jak kombiak) mówił mi też że wysiew u niego jhest super i prostota w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
woj Lubelskie okolice Łęcznej a Ty ?

mieszkasz w sąsiednim powiacie , ja mieszkam przy drodze łęczna - świdnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hehe fajnie:) chodziło mi o Rolmax oni sprowadzają te Amazony wiecie gdzie to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj