Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

652 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 03 kwiecień 2006 - 21:39

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Witam!
pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
co innego jest godne uwagi?
na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Dzisiaj, 02:06
  •  

#2 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 kwiecień 2006 - 12:17

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Yacent za14tys. mozesz kupic nowego poznaniaka widzialem takiego na allegro ja mam siewnik nordsten combi matic cbk310 jest podczepiany pod c 360 i jak narazie chodzi dobrze a ma juz ponad 12lat amazoneto tez dobra firma za ta kase kupisz w dobrym stanie tylko spieszcie sie bo zaraz w pole trzeba wyjechac pozdrawiam
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

#3 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 04 kwiecień 2006 - 18:50

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Znajomy w tamtym roku kupił agregat uprawowosiewny z siewnikiem FIONA za 10000 zł od gościa co niedaleko mnie ściąga maszyny z zachodu w tamtym tygodni ogłądałem i jest w bdb stanie nie ma luzów na lejach ma elektrycznie załączane wyznaczanie ścieżek jest z tej maszynki zadowolony ja też myśle że za to kase to niezły sprzęt kupił

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 kwiecień 2006 - 23:01

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] gdybys mial troche wiecej kasy to moglbys sie zastanowic nad nowym famarolem sa to bardzo dobre siweniki i moim zdaniem duzo lepsze do rolmaszowskich

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 05 kwiecień 2006 - 08:26

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] jakos polskie srednio mi sie podobaja zwlaszcza po tym co pisza na innych forach, ale kto wie moze wybor padnie na nowego poznaniaka za 14tys

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#6 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 12 kwiecień 2006 - 19:04

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] D7 a d8 to praktycznie to samo z tym że w d8 jest mocniejsza i jeszcze bardziej dokładniesza skrzynia bezstopniowa zobacz sobie na jakiś fotkach, a pozatym w d8 jest już podest załadunkowy są podobno wersje w d7 ale ja jeszcze nie widziałem, a no i hydrauliczne znaczniki w d8 są zrobione na 2 siłownikach i pełne składanie jest a nie na jenym i tyle żeby nie pisało. D7 / d8 świetne podobno maszyny sam się zastanawiam bo nie udało się kupić w tym roku nowego poznaniaka boje sie troszke o części hmm Ale ja mimo wszystko wolał bym nowego poznaniaka zawsze to nowe ale z drugiej strony w amazońcu farba jest tak położona.. , a no i podobno jakość wysiewu lepsza niż w naszych nowych hehe - śmiana. :) myśle że 3p pociągnie każdy 3m twój wybór.

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 17:12

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] dobra dzis juz decyzja zapadla, bankowo do lipca musimy kupic siewnik.
teraz pytanie jaki?
ojciec jest na 90% nastawiony na polska nowke
ogladalem te z rolmaszu
czym sie roznia poznaniak zwykly od talerzowego?
oczywiscie chodzi mi o aspekt praktyczny - nie o to ze ma talerze i jest ciezszy

jak myslicie ile moze podniesc 3p?
z tego co widze to najbardziej mi sie podoba polonez zwykly ale wazy 600kg plus 550l zbiornik wiec to jakies 380kg co razem daje tone - czy tyle podniesie i spokojnie bedzie jechac 3p? boje sie ze to juz moze byc za duzo

jakie macie doswiadczenia z siewnikami zwyklymi i talerzowymi? ktory byscie polecili?
znacie moze aktualne ceny? oczywiscie interesuje mnie wersja full wypas, znaczniki hydrauliczne, sciezki, oswietlenie itp

pozdrawiam i licze na Wasz odzew
YacentY

#8 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 17:32

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] A więc yacenty, ja mam złożony wniosek na SPO i tam wziąłem sobie Poznaniaka na redlicach talerzowych ponieważ:
- Każde ziarko będzie leżeć na tej samej głębokości
- i najważniejsze siewnik nie będzie się zapychał
Ja w opcji wziałem: spulchniacz śladów przejazddowych, hydraluliczny przeżutniki znaczników. elektroniczne ścieżki przejazdowe i redlice talerzowe.
Poznaniaka wziąłem dlatego ze zapotrzebowanie mocy na poznaniaka wynosi 45 km a na poloneza 60km.
Wybór należy do ciebie :P
Ciesz się każdą chwilą życia...

#9 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 19:36

dobra dzis juz decyzja zapadla, bankowo do lipca musimy kupic siewnik.
teraz pytanie jaki?
ojciec jest na 90% nastawiony na polska nowke
ogladalem te z rolmaszu
czym sie roznia poznaniak zwykly od talerzowego?
oczywiscie chodzi mi o aspekt praktyczny - nie o to ze ma talerze i jest ciezszy

jak myslicie ile moze podniesc 3p?
z tego co widze to najbardziej mi sie podoba polonez zwykly ale wazy 600kg plus 550l zbiornik wiec to jakies 380kg co razem daje tone - czy tyle podniesie i spokojnie bedzie jechac 3p? boje sie ze to juz moze byc za duzo

jakie macie doswiadczenia z siewnikami zwyklymi i talerzowymi? ktory byscie polecili?
znacie moze aktualne ceny? oczywiscie interesuje mnie wersja full wypas, znaczniki hydrauliczne, sciezki, oswietlenie itp

pozdrawiam i licze na Wasz odzew
YacentY

Może mieć problemy 3p niedaleko mnie gość 360 ciąga siewnik do kukurydzy aeromat z podsiewaczem do nawozu on też koło tony waży i w tym ropku pękła mu belka na otworze

Nie lepiej byłoby ci kupić używany zestaw uprawowosiewny już wcześniej pisałem że znajomy kupił za 10000 z siewnikiem Fiona w bdb stanie z elektrycznym zncznikiem ścieżek i zancznikami przestawianymi mechanicznie prostym rozwiązaniem jest zadowolony z zakupu ciąga ten zestaw 1014

#10 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 20:39

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Wiesz Talerzowy to jest super jak musisz wysiać coś i masz mnustwo resztek pożniwnych i tu jest klasa nie zapycha się to też warzne a stopka to tylko w rolę. Pozatym pozaniaki to już nie te stare siewniki na twoim miejscu nie brał bym 3p pod uwagę tylko tego zacnego Zetorka :) wiesz podobno ludzie zdejmyją z tych naszych kompiaków wałki z tyłu i zawieszają siewnik za nimi moze coś tak pokombinuj hehe co ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 20:47

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] PS. Na 100% będzie chodzić z tą toną z tyłu przecież to nie jest dłubie ciężar jest blisko ciągnika dociążysz przód i będzie super tylko ważne żeby był sprawny podnośnik, a jak by co zawsze możesz zrobić pomocniczy siłownik na bazie Zetorka.

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 21:43

Może mieć problemy 3p niedaleko mnie gość 360 ciąga siewnik do kukurydzy aeromat z podsiewaczem do nawozu  on też koło tony waży i w tym ropku pękła mu belka na otworze

Nie lepiej byłoby ci kupić używany zestaw uprawowosiewny  już wcześniej pisałem że znajomy kupił za 10000 z siewnikiem Fiona w bdb stanie z elektrycznym zncznikiem ścieżek i zancznikami przestawianymi mechanicznie prostym rozwiązaniem  jest zadowolony z zakupu  ciąga ten zestaw 1014

z tym polonezem to juz temat zamkniety
jesli juz to poznaniak tylko nie wiem jeszcze zwykle redlice czy talerzowka
co do agregatu to ojciec wymyslil ze szkoda mu tego kombiaka co mamy bo ma dopiero sezon, a teraz musialby go oddac za darmo a nie bedzie go tylko trzymal dla 5ha buraka
ale pomysle cos o uzywce
jak myslicie mozna myslec o aktywnej bronie 3m do mojego 10245 czy lepiej od razu zapomniec?

#13 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 16 kwiecień 2006 - 10:42

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Myśle że może i 10245 dałby takiej bronie rade ja 360 robiłem wiele lat broną wachadłową 3,2 m !!!!!!!!! ciągnołem ją na 3 po orce dobrze się robiło bryły ładnie rozbijała ale dymka to puszczała porządnie podczepiłem kiedyś na próbe MF 255 i nim marnie szło i dałem sobie spokój

Mój chrzesny robił broną wirnikową 3m polską 912 i mówił że miał dość ciężko ale u niego są spore górki

#14 Share xsc924 xsc924

xsc924
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2006 - 19:11

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] jak by co to mam gdzies zeskanowana instrukcje obslugi do c-360-3p i tam pisze ze dzwiga 1200kg

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 16 kwiecień 2006 - 19:15

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] a co powiecie o tym?
http://www.allegro.p...amazone_d7.html
wydaje sie byc calkiem ok i cena calkiem mila,
ma ktos z was moze amazona? moze cos powiedziec? drogie sa czesci? jak dostepnosc?

pozdrawiam
YacentY

#16 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 16 kwiecień 2006 - 20:17

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Wg mnie super maszyna ale jak dołożysz 2-3tys masz nówke :) więc decyduj sam

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 16 kwiecień 2006 - 20:36

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] powiesz ze nowy kosztuje 15tys?
czy masz na mysli 2-3tys wlozone w remont?

#18 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 10:31

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Nie koniecznie w takim amaznońcu praktycznie nie ma co remontować choć są rózne ale to widać jakjest złachany to moze trzeba będzie zrobić remoncik a części drogie oj drogie.

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 11:07

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] drogie to znaczy?
jakies przyklady? jakies porownanie do poznaniaka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 13:20

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] mój znajomy miał 2 poznaniaka starego i Amazona części do Amazona tylko w Rplmaxie u nas na Lubelszczźnie ewentualnie Korbanki i mówił mi że za hedną stopke do amazone oryginalną kupił by 4 do poznaniaka ale że części super że jak się zrobi co ma sie zrobić w nim to jest extra on jak kupował swojego to nie mógł uwieżyć że ma 20lat siewnik hehe (dość dawno to było) Te faby są jakieś proszkowe czy coś i nic a nic sie nie ścierają ja sam myślałem że go malował (Unia też się popsuła jeśli chodzi o malowanie kobuz lepiej był pomalowany jak kombiak) mówił mi też że wysiew u niego jhest super i prostota w obsłudze.

Dodaj odpowiedź