yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
griga    1080

A co sądzicie o ACCORD-zie DL lub DA w wersji 3m waży ok 450kg pusty więc tyle co poznaniak 2,7m. Zastanawiałem się czy 3P dał by sobie rade z czymś takim w polu, na pewno nie z zasypanym zbożem do pełna ale tak gdzieś jak by wsypał ok 200-300kg. A myślałem ze względu na to że w UK mógł bym sobie wyszukać jakiegoś za ok 400Ł bo dość często coś sie trafia. I w ogóle czy jest sens bawić sie w siewnik pneumatyczny czy lepiej pozostać przy mechanicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Mój nordsten waży coś ponad 200kg.. (oczywiście pusty)sam podnosiłem jedną strone siewnika ;) ... jest bardzo lekki i dokładny dobry na agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
A co sądzicie o ACCORD-zie DL lub DA w wersji 3m waży ok 450kg pusty więc tyle co poznaniak 2,7m. Zastanawiałem się czy 3P dał by sobie rade z czymś takim w polu, na pewno nie z zasypanym zbożem do pełna ale tak gdzieś jak by wsypał ok 200-300kg. A myślałem ze względu na to że w UK mógł bym sobie wyszukać jakiegoś za ok 400Ł bo dość często coś sie trafia. I w ogóle czy jest sens bawić sie w siewnik pneumatyczny czy lepiej pozostać przy mechanicznym?

 

No wiesz...w pneumatycznym może turbina siąść lub coś podobnego,ale zato są bardzo precyzyjne ale to nie robi żądnej różnicy...

(naprawde można kupić takiego w anglii za 400 funtów???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ostatnio poszedł za 460Ł czy coś ok tego. Tylko pamiętaj o jednym bardzo ważnym szczególiku! Musisz go przywieźć do Polski. Za ciągnik taka przyjemność to ok 2000-3000zł nie wiem ile za siewnik. Liczyłem że przywiezienie siewnika na własną rękę samochodem to koszt ponad 1000zł (paliwo+prom+wynajem przyczepki (jeśli nie masz takowej dużej))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Można kupić w Polsce przecież dobry siewnik za dobre pieniądze tylko oczywiście trzeba poszukać...(a takie sprowadzanie jednej,tańszej maszyny na własną ręke byłoby chyba nieopłacalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Opłacalne to by było tylko trzeba tu siedzieć i trafić okazję. No chyba że zleca sie sprowadzenie komuś to wtedy już może sie nie opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ja bym wolał dać 1000zł więcej niż jeździć gdzieś do anglii po maszyne no chyba że po ciągnik albo kombajn,ale to też trzeba znać język itd.

 

A ściągałeś już kiedyś maszyne z zagranicy??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Niedawno chciałem sprowadzić ciągnik ale Tato się wycofał bo musiał coś innego w danej chwili kupić. Ale transport już miałem dogadany nie pozostało nic innego jak wygrać aukcję(spokojnie bym wygrał bo chciałem dać dużo więcej niż było wylicytowane), jechać zapłacić a później dopilnować załadunku. Z językiem nie ma problemu, kto wie może niedługo coś się ściągnie. Na razie mam troszkę innych spraw na głowie i nie mogę sie tym zająć, nawet napęd od zetora będzie musiał poczekać na przewiezienie do PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja chciałem zetora 3 cylindry 4x4 takiego małego do domu. Cena gdzieś ok 3-4 tyś zł plus transport. Ale to nie ten wątek więc więcej już nie piszę co nie tyczy sie siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

hmmm ja teraz kupiłem siewniczek...szukałem jakiegoś poznaniaka tak 2,7m żeby władek sobie z nim radził ale....znalazłem pięknego AMAZONE D7 3 metrowego...wygląda idealnie, na redliczkach jest jeszcze lakier więc nie wiem ile mógł zasiać ale na pewno bardzo mało. do tego znaczniki rozkładane hydraulicznie i ścieżki (tylko musze zmienić te zasówki z plastikowych na metalowe)..Ale co najciekawsze...taki AMAZONE 3m jest lżejszy od poznaniaka 2,7m i na pewno jest dokładniejszy...Naprawde wystarczy dobrze poszukać i można kupić siewnik w idealnym stanie za śmieszne pieniądze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja ostatnio przypadkiem kupiłem siewnik 3m saxonia,

Byłem za kołami w Racborowicach Górnych. Patrzę stoi saxonia. Poszedłem obejrzeć. Patrzę redliczki ostre (żeliwo nie wytarte nawet do gładkości), szybkosprzęg, automat sprawny do znaczników, znaczniki, rocznik 1990, niepogięty, niepokancerowany, jedynie czerwony lakier wypłowiały, redlice patrzą idealnie, zgarniacz posiewny dwu częściowy, niczego kompletnie nie brakuje, stan techn. idealny. Pytam się gościa o cenę z ciekawości, myślę sobie za taką maszynę zaśpiewa że chocho. On mówi że 3500 no to ja dla picu potargowałem się i poszedł za 3400.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TADEK    0

jestem zainteresowany kupnem siewnika HORSH-3m 4DC

Chcialbym uslyszec dokladne opinie na temat tego siewnika...czy opłaca się go nabyc, i jakie sa po tym siewniku wschody rzepaku??

czy ten siewnik jest awaryjny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witajcie panowie mam ogromna prosbe do was niedługo stane przed zakupem nowego siewnika do zboza i mam dylemat jaki wybrać pomózcie jaki byłby najlepszy do agregatu jakie firmy polecacie i wasze opinie równiez mile widziane pozdrawiam i prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

podstawowa kwestia hydropak czy nabudowany?

ja oczywiscie jestem zwolennikiem nabudowanych ale takie zestawy sa ciut drozsze ale za to około metra krótsze od hydropaków co ma niebagatelne znaczenie kiedy masz mały lekki ciagnik.

 

ja ostatnio jestem pod wrazeniem kuhna i ta marke bym polecał, oczywiscie takie siewniki do najtanszych nie naleza, no ale cos za co


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

ten siewnik miałby byc na hydropaku szczerze to powiem tak jakie mam na oku i mi sie podobaja to amazone d9 sulki tremline i demeter kongskilde 3000 clasic który z tych uwazacie ze bedzie najlepszy napewno amazone !!??ale cena ;/ pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

dlaczego amazone? bo jest zielony czy dlatego ze duzo ludzi sciagnelo je z zachodu?

czyzbys juz mial agregat z hydropakiem ze mowisz ze musi byc na hydropaku?

 

mi sie bardzo podobała tez FIONA, bardzo dobry sprzet w rozsadnej cenie był, co do kongskilde demeter, nawet mialem taki kupowac nabudowany ale gosc razem w zestawie chcial kilka tys wiec jak za kuhna, wiec sie skusilem na kuhna.

 

O sulkim tez slyszalem same pochlebne opinie, teraz musisz juz podac konkretnie te 3 modele co wymieniles dokladnie z wyposazeniem i z dokladna cena, najlepiej juz po rabacie, bo wiadomo jeden diler da ci 2% upustu a inny 8 czy 10, a wtedy sytuacja zmienia sie radykalnie.

 

Dla mnie cała ta 3 to sprzet z I ligii, przypuszczam ze co nie wybierzesz to bedziesz szczesliwy, powiedz jeszce tak z czystej ciekawosci - z jakiego siewnika sie przesiadasz?

ja sie przesiadlem z bardzo starego poznaniaka 2.7 na 10letniego kuhna i poki co jestem bardzo zadowolony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

ja przesiadam sie ze stareko siewnika z rolmaszu 2.7 tak amazone chyba odpadnie wybiore raczej z tych 2 siewników kongskilde i sulky a agregatu jeszcze nie mam a agregat z unii ares talerzowy z packerem a wybór taki bo bede scierniska tym robił bo narazie nie bede miał grubera :) a tak wogóle dzieki ze chociaż Ty sie zainteresowałes i próbujesz mi pomóc jestem wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z czystym sumieniem mogę polecić Demeter-wschody b.równe ,zgrzebło dobrze wykonuje swoją pracę,łatwy do podpinania-jedyne co mi nie pasuje to skrzynia nasienna- mogłaby być ciut większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

demeter tak a masz redlice talerzowe czy stropkowe ?? orientujesz sie moze i le taki siewnik moze teraz kosztowac ??? czyli jestes zadowolony z siewnika a kiedy go zakupiłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
demeter tak a masz redlice talerzowe czy stropkowe ?? orientujesz sie moze i le taki siewnik moze teraz kosztowac ??? czyli jestes zadowolony z siewnika a kiedy go zakupiłeś??

Redlice zwykłe,cena teraz to ok.28-29 tys w mojej kompletacji,zadowolony jestem bardzo :),zakup dokonany na początku roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASEMXM    0

hmmmm....ja mam 2 letni agregat uprawowo siewny FAMAROL , ale gdy nie mialem jeszcze agregatu do niego ciagalem sam siewnik c- 360 i idzie jak burza. zaznaczam ze mam gorzyste pola a siewnik ma 3 cos metra. takze wybor nalerzy do cb , ale w mojej okolicy duzo jest famarolow i kazdy sobie chwali te siewniki. pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja tekże mam siewnik 3m famarolu tylko jeszcze z 29 stopkami.wybrałem go ponieważ jest solidny i tani a długo chciałem kupic amazone ale zdecydowałem nówke famarolu i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja kupilem w lipcu tego roku amazone D8 30E (full wypas). dalem 11,8 tys zl. jak myslicie, czy da rade z nim c-360 zaznaczam ze to jest ta duza skrzynia zasypowa. mam w planach siac ursusem 912 ale wolalbym "60" bo lepiej sie nawraca. pozniej bedzie agregat to bede sial ursusem 1224 ale narazie musze samym siewnikiem siac. za 3 tygodnie okarze sie jak on sieje ;) tylko mam pare problemow.

1. to co juz pisalem czy "60" da rade?

2. automat do sciezek jest ustawiony na 18 albo 24 m, a ja chce na 12 m, musze wymienic jakas zebatke?

3. znaczniki jednak sa na srodek ciagnika, skrocic sie juz nie da, uciac i przyspawac od nowa czy zostawic tak jak jest i zamontowac celownik?

4. grabki ktore sa z tylu siewnika "leza" i nie wiem jak je ustawic bo sa hydrauliczne (zamieszczam fote) http://www.agrofoto.pl/forum/Amazone-D8-30E-image79446.html .

5. do srodka skrzyni zasypowej dali takie 2 blachy. jak je sie montuje?moze ktos z posiadaczy takich siewnikow ma takie blachy zamontowane?jak tak to prosze o pomoc a najlepiej o fotki.

 

prosze o pomoc w tych wlasnie sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj