yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

dcnt    13

Widziałem, niestety dla mnie poza zasięgiem cenowym.

Przyglądałem się też temu z agromaszu, pieniądz podobny ale zdecydowanie więcej opinii negatywnych widze na jego temat jak pozytywnych,.

Wolałbym coś nowego, ponieważ przypuszczam że jest to pierwszy i ostatni siewnik (agregat siewny) jaki w życiu kupie i chciałbym żeby to długo pracowało bez awarii, a na używanym sprzęcie się już raz przejechałem i nie chciałbym utopić kasy w złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

za 400 powiedzieli 45 tys wstepnie, a tamten na pewno droższy i to sporo

edit:

Ogłoszenie

Edytowano przez dcnt
dodanie linku do ogłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

45 tyś co? Brutto czy netto? 

Jak widzisz ten jest na bronie talerzowej oraz ma wał gumowy. 

FM S700 model z 3 rzedami zebów uprawowych oraz walem packer fi 500 na redlicy stopkowe (myliłem się wcześniej, przepraszam mój błąd) kosztuje ok 47 tyś zł netto, do tego ścieżki przedwschodowe 2,9 tyś netto (taka sama cena jak w 400) wał gumowy 4,2 tyś zł netto i ewentualne oswietlenie drogowe 500 zl netto (cena taka sama jak w 400) razem daje to 54,6 zl netto. Od tego spokojnie mozesz odjac 10-12 % upustu. W modelu 700 mozna zdjac siewnik z agregatu. Dorabiasz sobie mocowanie i mozesz smigać z siewnikiem do kukurydzy lub doprawiać samym agregatem. Do modelu na bronie talerzowej trzeba doliczyć ok 15 tyś ponieważ on występuje tylko z redlicami talerzowymi (pewnie o to mi chodziło, że nie ma siewników na bronie talerzowej z redlicą stopkową także cofamy przepraszanie 😛

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

45 brutto za 400

niestety nawet po rabatach to nadal w chwili obecnej poza zasięgiem budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Bez vat, uprzedzając pytanie - nie nie oplaci mi sie na dluższą metę przechodzić na Vat, kolejne maszyny drobniejsze będą raczej używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Brona wirowa odpada, mam w większości piaszczyste pola i mokre, dlatego celowałem w lekki sprzęt na kultywatorze :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Tak mi jeszcze wpadło w oko zestaw 3m z uni: ceres L z hydropakiem + poznaniak 500/3 - ale musiałbym przymknąć oko na hydropak - za to maszyna bardziej uniwersalna.

Przy czym przy ceresie jest wybór 2 lub 3 rzędy zębów, wiadomo 3 lepiej uprawi, ale z 2 łatwiej zwiać z mokrego jak sie tonie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Daj se spokój z hydropakiem. Zawsze możesz kupić nabudowanego Amazone AD i dorobić mu agregat zębowy. Np od Agro Masz albo innej mniejszej firmy produkującej takie rzeczy. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Siewnik odczepi a samym agregatem można uprawiać pola pod kukurydzę,pyrki,buraki itp. Jeżeli ktoś takie sieje i nie ma drugiego agregatu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ma też zalety, nabudowany też ma wady. Na typowe piachury to kupił bym agregat z agroliftu bez przedniego wałka i za tym siewnik. Agregat jest tani i lekki a siewnik można nawet z 2,7 przerobić


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Lecz na ściernisku takie delikatne zęby z zębowego agregatu uprawowego raczej się nie sprawdzą, wydaje mi się że mogą się zapychać (bo będą gęsto rozstawione) lub/i łamać (zapchanie to pierwszy krok to złamania). Z kolei wał - rura o małej średnicy na piachu może być tylko problemem, nieraz przecież userzy cudowali z wymianą wałów rurowych/strunowych o małej średnicy bo pchały ziemię (o packerach już nie wspomnę), a duża nie będzie pewnie kompatybilna z małym agregatem uprawowo-siewnym. Ja tam nie wiem co by się lepiej sprawdziło, trzeba by było obie opcje przetestować.

A przedni wałek w uprawie przed siewem może się przydać, żeby dobrze ustalić i utrzymywać odpowiednią głębokość pracy. Jak go się wyrzuci, to ja nie wiem - kasa z portfela ucieknie, tylko co za to w zamian będziemy mieć? Do czego to wszystko się będzie dobrze nadawać - niby brane do wszystkiego, ale dobrze to już do niczego.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

O mały włos byłby do wszystkiego - ha ha.

Ma służyć do siewu zbóż a jakby się dało to i trawy na zaoranym polu. Dla mnie przy agregacie zębowym przedni wałek to konieczność, mam już jeden bez i tak jak kolega pisze nie trzyma dobrze głębokości pracy.

Na ściernisko to tylko talerzówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj