yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AS2    199

Oferta Handlowa
Zestaw do uprawy i siewu bezpośredniego Vitasem 302 ADD + FOX 300 D - Pottinger

 

Dane techniczne Vitasem:
- siewnik nabudowany
-szerokość robocza – 3m
- szerokość transportowa – 3m
- liczba rzędów – 24 (podwójne redlice talerzowe), rolki dociskowe
- rozstaw rzędów – 12,5cm
- regulowany docisk redlic – do 50kg
- pojemność zbiornika na materiał siewny – 1000l
- elektryczny przełącznik ścieżek technologicznych - Compas
- zagrabiacz nasienny, pojedynczy sprężynowany
- mieszadło obrotowe
- uniwersalne koła wysiewające
- wałek do wysiewu drobnych nasion
- pomost roboczy
- znacznik ścieżek przedwschodowych

 

Dane techniczne FOX D:
-szerokość robocza – 3m
- szerokość transportowa – 3m
- głębokość robocza – 3 do 8 cm

- wysokość ramy – 475mm
- odstęp między belkami – 510mm
- 2 rzędy talerzy
- liczba talerzy – 22szt
- średnica talerzy – 410mm
- rozstaw talerzy – 250mm
- tnący wał Packera
- blacha skrajna

 

CENA NETTO: 90 000,00 pln

CENA BRUTTO: 110 700,00 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musso    0

Dzięki.To tak samo jak u mnie.Tylko Ty bierzesz nabudowny ja biorę zwykły na kołach.Tak się zastanawiam że cena siewnika no ok niech już będzie to 40-50tyś zależy od specyfikacji ale żeby talerze z wałkiem kosztowały drugie tyle to mnie przeraża.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

zakupiłem siewnik nordsten ns 1030 może ktoś użytkuje i się wypowie na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Witam.stoje przed wyborem nowego siewnika i jaki polecacie najbardziej polonez czy agromasz no i oczywiście na redlicach talerzowych ale jakie pojedynczy czy podwójny lepszy.prosze o opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

agromasz na podwójnych ja postawiłem na takiego rok temu i nie narzekam obsiał 180 ha bez niczego wysiew sie zawsze zgadza jaki i zbóż tak i rzepaku bardzo polecam siewnik jak i agregat talerzowy tej firmy bardzo dobre maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Jakie masz ziemie?Co chcesz nim robić, czy tylko siew zbóż i rzepaku czy również podsiewanie traw?musisz podać więcej szczegółów to wtedy można coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

oj ziemie mam różne od piach aż pod glinę i większość kamienistych.sieje zboża i rzepak  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Jak nie podsiewasz traw to wystarczy nawet redlica jedno talerzowa ale obowiązkowo z kółkiem kopiującą dogniatającym bo masz mozaiki,a na piachu bez kółka jest tragedia(za głeboko sieje) w naszych stronach są 2 polonezy i 1 agromasz,ale wszystkie siewniki są na redlicach talerzowych i z kółkiem kopiującym to po tych siewnikach są naprawdę piękne wschody,ale z tego co zauważyłem to polonez ma lepszy zagarniacz od agromasza,po prostu lepiej równa pole.

Właściciele tych siewników są naprawdę zadowoleni.Ja jak bym miał wybierać to bym wybrał ten co jest tańszy,obydwie te maszyny są dobre i bez względu co wybierzesz będziesz zadowolony,choć dla mnie bardziej podoba się polonez to nie znaczy,że agromasz jest brzydki każdy ma inny gust.

Mógłbyś jeszcze napisać z jakim wyposażeniem byś brał te siewniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

pawelec - nie ma problemów z ilością wysiewanych nasion w Polonezach, mniej więcej z którego roku one są? Obecnie Poznaniak i Polonez to chyba jedna jakość - patrząc przynajmniej na skrzynię przekładniową. A produkcja w tym samym miejscu.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Jeden polonez jest z 2014 roku a drugi z tego roku był brany w lipcu co do dokładności wysiewu to naprawdę niema tragedii tak jak nie którzy mówią,że oszukuję 20 kg w zbożu, oni robią porządną próbę kręconą na 10 arów i to co wychodzi na próbie to praktycznie to samo jest na polu,są drobne odchyłki 3kg czy 4kg w zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Czyli wszystko jest pozytywnie. Polonezy sąsiadów mają redlice 2 talerzowe? Agromasz ma pewnie redlice na pojedynczym talerzu, ale ta nowa opcja z plastikowym talerzem czyszczącym jest ponoć kiepskim rozwiązaniem - tzn. zamysł dobry, ale wykonanie nie wyszło, bo talerze z tworzywa potrafią odpadać. :(

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Tak redlice w polonezach są 2 talerzowe z kółkiem kopiującym a agromasz ma 1 talerz z kółkiem kopiującym.też nie jestem przekonany do tych z tworzywa talerzy  czyszczących w agromaszu.Jak jeszcze chcesz coś wiedzieć to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Paweł, wiesz może ile tak mniej więcej netto kosztuje nowy 3 m Polonez i z jakim wyposażeniem?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Polonez 550/3 wyposażony m.in. w ciężkie redlice talerzowe z kółkiem kopiującym, sterownik Starter Seed i przedwschodowe znaczniki ścieżek technologicznych, powinien kosztować nieco ponad 35 tys. zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Interesowałby mnie Poznaniak 550/3D z komputerem starter seed z znacznikiem przedwschodowym i taki sam agromasz. Interesuje mnie również Plus 700. Czy on ma taki sam zespół wysiewajacy jak Poznaniak? Jakie są różnice ?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Agromasz sr 300 talerzowy,oświetlenie zaczynają się od 21.500 zl za standard teraz napisze Ci opcję:

-ścieżki mechaniczne 1,600zł netto

-elektryczne 2,000zł netto

-komputer 3,500zł netto

-ścieżki przedwschodowe 2,200zł netto

-

Poznaniak 550/3d w standardzie ma komputerek starter seed oraz oświetlenie,zagarniacz,krata wewnątrz skrzyni cena 21,500zł netto

opcje:

-kółka kopiująco dogniatające 4,000 zł netto

-ścieżki przedwschodowe 2,800 zł netto

Co do plusa 700 to zespół wysiewający jest praktycznie taki sam tylko napęd bierze z koła ostrogowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Znaczniki przejazdowe w siewnikach Unii i Agromasz są w standardzie? Jak tak patrzę na ich specyfikacje to tak powinno być.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Jak by ktoś chciał to mam cenę na kongskilde profiline 3m pojemność zbiornika 740l  full wypas czyli podwójne redlice talerzowe z kółkiem kopiującym,4 spulchniacze,podest.komputer z ścieżkami przed wschodowymi,oświetlenie,znaczniki cena 40,000 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj