yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Zoch    4

Ten pierwszy wygląda na trochę podjechanego.Drugi po mojemu za duża cena.Szukaj coś z Amazone,to naprawde solidne i dopracowane siewniki.Oczywiście za 5 tyś to raczej nic nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Do 13 tyś chciałbym przeznaczyć tylko najlepiej coś na talerzach np. d8, ale ciężko coś znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Uważaj na talerze,bo większość ściaganych siewników talerzowych mają wyjedzone talerze,a wymiana na nowe to koszt rzędu ok.5 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Ja ze swojej strony proponuje Nordsten ogólnie dobre siewniki które idzie znaleźć w przystępnej cenie


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

Witam, przymierzam się do zakupu nowego siewnika mój budżet to 20 tys chciałbym zaczerpnąć porad jaki siewnik byłby najlepszy za te pieniądze, który mógłby mi długo posłużyć. Zależy mi aby był to siewnik 3m z talerzowymi redlicami o pojemności minimum 500 l. Liczę na wasze opinie i porady.

 

Połączone

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Talerzowe redlice z agro maszu nawet to będzie cena ponad 20 tys. Może jakiś meprozet ale tez wątpię. Skrzynia 500 l to będzie jeszcze większy problem w tej cenie. Najtańszym polskim siewnikiem z redlicami talerzowymi i zasypem 500 l będzie chyba polonez. Bo siewniki agro maszu i meprozetu nie mają chyba tak dużych skrzyń. Oczywiście chodzi o te klasyczne nie nadbudowane.

Ja tam kupiłem za 12 tys 5 letniego poznaniaka. Skrzynia 410 l, redlice talerzowe w układzie v. Do wymiany mam kilka łożysk w talerzach po 10 zł sztuka. I łożyska jedno kierunkowe w przekładni olejowej po nie całe 70 zł sztuka. Siewnik jak nówka posłuży mi długie lata. Mam znaczniki hydrauliczne i chyba dokupię ścieżki technologiczne elektryczne w Kutnie. Koszt około 2 tys za komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Tu jest za 25000zł ale to przekracza twój budżet http://olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-unia-famarol-poznaniak-410-3-d-redlice-talerzowe-CID757-ID7qzaF.html#dbcda709a5

a tu reszta jakie znalazłem ten spełnia twoje wymagania tylko że nie jest nowy, więc może jednak warto pomyśleć nad używanym paroletnim   http://olx.pl/oferta/siewnik-unia-polonez-550-3d-poznaniak-3m-CID757-ID6OTtl.html#6938dc04e0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

siewnik bometu powinien być w cenie ok 20 tys na redlicach jednotalerzowych bez komp. Z wyglądu nie bardzo ale ponoć dobry, blizniacza konstrukcja jakiegoś włoskiego siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Siewnik Agro-masz 3m 500l skrzynia redlice talerzowe ścieżki elektryczne bez komputera wyceniono mi na 22 tyś brutto. Jeśli chodzi o markowe siewniki to też rewelacji nie ma. Sąsiad kupił 3 lata temu pottingera 3m na redlicach talerzowych z komputerem za 40tyś i podczas siania zmienia mu normy wysiewu, co jakiś czas musi korygować ustawienia przekładni.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

W ofercie Famarolu jest taki siewnik: http://www.uniagroup.com/ug/site/offer/brand?brand.id=1116 Ten z 500l skrzynią i redlicami jednotarczowymi, znaczniki hydrauliczne i ścieżki mechaniczne kosztuje katalogowo 27tyś netto. Jest zdecydowanie lżejszy od Poloneza.

siewniki Poznaniak też są już produkowane przez Famarol, a nie w Kutnie.

Edytowano przez Autofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

naprawdę lepiej poszukać dobrej używki zachodniej niż te polskie które nie są lekkie a jeśli chodzi o jakość stali to miałbym parę wątpliwości.jak dla mnie amazone cały czas góruję ,ale to  moją opinia z którą nie jeden zgodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

NO fakt amazone góruje najbardziej ceną. Za starego nadjedzonego zębem czasu i rdzą d8, który będzie miał około 15 lat i redlice talerzowe trzeba dać 15-20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Ja wybrał em Agromasza na talerzach skrzynią 500. Kosztował nie całe 20 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

u mnie w okolicy wszyscy kupują konskilde ( nie wiem czy nazwa poprawnie napisana ale znawcy wiedzą o co chodzi ) siewnik ładnie wykonany pieknie sieje i cena do wykonania to rewelacja ceny dokładnie nie znam bo to zalezy od wyposazenia ale na wiosne stane sie szczęśliwym posiadaczem takiej maszyny 


ten siewnik produkowany przez firme unia wyglada marnie podług konskilde

a sena mysle że podobna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Kongskilde Ecoline 300 jest ładnie wykonanym siewnikiem tylko, że droższym od Famarolu o ok 10 tyś zł, Famarola oglądałem na żywo i też nie jest zły (jakość wykonania jest taka sam jak nowych Poznaniaków), jest dość dobrze wykonany, choć Ecoline jest ładniej wykonany , ale cena 40 tyś brutto za talerzowy nie należy do niskich. Siewnik z Agromaszu dla mnie ma jedną wadę, w wersji talerzowej jest dość ciężki. Siewnik Famarolu i Ecoline mają zbliżoną masę własną (choć w Ecoline zmieści się 56l więcej ziarna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

"ładniej", "lepiej" takie ogolniki nic nie mówią. Widze jak wygladaja Poznaniaki majace po 5-8 lat i maszyny zachodnich producentow. Pytanie jest zasadnicze. Czy trwałość i niezawodność polskich maszyn sie poprawila od tamtego czasu. Ecoline 40 brutto ? Poznaniak strzelam, ze 30 brutto. Netto to wyjdzie jakies 8k roznicy. Wg mnie warto doplacic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sęk w tym, że człowiek ostatnio pytający szuka siewnika talerzowego 500 l zasypu do 20 tys. A niektórzy wyskakują z nie wiadomo czym. Wszystko pięknie ładnie tylko 20 tys a 40 tys to jest różnica. Siewnik z redlicami talerzowymi będzie zawsze cięższy od tego z redlicami stopkowymi. Zależy czy talerz będzie jeden czy dwa. Ale różnica minimum kilkadziesiąt kg będzie. Jeśli dodamy znaczniki hydrauliczne następne kg dolecą. Efekt, goły siewnik z redlicą stopkową będzie ponad 100 Kg ciężśzy od wersji z redlicą talerzową w układzie v(dwa talerze) i znacznikami hydraulicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Kongskilde  to też bardzo dobra firma lepsza od tych naszych polskich, choć podobno nasze  polskie siewniki starają się nawiązywać  do zachodnich marek to ciągle jesteśmy w tyle.warto jest czasem dopłacić. Nie twierdzę że amazone jest najlepszy ale podejrzewam ze jest w czołówce,a minusy polskich siewników czy to poznaniaka czy agromaszu  to słaba jakość stali i ciężar ,tym bardziej ze wszystkie te nowe ciągniki mają dużo mocy ale są krótkie  i dlatego podnosi im przód ciągnika i większość osób patrzy jednak na tą masę całego agregatu uprawowo-siewnego żeby ciągnik dawał sobie rade na uwrociach .

Edytowano przez ziomall1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj