yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mrc1005    53

Witam,

Nowy Meprozet czy używany Amazone ??? Jak jest wasza opinia ???
Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jestem już po jesiennych zasiewach ale chyba czas rozejrzeć się za innym siewnikiem. Do tej pory siałem poznaniakiem 2005r który od nowości ma już posiane kilkaset ha i z każdym sianiem wydaje mi sie być coraz mniej dokładny. Na podwórku robię próbę tyle ile chce, załóżmy 180kg. Na polu robię dwa okrążenia, kręcę ponownie i już pokazuje inaczej o kilkanaście kg.

Zastanawiałem sie nad Amazonami. Nie wiem tylko czym się różną te serie D7, D8, D9? Poznaniaka mam talerzykowego i mam trochę uraz do tej konstrukcji bo ciągle zacierają sie łożyska w talerzykach, do tego wszystko robi masę (dwa talerzyki na redlicę). 

Do tej pory z Poznaniakem 3m radzil sobie 3p ale jak oglądam Amazone to widze różne konstrukcję z agregatami. Lepiej kupić coś takiego i siać większym ciągnikiem czy normalnie doprawić pole i siać samym siewnikiem?

Budżet do 25tys.

Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolfes    0

ja bym proponował kvernelad DA ale to trzeba ciągnik o masie 5t i mocy co najmiej 100-125 km

to oczywiście agregat uprawowo siewny

Pomyliłem temat.  ale zestaw na 5

Edytowano przez rolfes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Agregat odejmie jeden przejazd po polu, więc skrócisz czas zasiewu i trochę ON zaoszczędzisz. Do ciągnika 80 KM, ze względu na zapotrzebowanie na moc, bardziej pasowałby zestaw o szerokości 2,5 m niż 3 m. Zależy jeszcze jakie masz ziemie (lekkie, średnie, ciężkie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

A jaki agregat z siewnikiem daje najlepszy efekt na ciezkich ziemiach? Z wałem "pakera" , gumowym czy zwykłe wałki strunowe + redlice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Agregat odejmie jeden przejazd po polu, więc skrócisz czas zasiewu i trochę ON zaoszczędzisz. Do ciągnika 80 KM, ze względu na zapotrzebowanie na moc, bardziej pasowałby zestaw o szerokości 2,5 m niż 3 m. Zależy jeszcze jakie masz ziemie (lekkie, średnie, ciężkie)?

 

Mówisz że jeden przejazd zaoszczędze. Przy obecnej uprawie i tak w ściernisko idzie talerzówka, potem orka bronowanie i siew. Nie wiem czy takim agregatem wjechałbym prosto w orkę rezygnując z bronowania. Bardziej poprawiła by się jakośc siewu (mniej brył i lepsze dogniecenie) niż skrócenie czasu siewu.

 

U mnie gleby lekkie kl IV i V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Wiosną uprawa będzie krótsza. U mnie jesienią też dałbym radę jechać bez bronowania po orce siewnej, bo mam głównie piachy i miejscami glinę. Może tę glinę musiałbym trochę doprawić, a resztę od razu agregatem.

Do zeszłego roku wysiewałem nawóz, mieszałem go z glebą, siałem zboże i bronowałem pole. Robiłem tak ze względu na rodzaj posiadanych maszyn i ich stan techniczny. W tym roku zrezygnowałem z bronowania po siewie lepszym siewnikiem wyposażonym z zagarniacz i już mi jeden przejazd odszedł. Łącząc siewnik z kultywatorem musiałbym rozsiać nawóz i posiać zboże, a to już duża oszczędność czasu i paliwa.

Usługodawcy, których najmowałem mają podobne podejście. W zeszłym roku po wiosennej orce musiałem bronować przed siewem, w tym roku po orce zimowej nie było takiej potrzeby.

Zdaję sobie sprawę, że zeszłoroczna orka wiosenna to niezbyt fortunne posunięcie, ale inaczej się nie dało.

Agregaty były takie, jeden to brona kompaktowa i siewnik i to napędzane zdaje się osiemdziesięciokonnym Zetorem, szerokości nie pamiętam. Drugi to ciągnik 90 koni i agregat o szerokości 2,7 m z kultywatorem z przodu. Ten drugi bez problemu jechał po nieco cięższej glebie i wyciągał rozmaite artefakty, nad którymi lżejszy ciągnik tylko przemykał, albo zatrzymywał się z powodu braku przyczepności kół. :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Panowie, 

co będzie lepsze, Pottinger Vitasem czy Amazone D9? Za pierwszym przemawia masa i podwójne talerze, za drugim doświadczenie i renoma. Cena jest niemalże identyczna, stąd dylemat  :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Koledzy kupiłem właśnie zestaw uprawowo-siewny.Jakiej produkcji jest siewnik marki Fiona Apollo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczuro    0

U mnie JD 6630 daje sobie rade w agregacie uprawowo-siewnym AMAZONE 4m ( KE 4000+ AD 402) + wał pierscieniowo-gumowy po którym są lepsze wschody. Polecam tą markę jeśli ktos decyduje się na zakup takiego agregatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Koledzy kupiłem właśnie zestaw uprawowo-siewny.Jakiej produkcji jest siewnik marki Fiona Apollo?

 

Siewnik Made in Denmark (Fiona Maskinfabrik A/S). Znaczy się duński, jeśli o to chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Zależy czy chcesz nowy czy coś z używek.Myślę,że najlepszym wyborem byłoby Amazne,ale wiadomo,że cena duża.Ja tydzień temu kupiłem sobie Fione Apollo DR 3m + agregat.Siewnik jest nabudowany na agregacie.Jeszcze nim nie siałem,ale zapowiada się obiecująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siewnik i agregat nowy 

mam na oku  konsilde za 25tys +agregat 7800tys netto 

Amazone D9 +komputer za 36tys netto

Potinger Vitasem 302 classic za 30 netto

Konsilde jest najlzejszy z wymienionych 500kg i 480l pojemnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Case Jxu 105 dawało bedzie rade 

Agregat 2 rzędy zebów wał rurowy i siewnik konsilde?

bo juz roznie mi doradzano i sam nie wiem jak zrobic zeby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Ja do Fendta 100km kupiłem agregat (włóka+3 rzędy zębów+wał ciężki) i na to nabudowany siewnik Fiona.Wczoraj przestawiałem nim ten siewnik,to podnosił bez problemu,ale widać,że trochę przysiadł.Trzeba będzie kupić obciążniki na TUZ'a.Case jest gabarytowo mniejszy i lżejszy,więc może być problem.Udźwig podnośnika raczej ogarnie,ale przód pewnie lekko zniesie.Podjedź do kogoś kto ma uprawowo-siewny,podczep i oceń czy nie będzie problemu.Nie zapominaj o wadze zasypu skrzyni nasieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy siewniku nadbudowanym inaczej cienżar sie rozkłada tez zaleta.

No tak mi doradzaja ze taki zestaw moze troche mi znosic najwyrzej cały zasyp siewnika nie bedzie wykorzystany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Dzięki kolego.O to chodziło :D

 

Jak tak, to "szczałka" w górę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj