Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetory 3 garowe

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MrMily

MrMily

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:58

Zetory 3 garowe Ale jakie zetor ma przełożenie :rolleyes: w ciężkiej pracy raz jedno koło raz drugie i po mału idzie a c-360 przemieli i od razu na zwolnicach siedzi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetory 3 garowe Dzisiaj, 00:45
  •  

#42 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:00

Zetory 3 garowe szybkość zagrzebania zależy od masy zetor praktycznie zawsze ma obciążnikai i wygodną ciężka kabine co w ursusie raczej rzadko można spotkać.

#43 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:komputery
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 09 sierpień 2011 - 18:28

Zetory 3 garowe Mam zetora 5211 i mf 255, powiem tak zetor pracuje u mnie jako główny ciągnik : prasa, orka, ciąganie przyczep, kultywator. Natomiast mf jako pomocniczy z turem brona opryskiwacz itp. Największą zaletą mf 255 jest jego spalanie pali bardzo mało i jest zwrotny, ale przy tej samej mocy przy zetorze wymięka nie uciągnie połowy tego co zetor 5211 a przy rolującej przy której zetor spisuje się super od czterech lat kopci i gubi obroty a posiadają tą samą moc - 48km. Więc oba te ciągniki są dobre tyle że zależy do czego zetor 5211 nadaje się bardziej na główny w mniejszym gospodarstwie, natomiast mf 255 bardziej jako pomocniczy do lżejszych prac (i kosiarka jest stworzony do kosiarki). To jest moje zdanie. Ale się rozpisałem :o sorki :P

#44 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:40

Zetory 3 garowe Jestem dokładnie tego samego zdania co kolega powyżej. @noris, ja mam 5211 i 3P z turem i tak samo: pierwszy robi w cięższych pracach a 3P tur, brony, siewnik do zboża (jest bez kabiny więc lepsza widoczność), kosiarka i inne lekkie maszyny. Tak jak mówisz- do kosiarki lepszy jest Perkins bo maks. obr. wałka ma przy mniejszych obrotach silnika niż zetor.
Co do zwrotności to sam wiesz że i w Zetorze koła skręcasz niemalże w poprzek ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:komputery
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 10 sierpień 2011 - 06:58

Zetory 3 garowe Tak jesli mowa o 3p i 5211 to zwrotnosc ta sama bo i długosc ta sam ale ja mówię o mf 255 i 5211 a mf jest sporo krótszy od zetora i przez to zwrotniejszy ;)

#46 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 04 wrzesień 2011 - 22:14

Zetory 3 garowe Jak to mówią u nas jak dbasz tak masz Ciągnik jest wizytówką dobrego rolnika. Jak z wyglądu kiepsko wygląda to i gospodarstwo kiepsko prowadzi. Ja posiadam zetora 5011 i pali tyle co nic robie nim wiele prac codziennie chodzi przy turze czeskim. Tankuje go raz na jakiś czas albo jak się zapomni dolać. Jest bardzo oszczędny, polecam zetora 5011,5011H lub 5045H

#47 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 19:07

Zetory 3 garowe jak kolega pisze jak dbasz tak masz , a co do zetorów to pala sporo z opini wszystkich uzytkowników , ale jest sie czym zaprzeć sily maja do byka

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 22:28

Zetory 3 garowe

Tak jesli mowa o 3p i 5211 to zwrotnosc ta sama bo i długosc ta sam ale ja mówię o mf 255 i 5211 a mf jest sporo krótszy od zetora i przez to zwrotniejszy ;)

nie wiem jak MF ale Zetorem koła skręcisz prawie że w poprzek także moze czasem być zwrotniejszy od MF
Mój Wladimirec podbija świat