Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki beton na posadzkę?

81 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 11:21

Jaki beton na posadzkę?

Nie !!! to jest cena metra2 za całość czyli -płacę firmie 80 za metr i mnie nic nie obchodzi :)

no to cena jeszcze do przełknięcia :)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki beton na posadzkę? Dzisiaj, 01:04
  •  

#42 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 14:41

Jaki beton na posadzkę? tą warstwę twardą i gładką to się robi po kilku godzinach-posypuje się cementem i zaciera "rejberką"+pędzel i woda-zrobi się właśnie taka nie całkiem cementowa warstwa dobrze przywiązana,i tyle.

#43 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 15:32

Jaki beton na posadzkę? Tak tyle że goście z firmy która mi to robiła mówili mi że jeśli się nie zna dobrze betonu z danej betoniarni - chodzi
o tępo wiązania betonu oraz nie przeprowadzi się odpowiednich czynności w odpowiednim czasie to posadzkę można zmarnować i będzie się nadawać tylko do skucia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 16:22

Jaki beton na posadzkę? tak właśnie-trzeba na wyczucie-fachowcy mówisz,przecież niejeden fachowiec nawet sylabizować nie umie-matury nie mam,ale z posadzką przecież sobie poradzę-beton to najprostsza rzecz w budownictwie,do tego kij z wodą i działamy.

tylko teraz są problemy z dobrym cementem-ja się lepiej znałem jak był hutniczy i portlandzki-teraz to wszystek jest portlandzki-ale tylko z nazwy.

#45 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 20:16

Jaki beton na posadzkę? No tak ale przy posadce przemysłowej lepiej zawierzyć ludziom którzy się na tym znają i kładą taką od lat i to w tysiącach metrów .
Nie chciałbym w moim przypadku wydać 25 tys złotych a potem mieć pretensje do świata że coś nie wyszło.
Co do cementu to masz rację dobry to on był kiedyś teraz to tylko z nazwy dla tego zawierzyłem firmie która się na tym zna ,
ma pewny beton no i mam gwarancję na tą posadzkę.
Druga sprawa to odradzam betoniarki jeśli ma to być dobra posadzka .W betoniarce to najwyżej osiągniemy B-10 no i do tego bardzo ważny jest żwir.

Dodałem fotki do galerii tej posadzki.

#46 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 20:45

Jaki beton na posadzkę? Bez przesady że w betoniarce B-10 ( a w betoniarni to niby czym wyrabiają ?)ważna jest proporcja składników, jeżeli tak to 90% budynków (fundamenty, posadzki, stropy, itp) wykonane są z betonu B-10 to ciekawe czy do dziś by stały? Przy posadzkach ważnym elementem jest podłoże jeżeli podłoże siądzie to płyta betonowa pozostaje w powietrzu i wtedy pęka.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#47 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 08:13

Jaki beton na posadzkę? Sadek co do podłoża to się z Tobą zgadzam ale co do reszty niestety nie.
W betoniarni nie mają betoniarki za 500 zł do której Franek sypie jak po padnie piasek ,wodę czy cement tylko
węzeł betoniarski często sterowany przez komputer z wagami elektronicznymi oraz ścisłą recepturą na beton po której
wychodzi beton z normą technologiczną i gwarancją.
Tak wiem tak się kiedyś robiło że wszystko po kosztach z betoniarki ale to nie te czasy .Nikt teraz nie wylewa
fundamentów ani stropów z betoniarki bo się to po prostu nie kalkuluje a po za tym żaden nadzór budowlany by takiej budowy nie odebrał .
A
Dobra koniec tego oFF-a bo to temat o posadzkach a nie o betonach :)

#48 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 19:53

Jaki beton na posadzkę? Niech tak zostanie, ale bierzemy pod uwagę że zachowujemy proporcje (bo na odpieprz to i w betoniarni mogą zrobić).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#49 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 12 lipiec 2011 - 19:40

Jaki beton na posadzkę? Powtórze juz któryś tam raz.. mieszanke betonową zrobi dziecko z przedszkola, ale dobra mieszanke nie kazdy, w betoniarniach albo maja laboratoria w których liczą frakcje kruszyw etc.., abo lest technolog który robi wagowy lub objętosciowy "przepis", po za tym kruszywo takie jak maja w betoniarniach mało kto ma i w dodatku oni wiedza co mają...
Jak zamawiasz beton to masz prawo dostać atest, jak chcesz zrobić np B20...to nie zrobisz na budowie taniej niz w betoniarni.

>>>>>> 

#50 Share mlodyrolnik1

mlodyrolnik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 18:47

Jaki beton na posadzkę? Witam
Rozważam temat wylania betonu w stodole (6x7m). Mam taki pomysł: wybranie tego co tam jest (stare klepisko, kawałki gruzu i starego chudziaka) na 45 cm. Potem 20 cm piasku ubitego. Na to czarna folia i na nią gruz. Na ten gruz siatka zbrojeniowa i zalanie wszystkiego betonem B20 na łączną grubość (od folii do wierzchu wylewki) 25 cm. Beton z betoniarni. Pytanie: czy to jest dobry pomysł? Nie za grubo betonu? Będzie tam jeździł traktor (c-360) z przyczepą, będą stały maszyny, podczas żniw może być wysypywane zboże. Czy dylatacje można zrobić przed zalewaniem? Mianowice ustawić deski w miejscu przyszłych przerw, zalać i po związaniu oklepać deski i wyjąć? Kiedy zacierać? Jak policzyć ilość potrzebnego betonu względem kamieni? Chciałbym potem całość pomalować specjalną farbą do betonu; czy możecie polecić w miarę dobrą, która się nie "wymiecie"? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomas1

tomas1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:14

Jaki beton na posadzkę? Witam po takim podłożu to morzesz czołgiem jezdzic ,myśle że 15 cm betonu B20 spokojnie wystarczy,zaoszczędzisz przynajmniej na farbe lub barwnik ktury morzna dodac do betonu przed wylaniem,przynajmniej będziesz miał pewnosc że się nie wymiecie,jeżeli chodzi o deski możesz ustawic przed zalaniem,a zacieranie to zależy od pogody jak będzie około +10 sytopni to po 1 godz morzesz zaczynać....

#52 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:49

Jaki beton na posadzkę? na folie gruz? Daj spokój poprzebija Ci filie. Odpuść ten gruz i daj sam beton i siatce . 15cm starczy

#53 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:42

Jaki beton na posadzkę? Nawet 10 starczy. Ja pod kombajn dałem 8 cm betonu na posadzkę zageszczoną, ale beton B-25

#54 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 19:35

Jaki beton na posadzkę? My pod sprzęt dajemy 10cm b-25 a na podwórku b-35, ważniejsze jest dobre ubicie pod beton. My chcieliśmy dodać wody szklanej do gruchy przed wylaniem ale już nie pozwolił jakiś służbista heh bo przeważnie idzie się dogadać bo w betoniarni to sobie nieźle liczą za dodatki:/ W czterech ledwo rozgarniać nadążaliśmy tak szybko wiązał beton. 25cm jak bym miał dać to bym się niewypłacił heh. Teraz na wiosnę będę robił garaż to mniej więcej 30zł /m2 wychodzi betonu przy 10cm a 100m2 do wylania

#55 Share mlodyrolnik1

mlodyrolnik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:16

Jaki beton na posadzkę? Witam
Tylko u mnie doszłaby kwestia tego gruzu, dzięki niemu wyszłoby mniej betonu, a i grubość wylewki byłaby znaczna. Nie wiem za to jak uwzględnić go przy obliczeniu ilości betonu. Dziękuję za już udzielone odpowiedzi, proszę o kolejne rady.
Pozdrawiam

#56 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:43

Jaki beton na posadzkę? na gruzie to CI popęka posadzka, bo w jednym miejscu będzie więcej betonu a w drugim mniej. Nasyp więcej piasku, jest dość tani w porównaniu do betonu. Tylko porządnie musisz zagęścić, najlepiej warstwami i zlać dobrze wodą i niech obeschnie, kilka razy tak można i wtedy lać dopiero betony.

#57 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 18 marzec 2013 - 21:53

Jaki beton na posadzkę? Na taką powierzchnię nie trzeba stosować delatacji w betonowej płycie. Stusuje sie je jeżeli powierzchnia przekracza 50m2

Edytowany przez lemysz1, 18 marzec 2013 - 21:54.

#58 Share Zetorek6911

Zetorek6911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:32

Jaki beton na posadzkę? Witam mam takie pytanie jaką grubość posadzki zastosować w oborze pod byki ???

#59 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 18:51

Jaki beton na posadzkę? Nie czytałam tematu bo kompletnie się na tym nie znam ale mam taki problem. Otóż po środku obory mam taką posadzkę z której jedzą krowy i w niej z biegiem czasu porobiły się takie dziury - wnęki i cieżko mi ją wymiatać np z paszy albo z resztek sianka bo jak krowy napuszczą wody to wszystko wchodzi w te skamieniałe szczeliny. Interesuje mnie to czy jest taki materiał którym można wyszpachlować te dziury żeby było równo ale bardzo szybko schnący, Nie ma takiej opcji żeby wyprowadzić krowy więc to coś musi błyskawicznie wyschnąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:24

Jaki beton na posadzkę? Heidi to trzeba zapytac na forum budowlanym.

Zalezy jakie te dziury sa. Najszybciej schnie beton zwirowy
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze