kris14

Jaki beton na posadzkę?

Polecane posty

pawelec    89

pomyśl nad mixokretem, bedziesz mial idealnie gładką, suchą, zatartą powierzchnię.

Mamy taką posadzkę w budynku 500m.kw. od 4 lat, nic sie z nią nie dzieje, a jeżdzą po tym zestawy dochodzące do 30t.

grubość 10cm

podkład piach zagęszczony 15cm

dylatacja, folia.

koszt to 10-12zł/m + materiał


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

A ja miałem już dosyć ciągle się sypiącego i kurzącego betonu i od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem posadzki przemysłowej

pod moją wiatą :)Tak wiem drogo ale jakość posadzki powalająca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powierzchnia to jedyne 20m2 przy grubości 10 cm to wystarczy nam 2m3 betonu. ;) To czy zamówisz gotowy z betoniarni czy sam zrobisz to jak wolisz, Ja np ostatnio robiłem wylewkę w garażu (zbliżone wymiary), to jednak beton robiłem sam, dlatego ze piasek i żwir mam pod nosem i mnie nic nie kosztował, i robiąc samemu beton wychodzi około 100-120 zł taniej. ;) I ludzie no po co mu najmować ludzi ?? :blink: taką powierzchnie to zrobi sam w jedno popołudnie :D

Proponuję beton półsuchy,B20, z dodatkiem plastyfikatora, ustawisz sobie profil i ładnie łatą ściągniesz, i nie zapomnij o dylatacji :)

 

 

A co do podłoża to tylko dobrze zagęszczony piasek, nie proponuję układania jakiś kamieni czy nie daj bożę pustaków :blink: bo to źle wpływa na nośność całej powierzchni :D

 

A maszynowo również warto bo masz zrobione profesjonalnie, cena przystępna 10-12zł/m2 A w przypadku takiej powierzchni to możne być więcej :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Po prostu na początek chcę zrobić te 20m2 żeby zobaczyć jak to będzie się sprawowało, ale potem mam zamiar resztę zrobić, na razie wypadł zakup opon do ciągnika więc ta inwestycja trochę się przesunęła, o wszystkich posunięciach w tym temacie postaram się informować na bieżąco i dzięki wam chłopaki za propozycje i pomoc w tym temacie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

A ja miałem już dosyć ciągle się sypiącego i kurzącego betonu i od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem posadzki przemysłowej

pod moją wiatą :)Tak wiem drogo ale jakość posadzki powalająca .

vril, pokaz foty tego cuda! :) jak z kosztami? i jaka technologia?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

posadzkę można zrobić samemu prawie nawet na bardzo duże obciążenie-kombajn czy ciągnik lub przyczepa ze zbożem,co to za nacisk-paleciak i tona na nim to dopiero nacisk na cm2.

kamienie lub gruz wcale nie są złą sprawą,nawet nie zagęszczone-można je zalać rzadkim chudym betonem,a na to jakieś 10-15 cm(zależy pod jakie naciski),dobrze jest dać jakiś drut w kratkę(nie musi być gruby-4-5mm starczy)mocnego betonu-proporcja 1 do 2,5,piasek najlepszy płukany,lub przesiewany,do tego jakiś preparat plastyczny(ja dawałem klej do glazury-jakieś kilo na 50 kila cementu).już ponad 10 lat jeżdżę paleciakiem i nic się nie dzieje-pamiętać aby zatrzeć warstwę wierzchnią jak już twardnieje-wtedy się pod miotłą i szuflą nie kurzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

vril, pokaz foty tego cuda! :) jak z kosztami? i jaka technologia?

 

Tak jak pisałem wcześniej miałem dosyć sypania się betonu oraz centymetrowej warstwy kurzu na nowych maszynach dlatego

zainwestowałem w taki rodzaj posadzki .

Posadzki typowo przemysłowe są bardzo trwałe oraz wierzchnia warstwa bardzo twarda na zarysowania i odpryski .

Technologia jest taka że najpierw zagęszczono warstwę piachu na tą wylano warstwę betonu B25 -14 cm .Kiedy zaczynał wiązać

zaczęto polerować "helikopterami" .Po pierwszej polerce rozsypano posypkę kwarcową i ją wtarto .Na koniec około 4 godzin

polerki aż do utwardzenia na szkoło .Na sam koniec popryskali jakimś lakierem .

 

Cena jaką dałem to 80 zł za metr2 za robociznę i materiały.

Ekipa powierzchnię 300m2 zrobiła na gotowo przez 16 godzin .

 

Fotki dodam jak się do aparatu dorwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

Vrill rozumie że 80zł za metr to tylko za utwardzacz kwarcowy i zatarcie posadzki a beton swoją drogą płaciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kilkadziesiąt lat temu pewna ekipa zrobiła rampę przed budynkiem, wierzch był i jest gładki do dziś (oczywiście takie rzeczy jak odkuwanie lodu czy sól nie poszła w pomoc tej nawierzchni).

 

Pokazywałem innemu majstrowi żeby taki zrobił ale nie potrafił, uważam że jeżeli by taką posadzkę zrobić pod dachem to byłaby wieczna i zero kurzu z niej (tylko tamtych ludzi już nie ma z nami, skład materiałów to cement + żwir/piasek).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Fakt-jakieś trzydzieści lat temu pomagałem robić posadzkę w chlewni-ileś tam lat temu (chyba 20) budynek został rozebrany ale część tej posadzki została-na mrozie ,deszczu słońcu-sęk w tym że leży to po dziś bez jakichkolwiek pęknięć.Cement zaś był raptem tzw."dwudziestkapiątka" czyli ongiś najsłabszy-chciałbym zobaczyć dzisiejszy 42,5 w takiej akcji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Vrill rozumie że 80zł za metr to tylko za utwardzacz kwarcowy i zatarcie posadzki a beton swoją drogą płaciłeś?

 

Nie !!! to jest cena metra2 za całość czyli -płacę firmie 80 za metr i mnie nic nie obchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Fakt-jakieś trzydzieści lat temu pomagałem robić posadzkę w chlewni-ileś tam lat temu (chyba 20) budynek został rozebrany ale część tej posadzki została-na mrozie ,deszczu słońcu-sęk w tym że leży to po dziś bez jakichkolwiek pęknięć.Cement zaś był raptem tzw."dwudziestkapiątka" czyli ongiś najsłabszy-chciałbym zobaczyć dzisiejszy 42,5 w takiej akcji ...

 

U mnie na podwórku jest fragment klepiska ze stodoły z lat 50 i jest gładki jak pupa niemowlaka i lepiej wygląda niż klepiska w obecnej stodole która ma 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ta gładka posadzka to tak zwana "glajcha" :D i umieli ją zrobić niestety tylko starzy murarze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja słyszałem że to było "przypalanie" betonu, jutro lejemy strop u siostry na dom więc spytam majstra a może potrafi ( to balkony zrobi i płytka będzie zbędna ????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Można samemu zrobić zacieraną posadzkę wystarczy wypożyczyć zacieraczkę, posypkę też pewnie idzie kupić środek też bo kupowałem. No ale to trzeba trochę widzieć jak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Nie !!! to jest cena metra2 za całość czyli -płacę firmie 80 za metr i mnie nic nie obchodzi :)

no to cena jeszcze do przełknięcia :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

tą warstwę twardą i gładką to się robi po kilku godzinach-posypuje się cementem i zaciera "rejberką"+pędzel i woda-zrobi się właśnie taka nie całkiem cementowa warstwa dobrze przywiązana,i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Tak tyle że goście z firmy która mi to robiła mówili mi że jeśli się nie zna dobrze betonu z danej betoniarni - chodzi

o tępo wiązania betonu oraz nie przeprowadzi się odpowiednich czynności w odpowiednim czasie to posadzkę można zmarnować i będzie się nadawać tylko do skucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

tak właśnie-trzeba na wyczucie-fachowcy mówisz,przecież niejeden fachowiec nawet sylabizować nie umie-matury nie mam,ale z posadzką przecież sobie poradzę-beton to najprostsza rzecz w budownictwie,do tego kij z wodą i działamy.

tylko teraz są problemy z dobrym cementem-ja się lepiej znałem jak był hutniczy i portlandzki-teraz to wszystek jest portlandzki-ale tylko z nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No tak ale przy posadce przemysłowej lepiej zawierzyć ludziom którzy się na tym znają i kładą taką od lat i to w tysiącach metrów .

Nie chciałbym w moim przypadku wydać 25 tys złotych a potem mieć pretensje do świata że coś nie wyszło.

Co do cementu to masz rację dobry to on był kiedyś teraz to tylko z nazwy dla tego zawierzyłem firmie która się na tym zna ,

ma pewny beton no i mam gwarancję na tą posadzkę.

Druga sprawa to odradzam betoniarki jeśli ma to być dobra posadzka .W betoniarce to najwyżej osiągniemy B-10 no i do tego bardzo ważny jest żwir.

 

Dodałem fotki do galerii tej posadzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bez przesady że w betoniarce B-10 ( a w betoniarni to niby czym wyrabiają ?)ważna jest proporcja składników, jeżeli tak to 90% budynków (fundamenty, posadzki, stropy, itp) wykonane są z betonu B-10 to ciekawe czy do dziś by stały? Przy posadzkach ważnym elementem jest podłoże jeżeli podłoże siądzie to płyta betonowa pozostaje w powietrzu i wtedy pęka.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Sadek co do podłoża to się z Tobą zgadzam ale co do reszty niestety nie.

W betoniarni nie mają betoniarki za 500 zł do której Franek sypie jak po padnie piasek ,wodę czy cement tylko

węzeł betoniarski często sterowany przez komputer z wagami elektronicznymi oraz ścisłą recepturą na beton po której

wychodzi beton z normą technologiczną i gwarancją.

Tak wiem tak się kiedyś robiło że wszystko po kosztach z betoniarki ale to nie te czasy .Nikt teraz nie wylewa

fundamentów ani stropów z betoniarki bo się to po prostu nie kalkuluje a po za tym żaden nadzór budowlany by takiej budowy nie odebrał .

A

Dobra koniec tego oFF-a bo to temat o posadzkach a nie o betonach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Niech tak zostanie, ale bierzemy pod uwagę że zachowujemy proporcje (bo na odpieprz to i w betoniarni mogą zrobić).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

Powtórze juz któryś tam raz.. mieszanke betonową zrobi dziecko z przedszkola, ale dobra mieszanke nie kazdy, w betoniarniach albo maja laboratoria w których liczą frakcje kruszyw etc.., abo lest technolog który robi wagowy lub objętosciowy "przepis", po za tym kruszywo takie jak maja w betoniarniach mało kto ma i w dodatku oni wiedza co mają...

Jak zamawiasz beton to masz prawo dostać atest, jak chcesz zrobić np B20...to nie zrobisz na budowie taniej niz w betoniarni.


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozważam temat wylania betonu w stodole (6x7m). Mam taki pomysł: wybranie tego co tam jest (stare klepisko, kawałki gruzu i starego chudziaka) na 45 cm. Potem 20 cm piasku ubitego. Na to czarna folia i na nią gruz. Na ten gruz siatka zbrojeniowa i zalanie wszystkiego betonem B20 na łączną grubość (od folii do wierzchu wylewki) 25 cm. Beton z betoniarni. Pytanie: czy to jest dobry pomysł? Nie za grubo betonu? Będzie tam jeździł traktor (c-360) z przyczepą, będą stały maszyny, podczas żniw może być wysypywane zboże. Czy dylatacje można zrobić przed zalewaniem? Mianowice ustawić deski w miejscu przyszłych przerw, zalać i po związaniu oklepać deski i wyjąć? Kiedy zacierać? Jak policzyć ilość potrzebnego betonu względem kamieni? Chciałbym potem całość pomalować specjalną farbą do betonu; czy możecie polecić w miarę dobrą, która się nie "wymiecie"? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj