Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki beton na posadzkę?

81 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 12:43

Jaki beton na posadzkę? damian oczywiście jak lubisz mieć kiepsko robotę wykonaną to możesz sobie sam zrobić ale są ludzie co lubią zrobić coś porządnie i na długie lata. I ciągnik czy kombajn to nie samochód ważący 2t.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki beton na posadzkę? Dzisiaj, 19:46
  •  

#22 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 08:39

Jaki beton na posadzkę? czyli mam rozumieć że białą cegłę mogę dać pod posadzkę??

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 08:44

Jaki beton na posadzkę? Ja teraz wylewałem posadzki to pod kombajn ponad 8 cm. Beton B25, po 205 zł netto , podłoże zagęszczone i wyrównane. Pod innymi wiatami ok 10 cm.

5 lat temu dom stawiałem to na cały dom sam robiłem beton, ale teraz się nie opłaca bo skąd robotników nabrać a i cement miałem z Białorusi 500 .Wtedy ludzi miałem za niezbyt duże pieniądze. Na 3 betoniarki wylewałem 12 ludzi miałem.

W tej chwili koszty robocizny przewyższają gotowy beton.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 12:16

Jaki beton na posadzkę? Avendrion zapewniam Cię że w opisywanej przez nas sytuacji czytaj (posadzka w wiacie) beton robiony własnoręcznie z pewnością spełni nasze oczekiwania pod wzgledem wytrzymałości co nie zmienia oczywiście faktu ze beton z betoniarni bedzie jeszcze bardziej wytrzymały

#25 Share lukasz9

lukasz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 08:51

Jaki beton na posadzkę? Szwagier jeździ na betoniarni i często jeżdżę z nim i powiem wam że się nie opłaca urabiać betonu w betoniarce.Przykładowo beton B-20 cena netto 260 zł+ vat,w tej cenie jest już wliczona praca pompy i transport do klienta.Ceny są zróżnicowane dlatego wszytko zależy od ilości i jak daleko trzeba jechać.Województwo wielkopolskie Koło.

#26 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 09:58

Jaki beton na posadzkę? pomyśl nad mixokretem, bedziesz mial idealnie gładką, suchą, zatartą powierzchnię.
Mamy taką posadzkę w budynku 500m.kw. od 4 lat, nic sie z nią nie dzieje, a jeżdzą po tym zestawy dochodzące do 30t.
grubość 10cm
podkład piach zagęszczony 15cm
dylatacja, folia.
koszt to 10-12zł/m + materiał
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#27 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 16:40

Jaki beton na posadzkę? A ja miałem już dosyć ciągle się sypiącego i kurzącego betonu i od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem posadzki przemysłowej
pod moją wiatą :)Tak wiem drogo ale jakość posadzki powalająca .

#28 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 17:14

Jaki beton na posadzkę? Powierzchnia to jedyne 20m2 przy grubości 10 cm to wystarczy nam 2m3 betonu. ;) To czy zamówisz gotowy z betoniarni czy sam zrobisz to jak wolisz, Ja np ostatnio robiłem wylewkę w garażu (zbliżone wymiary), to jednak beton robiłem sam, dlatego ze piasek i żwir mam pod nosem i mnie nic nie kosztował, i robiąc samemu beton wychodzi około 100-120 zł taniej. ;) I ludzie no po co mu najmować ludzi ?? :blink: taką powierzchnie to zrobi sam w jedno popołudnie :D
Proponuję beton półsuchy,B20, z dodatkiem plastyfikatora, ustawisz sobie profil i ładnie łatą ściągniesz, i nie zapomnij o dylatacji :)

A co do podłoża to tylko dobrze zagęszczony piasek, nie proponuję układania jakiś kamieni czy nie daj bożę pustaków :blink: bo to źle wpływa na nośność całej powierzchni :D

A maszynowo również warto bo masz zrobione profesjonalnie, cena przystępna 10-12zł/m2 A w przypadku takiej powierzchni to możne być więcej :huh:

#29 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 17:47

Jaki beton na posadzkę? Po prostu na początek chcę zrobić te 20m2 żeby zobaczyć jak to będzie się sprawowało, ale potem mam zamiar resztę zrobić, na razie wypadł zakup opon do ciągnika więc ta inwestycja trochę się przesunęła, o wszystkich posunięciach w tym temacie postaram się informować na bieżąco i dzięki wam chłopaki za propozycje i pomoc w tym temacie :rolleyes:

#30 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 18:31

Jaki beton na posadzkę?

A ja miałem już dosyć ciągle się sypiącego i kurzącego betonu i od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem posadzki przemysłowej
pod moją wiatą :)Tak wiem drogo ale jakość posadzki powalająca .

vril, pokaz foty tego cuda! :) jak z kosztami? i jaka technologia?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 18:59

Jaki beton na posadzkę? posadzkę można zrobić samemu prawie nawet na bardzo duże obciążenie-kombajn czy ciągnik lub przyczepa ze zbożem,co to za nacisk-paleciak i tona na nim to dopiero nacisk na cm2.

kamienie lub gruz wcale nie są złą sprawą,nawet nie zagęszczone-można je zalać rzadkim chudym betonem,a na to jakieś 10-15 cm(zależy pod jakie naciski),dobrze jest dać jakiś drut w kratkę(nie musi być gruby-4-5mm starczy)mocnego betonu-proporcja 1 do 2,5,piasek najlepszy płukany,lub przesiewany,do tego jakiś preparat plastyczny(ja dawałem klej do glazury-jakieś kilo na 50 kila cementu).już ponad 10 lat jeżdżę paleciakiem i nic się nie dzieje-pamiętać aby zatrzeć warstwę wierzchnią jak już twardnieje-wtedy się pod miotłą i szuflą nie kurzy.

#32 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 07:53

Jaki beton na posadzkę?

vril, pokaz foty tego cuda! :) jak z kosztami? i jaka technologia?

Tak jak pisałem wcześniej miałem dosyć sypania się betonu oraz centymetrowej warstwy kurzu na nowych maszynach dlatego
zainwestowałem w taki rodzaj posadzki .
Posadzki typowo przemysłowe są bardzo trwałe oraz wierzchnia warstwa bardzo twarda na zarysowania i odpryski .
Technologia jest taka że najpierw zagęszczono warstwę piachu na tą wylano warstwę betonu B25 -14 cm .Kiedy zaczynał wiązać
zaczęto polerować "helikopterami" .Po pierwszej polerce rozsypano posypkę kwarcową i ją wtarto .Na koniec około 4 godzin
polerki aż do utwardzenia na szkoło .Na sam koniec popryskali jakimś lakierem .

Cena jaką dałem to 80 zł za metr2 za robociznę i materiały.
Ekipa powierzchnię 300m2 zrobiła na gotowo przez 16 godzin .

Fotki dodam jak się do aparatu dorwę :)

#33 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 17:47

Jaki beton na posadzkę? Vrill rozumie że 80zł za metr to tylko za utwardzacz kwarcowy i zatarcie posadzki a beton swoją drogą płaciłeś?

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 18:07

Jaki beton na posadzkę? Kilkadziesiąt lat temu pewna ekipa zrobiła rampę przed budynkiem, wierzch był i jest gładki do dziś (oczywiście takie rzeczy jak odkuwanie lodu czy sól nie poszła w pomoc tej nawierzchni).

Pokazywałem innemu majstrowi żeby taki zrobił ale nie potrafił, uważam że jeżeli by taką posadzkę zrobić pod dachem to byłaby wieczna i zero kurzu z niej (tylko tamtych ludzi już nie ma z nami, skład materiałów to cement + żwir/piasek).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 18:58

Jaki beton na posadzkę? Fakt-jakieś trzydzieści lat temu pomagałem robić posadzkę w chlewni-ileś tam lat temu (chyba 20) budynek został rozebrany ale część tej posadzki została-na mrozie ,deszczu słońcu-sęk w tym że leży to po dziś bez jakichkolwiek pęknięć.Cement zaś był raptem tzw."dwudziestkapiątka" czyli ongiś najsłabszy-chciałbym zobaczyć dzisiejszy 42,5 w takiej akcji ...

#36 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 07:20

Jaki beton na posadzkę?

Vrill rozumie że 80zł za metr to tylko za utwardzacz kwarcowy i zatarcie posadzki a beton swoją drogą płaciłeś?

Nie !!! to jest cena metra2 za całość czyli -płacę firmie 80 za metr i mnie nic nie obchodzi :)

#37 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 09:13

Jaki beton na posadzkę?

Fakt-jakieś trzydzieści lat temu pomagałem robić posadzkę w chlewni-ileś tam lat temu (chyba 20) budynek został rozebrany ale część tej posadzki została-na mrozie ,deszczu słońcu-sęk w tym że leży to po dziś bez jakichkolwiek pęknięć.Cement zaś był raptem tzw."dwudziestkapiątka" czyli ongiś najsłabszy-chciałbym zobaczyć dzisiejszy 42,5 w takiej akcji ...

U mnie na podwórku jest fragment klepiska ze stodoły z lat 50 i jest gładki jak pupa niemowlaka i lepiej wygląda niż klepiska w obecnej stodole która ma 30 lat.

#38 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 10:52

Jaki beton na posadzkę? Ta gładka posadzka to tak zwana "glajcha" :D i umieli ją zrobić niestety tylko starzy murarze :(

#39 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 10:57

Jaki beton na posadzkę? Ja słyszałem że to było "przypalanie" betonu, jutro lejemy strop u siostry na dom więc spytam majstra a może potrafi ( to balkony zrobi i płytka będzie zbędna ????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 11:10

Jaki beton na posadzkę? Można samemu zrobić zacieraną posadzkę wystarczy wypożyczyć zacieraczkę, posypkę też pewnie idzie kupić środek też bo kupowałem. No ale to trzeba trochę widzieć jak robią.