KacperMTZ10

Zgrzytanie sprzęgła - MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KacperMTZ10    0

witam. jesli dubluje to sorry. zalozylem temat bo niepokoi mnie zgrzytanie w sprzęgle w moim MTZ. Kiedy ruszam przy wyzszych obrotach lub jesli ciagne np.przyczepe ze zbozem (która stawia opór) to jak ruszam albo kiedy zmieniam bieg to zgrzyta sprzęgło. Proszę o jakieś rady . Z góry dziękuje :)


MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

czyżby tarcza już nitami rżnęła po dociskach?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale to zgrzyta w momencie kiedy zmieniasz bieg czy nawet jak nie zmieniasz to zgrzyta?? może łożysko poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos292    0

Być może że masz źle sprzęgło ustawione, albo łożysko oporowe jest rozsypane, a choć smarowałeś je kiedyś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperMTZ10    0

ale to zgrzyta w momencie kiedy zmieniasz bieg czy nawet jak nie zmieniasz to zgrzyta?? może łożysko poszło

 

zgrzyta kiedyb puszcze sprzegło po zmianie biegu.


MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Sądzę że łożysko zobacz przez okienko czy nie ma luzu bo u mnie w T25 chrupało ale przestało bo się rozsypalo do końca ale jeździ na zniwa trzeba zrobić


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

łożysko huczało by niezależnie czy pod obciążeniem czy bez tylko za każdym razem przy wciśniętym sprzęgle

moim zdaniem to ślizga się tarcza sprzęgłowa. Czasem objawia się to właśnie takim dziwnym dźwiekiem jak zgrzytanie. Miałem tak w T25 i w niczym to nie przeszkadzało a później coś było robione przy silniku i wrzuciliśmy nową tarczę i przestało.

 

Teraz podobny dźwięk mam z hamulca przy mtz. Jak już prawie się zatrzymam to jakby załączał sie abs ;)

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zgadzam się z kolegą. W swoim ciagniku jak ruszam energicznie z ładunkiem to też jest dziwny dzwięk coś jak poślizg sprzęgła przeciażeniowego w rozrzutniku. To tarcza pod obciążeniem nie slizga się cicho tylko z trzaskiem przez ułamek sekundy. Potem ciagnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperMTZ10    0

Zgadzam się z kolegą. W swoim ciagniku jak ruszam energicznie z ładunkiem to też jest dziwny dzwięk coś jak poślizg sprzęgła przeciażeniowego w rozrzutniku. To tarcza pod obciążeniem nie slizga się cicho tylko z trzaskiem przez ułamek sekundy. Potem ciagnie.

 

to muszę tą tarcze wymienić czy jeszcze na niej pojeździ ??


MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja jeżdzę bo na prawdę trzeba brutalnie ruszyć żeby ślizgło z trzaskiem. Normalnie sie to nie dzieje. Decyzja należy do ciebie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperMTZ10    0

Ja jeżdzę bo na prawdę trzeba brutalnie ruszyć żeby ślizgło z trzaskiem. Normalnie sie to nie dzieje. Decyzja należy do ciebie.

 

to jak tak mówisz to jeszcze pojeżdżę :P dzięki za rady :D


MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tylko uważaj, bo możesz sobie docisk porysować, i będzie ci jadło nowe tarcze...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michail94    0

Witam. Mogło się rozsypać takie sprzęgiełko w tarczy sprzęgłowej. To są takie gumki z blaszkami po końcach u mnie się tak zrobiło że blaszki z jednej strony tych gumek zaczęły wylatywać i rysowały docisk i tez przy tym hurgotało.

post-35945-0-21064500-1309691650_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek45    24

Lekko przydarta tarcza jeździj aż ciągnik siebie nie da rady uciągnąć ja tak 2 lata jeźdze i nic się nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam jak sie podcaga sprzeglo w mtz i czym sie objawia nie odbijanie pedalu do konca i jak to poprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Panowie odkopuje temat. W MTZ po wymianie tarczy sprzęgłowej zaczęło ostro chrupać cos w sprzęgla. Podczas jazdy jest cicho ale jak wcisnę pedał to samo chrupanie jest. Koło i docisk są przetoczone, tarcza sprawdzona na tokarce i wszystko proste a hałas nie miłosierny i jak tak chrupie to biegu nie idzie wrzucić a jak uda się że jest cicho to cichutko i lekką wchodzą.  


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

pewnie uszkodzone łożysko w kole zamachowym


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Ja jeżdzę bo na prawdę trzeba brutalnie ruszyć żeby ślizgło z trzaskiem. Normalnie sie to nie dzieje. Decyzja należy do ciebie.

 

Ja tak mam już z 5 lat np. jak pociągam na pryżmie    inny traktor z przyczepą pełna kiszonki  i puszczę sprzęgło na wyższych obrotach silnika to tak właśnie zgrzytnie , ale poza tym nie ma tego hałasu w normalnym użytkowaniu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

pewnie uszkodzone łożysko w kole zamachowym

Chyba nie widziałeś rozpołowionego MTZ, tam nie ma właśnie łożyska :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Może i głupie pytanie, ale czy nie założyłeś tarczy odwrotnie? Wizualnie z obydwu stron jest taka sama, ale w rzeczywistości z jednej dalej wystaje.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Dłuższym końcem zawsze w kolo zamachowe wsadzam i jest dobrze, tak wstępnie zdiagnozowaliśmy że będzie skręcony wałek sprzęgłowy, bo wszystko jest porobione a chroboli  


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

To co nagle się skręcił? Czy wcześniej, przed remontem też rzęził?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie ale była tarcza stara i już dopasowała się dawno temu a teraz nowa i jeden stary emerytowany mechanik mi podpowiedział to wczoraj że tak moze być 


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kordzio14
      Cześć. Mam problem z Wladimircem. 
      Wyskakuje pierwszy i drugi bieg. Po wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła od razu wyskakuje. Nie zdążę nawet puścić pedału sprzęgła. Nie da sie ruszyć ciągnikiem. Ruszę z miejsca tylko wtedy, gdy przytrzymam dźwignie biegów, żeby nie odskoczyła. 
      Gdzie można szukać rozwiązania problemu? 
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez molwiak
      Witam.
      Posiadam MTZ 82 87rok  z silnikiem D 240
      Niestety MTZ jest już dojechany przez życie o chciałbym go poprawić
      Pierwsze pytanie to czy regenerować aktualny silnik(wtedy zakładam turbo)
      Zakupić silnik D 243 i z nim działać, również turbo 
      Czy zakupić poprostu D 260
      Ewentualnie dołożyć tur 
       
    • Przez Karolek132
      Witam mam problem z belarusem wtryski nowe pompa po zrobieniu a na zimnym ciężko odpalić. Czy pampę przestawić o ząbek 
    • Przez ZeTuR_7011
      Witam może ma ktoś na zbyciu taki katalog???

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj