Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkość WOM

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 12:55

Prędkość WOM

Dałem zdjęcie. I tam nie ma żadnego zabezpieczenia. To pociągnąć za wałek tak jak jest teraz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkość WOM Dzisiaj, 20:13
  •  

#42 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 13:03

Prędkość WOM

Kolega, który stwierdził że suwakiem po prawej zmienia przełożenie 540/1000obr zapomniał dodać że bezstopniowo :lol:  ludzie to mają fantazje. To jest szybkość opadania podnośnika !!! 

Jeśli chce się mieć zależny wom trzeba odjechać mostem od skrzyni i  dołożyć tryb na wałek ataku. Dla niedoświadczonych nakrętka ataku jest zabezpieczona kołkiem, który znajduje się między nakrętką a gwintem wałka. Chyba nawet 3 kołkami nie pamiętam dokładnie robiłem to z 5 lat temu.

Piotr szarpnij za wałek musi wyjść. Zabezpieczeniem całości przed wysunięciem jest blacha którą odkręciłeś nakładana na te 4 szpilki.

#43 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 09 marzec 2015 - 20:00

Prędkość WOM

Ta wajcha żółw-zając jest od szybkości reakcji podnośnika ( dźwiganie ) a nie opadanie, opada samoczynnie. Raz przypadkiem w orce chyba jak używałem blokady to ją musiałem przesunąć na żółwia i podnośnik tak wolno podnosił że szok. Myślałem że się podnośnik popsuł ale po pewnym czasie zauważyłem to i przełożyłem na zająca i z powrotem śmigał jak zawsze. 

#44 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 22:39

Prędkość WOM

Szybkość reakcji to nie podnoszenie czy opadania a reakcja podnośnika. Szybciej będzie i opadał i podnosił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 20:25

Prędkość WOM

Witam

Mam taki problem w Ursusie 3512, nagle podczas wywożenia gnojówki przestał działać WOM i podnośnik/hydraulika. Czy padło sprzęgło 2 stopień czy coś innego czy trzeba rozpóławiać  żeby zrobić te sprzęgło ?

#46 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 22:02

Prędkość WOM

bez rozpoławiania się nie obędzie jak by 2 stopień padł to by pompa chodziła od podnośnika tylko by wałek trzeszczał bo by nie wysprzęglało chyba że gdzieś frezy na wałku ścieło bo wom bodajże z górnego wałka jest napedzany a pompa z dolnego ale dokładnie nie wiem dopytaj kogoś  jeszcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:27

Prędkość WOM

Sprawa wyjaśniona, ścięło nity na tarczy sprzęgła 2 stopnia.