MrJareczek

Sianokiszonka z siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MrJareczek    0

Czy można zrobić kiszonkę z siana, które zmokło? Bo skosiłem łąkę i nie zdążyłem zebrać siana przed deszczem. Teraz chciałbym zrobić z tego kiszonkę w folii można tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mojego zdania nie bardzo. ponieważ siano kiszonkę robi się z traw które przesusza się do ok 70% wilgotności.

a skoro miało by to być siano więc ma napewno już mniej i raczej nie zakisi się

 

ale niech wypowiedzą się eksperci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Z siana już nie da rady zrobić sianokiszonki, to wszystko niestety Ci zgnije w belach jak sprasujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja w tym roku trawy podsuszyłem mocno tak na 80 % i owinołem i ukisło. Nie ukisło tak jak żyto ale jest takie troche siano ale krowy jedza to ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Ja zrobiłem kiedyś tak:

Skosiłem 2ha łąki, rozwaliłem i schło. Podeschło, że już prawie było siano ale jeszcze trochę zielonego było. Potem przez 3 dni lało. Aby to ratować zrobiłem tak: Był jeden dzień pogody to rano przewróciłem aby nie było takie mokre, potem zaraz w wałki, sprasowałem i owinąłem folią i wyszła super sianokiszonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Ja też zakisiłem siano bo zaczęło się grzać w beli na razie widzę, że wszystko z nim w porządku ale pewnie wyjdzie jak normalne siano tylko trochę wilgotniejsze. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Ja w zeszłym roku też sprasowałem "prawie siano" (ale nie zmoczył go deszcz) i wyszła z tego super pasza żadna bela nie była popsuta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

JA tak robie od czasu do czasu ze siano suche okrecam w folie i wychodzi super pasza szczegolnie dla opsaów i mlodego bydla zadna belka moe jest popsuta i znikaja w oczach wiec polecam zeby troszke przeschlo po tych ulewach i spokojnie mozna owijac bo jak zrobisz suche w duze bele to moze byc nie dobrze zacznie sie kurzyc i robic cieple a jak owiniesz w folie bedzie super pasza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

spokojnie możesz owinać nie będzie to super pasza ale zjeść to zjedzą jak nie krowy to cielaki czy byki. Kiedyś suszyłem pierwszy pokos dwa tygodnie bo stale padało potem to owinelismy i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

możesz spokojnie owijać nie będzie lipy,unas ostatnio mieliśmy skoszone na siano ale deszcz pare razy wlał a poco takie szare siano bez żadnych wartości to oddaliśmy dla sąsiadów na sianokiszonke to wyszło im 270 bel aż się ździwiłem ,sianokiszonka z tego będzie dobra ale siano to niezabardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja siano zawsze owijam folia tak samo ja kiszonkę, po otwarciu balik jest jakbyś go prosto z pola przywiózł. Te twoje możesz tez owinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

można tak jak zboże mocznikiem siarczanem magnezu i odrzywka. U sąsiada wiosną pryskałem i była ładna trawa ale czy od tego czy od nawozu to trudno powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJareczek    0

może ktoś jeszcze się wypowiedzieć na ten temat?? zależy mi na jasnej odpowiedzi czy można samym mocznikiem opryskać trawe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja trawy oprucz nawozów wspomagam odżywkami, stosuje rosasol i mocznik rosasol 5kg na 300L cieczy a mocznik 15kg


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

W tym roku suszyłem siano.. było idealnie suche i zbite na wały czekało na prasę :rolleyes: niestety nie doczekało się i zmokło ;) następnego dnia każdy z wałów jeszcze raz przegrabiłem by go spulchnić troszkę obeschło i wjechała prasa. Będzie normalna kiszonka z wyglądu tylko jaśniejsza trochę taka stalowa tyle.. ;)


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Krowy chetniej żrą sianokiszonkę, niz kiszonke. Pod warunkiem ze trawa byla skoszona w dobrym terminie, czytaj: nie byla stara.

Rdzę wywołuje grzyb. Na wczesniejszej uprawie nie bylo rdzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rdza w owsie? Nie spotkałem się, zawsze uważałem że owsa grzyby się nie czepiają :D

A może to niedobór potasu?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj