Krzysiek89

Pług Lemken i Ursus 914

Polecane posty

Krzysiek89    23

Witam. Mam pług Lemken 110 Opal (3 skiby, obrotowy) i szukam jakiś rad odnośnie podczepiania tego typu pługu do Ursusa 914. Chodzi mi dokładnie o to że jeżeli chcę ustawić pług w odpowiedniej pozycji do orki to lepiej odkładają się skiby gdy rozkręcę zaczepienie pługu na łączniku górnym lecz powoduje to problemy podczas obracania pługa gdyż koło podporowe haczy o ziemię (koło zamontowane jest na końcu pługa, w miejscu w którym można doczepić czwartą skibę). Natomiast jeżeli skręcę go na łączniku górnym bardziej to wówczas wieżyczka pługa uderza podczas podnoszenia o tylną konstrukcję kabiny. Może macie jakieś patenty lub swoje sposoby na takie problemy i ogólnie na ustawienie tego pługa w orce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja mam kółko przy takim pługu w innym miejscu (przykręcone do ramy za drugim korpusem), nie widziałem jeszcze Lemkena z kołem na końcu.

Co do bliskości wieżyczki i szyby to Ursusy chyba już tak mają bo mój sąsiad ma U-1224 i Ibisa LS i też wieżyczkę ma tak blisko szyby, ale jemu jakoś chyba nie uderza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Witam!

Mamy podobny zestaw, i tak sobie myślę co Ci poradzić, bo to prawda,że koło podporowe jest dość blisko ziemi podczas jego obrotu, a wieżyczka bardzo blisko ramy kabiny,na to miast nigdy nie miało miejsca ich zetknięcie...nie wiem cóż Ci poradzić, bo już trochę pracujemy tym pługiem przy 912 i nie było nigdy wspomnianego problemu, a prace takim pługiem mogę śmiało polecić, bo jestem z niego zadowolony. Analizuje problem i jeśli coś wymyśle to się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

@Michu7

Koło podporowe sam wykonywałem i dlatego mam na końcu ramy pługa.

 

@ArekDzej

Ja też jestem zadowolony z pracy tego pługa. Chodzi mi tylko oto żeby nie urwać tego koła podczas obrotu bo praca pługiem z kołem podporowym, a bez takiego to "dzień do nocy". A możesz mi powiedzieć na jakiej wysokości jest dolna krawędź lemiesza przy ostatniej skibie gdy pług jest podniesiony??? I na którym otworze przy wieżyczce(ja mam trzy otwory) masz zaczepiony łącznik górny??? Może masz jakieś zdjęcia podczepionego pługa gdzie widać jak to u ciebie wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Łatwiej według mnie było by kombinować z tym kołem. Bo mówisz że sam je robiłeś czy przerabiałeś więc byś musiał pokombinować w tą stronę.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

wyreguluj sobie zawór w ciągniku żeby tak wysoko nie podnosił-ta duża śruba pod kabiną z tyłu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaka duza sruba takiego czegos tam nie ma a po 2 on wcale o to nie pytal

 

Kolego @Krzysiek89 sasiad mial ten sam problem to jedynym rozwiazaniem jakie bylo to te ciegla dolne powydluzal bo nie bylo innego wyjscia(bynajmniej tak twierdzi)o chyba 10cm moze wiecej :rolleyes:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

@Kaniuka125

Chodzi ci o tą śrubę pod siedzeniem nad hamulcem ręcznym??? ale nie wiem czy regulacja tej śruby przekłada się na wysokość podnoszenia.

 

@Gopodarz1990

Też właśnie słyszałem że ludzie kombinowali z wydłużeniem dolnych belek zaczepowych, ale nie wiem jak dokładnie to wykonywali, czy kupowali jakieś gotowe elementy czy całkowicie "made in garaż".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

z tyłu pod tą małą szybą jest nakrątka (nie śruba) na klucz 32,odkręcasz ją i tam jest zawór na śubokręt i kontra nakrętką 13,popuść go troche to będzie niżej podnosił.Wiem coś o tym bo kiedyś tak kręciłem aż szybe wydusiłem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

przednie koła w bruzdę i w tedy obracać :lol: Ja tez mam kółko podporowe na tyle i mi nie haczy o ziemie jak mam cięgno rozkręcone jak na maxa podniesione to pomiędzy kabina a wieżyczka jakieś 1,5cm wiec prawie na styk :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Sąsiad orze 914+4skiby,i idzie mu to dobrze :)

Także że 914 jakoś by sobie poradził w obrotówce.

Ale pasowało by wziąść skiby z 25-30cm,żeby nie męczyć ta traktora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hmmm to albo przerób kółko albo kombinuj z zaczepieniem łącznika górnego jak masz zaczep starego typu to go zdejmij i masz więcej otworów

np. rotacyjną mam zaczepioną na najniżej położony otwór ( przy ciągniku) a dlaczego hmm jak mam ja w położeniu roboczym to mi ja podnosi w poziomie wiem ze w zeszłym roku nie ,mogłem do tego dojść chyba nawet mi o zaczep belka haczyła i nie mogłem jej opuścić wiem ze coś było nie tak i w tym roku już zaczepu nie mam jak kosze, kombinuj a coś wymyślisz w końcu jakoś dopasujesz

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Na niższy otwór przy ciagniku i po problemie. Wyżej tył będzie się podnosił. I lepiej będzie sobie ciagnik radził nawet w jakiejś książce to czytałem. Bynajmniej jak kiedyś w T25 mi sąsiad lipnie pospawał mocowanie do cięgła to na niższe założyłem i odczułem różnice że lepiej szedł ciutke


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

UrsusCzesio masz rację, z tym że tu jest problem za bardzo do tyłu wystającej kabiny i takie rozwiązanie się nie sprawdzi bo w tym wypadku wieżyczka pójdzie jeszcze bliżej kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

to jaką masz wysoka wieżyczkę?? ze tak daleko sięga :blink: jak ja zapne do 80 stary pług UG co ma korby u góry to mi nie siega mam przerobionego na 5 skib to ostatnia moge miec spokojnie na 1,5 metra wysoko a korby naprawde sa wysoko

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

UrsusCzesio masz rację, z tym że tu jest problem za bardzo do tyłu wystającej kabiny i takie rozwiązanie się nie sprawdzi bo w tym wypadku wieżyczka pójdzie jeszcze bliżej kabiny.

Nie robi ogólnie będzie podnosił na mniejszą wysokość niż teraz ale tył będzie wyżej a nie jak teraz że tył niżej od przodu, teraz tył będzie wyżej od przodu albo równo jak tam podniesie i koło nie zachaczy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

No właśnie, a dlaczego tył pójdzie wyżej bo wieżyczka nachyli się górą bliżej kabiny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ale ta wieżyczka sięga aż do ramy kabiny czy do szyby??. jest tez możliwość ze jak wyżej podniesie tył to ogólnie pługa nie będzie musiał wysoko podnosić tak jak ursusczesio pisze wiec wieżyczka może iść bliżej kabiny, ale coś nie gra jak patrze na zdjęcia to ta wieżyczka nie jest taka wysoka zmierz ktoś jaka ona jest wysoka??

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Wieżyczka uderza o ramę kabiny tylną. Jeżeli mocniej się ściągnie na łączniku górnym to pług może wtedy nie iść prosto w orce na jednej głębokości... W sumie w poprzednich latach koło nie wadziło o ziemie. Dzieje się tak od ostatniej jesieni kiedy mi pękł jeden z węży od siłownika.

 

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/84948-ursus-914-lemken-opal/

Edytowano przez Krzysiek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

coś tu nie gra co ma wspólnego wąż od siłownika z haczącym kółkiem?? ja obstawiam ze masz inaczej podpięty w tym roku. ty nie masz skręcać na łaczniku tylko zapiąc na inny otwór i wtedy ustawić poziom jak będziesz orał. zapnij na najniższy otwór w ciagniku i łącznik rozkręć by pług szedł w poziomie a przy podnoszeniu wieżyczka będzie ciągnieta bardziej do przodu blizej szyby więc tył pługa będzie wyżej i możliwe ze nawet nie będziesz musiał tak wysoko podnosić a szyby to raczej nie sięgnie bo centymetry przechyłu na wieżyczce to bedzie parenascie cm na końcu pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zmieniając dziure na łącznik zmieni się trasa podnoszenia pługa. podnosząc teraz ramiona 15 cm pług wychodzi równo, podniesieszdo opory to przód bedzie przy szybie a tył przy ziemi. Jak dasz najniżej to po tych 15 cm tył będzie stał wyżeuj. Nie musisz podnosic na maks nawet i nie zachaczysz B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Jeśli chodzi o wąż to tylko tak dodałem. A podpinałem pług zawsze tak samo... Muszę popróbować z tymi otworami

Edytowano przez Krzysiek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj