Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mecrator 60 Ustawienie szczeliny bebna mlucacego

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 10:43

Mecrator 60 Ustawienie szczeliny bebna mlucacego Witam wszystkich. Szykuje kombajn do sezonu. W poprzednim sezonie pourywało mi śruby mocujące klepisko, pospawałem je na predce, ale teraz chce to zrobić jak należny i moje pytanie.
Jaka powinna być szczelina wlotowa i wylotowa bębna młócącego i na którym otworze (na dźwigni obok siedzenia) ma być ustawione w momencie pomiaru??? Jeśli czegoś nie rozumiecie to piszcie postaram się jaśniej zadać pytanie
Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mecrator 60 Ustawienie szczeliny bebna mlucacego Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 18:01

Mecrator 60 Ustawienie szczeliny bebna mlucacego Masz na dźwigni a raczej na tarczy w górnym punkcie napis 3-13 i tyle ustawiasz 13 mm na wlocie 3 na wyjściu.

#3 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 18:23

Mecrator 60 Ustawienie szczeliny bebna mlucacego dzięki ale u mnie tego napisu nie ma. lata robią swoje i mógł się zetrzeć.
Niestety stam młocarni jest gorszy niz myślałem, sa luzy na nitach mocujących bęben z cepami do oski, Teraz próbuje to rozebrać ale nie bardzo wiem jak. Musowo wymatowac wariator moucarni, nie bardzo wiem jak to zrobić a co najgorsze jak to później złożyć. Utknąłem na pierwszym klinie i ni choroby nie pójdzie. Poradzcie jak to się rozbiera i składa i jeszcze dobrze widziane jakieś patenty na uparte kliny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 23:10

Mecrator 60 Ustawienie szczeliny bebna mlucacego Bij młotkiem w koło przy ośce żeby się delikatnie cofnęło u mnie to pomogło. Najgorzej jest te koła ze sprężynami rozkręcić bo trzeba sobie ściągacz zrobić żeby sprężynę ścisnąć.

#5 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 07:32

Mecrator 60 Ustawienie szczeliny bebna mlucacego Właśnie boje się tej sprężyny żeby mi nie pomogła "wyzdrowieć"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 19:55

Mecrator 60 Ustawienie szczeliny bebna mlucacego Klina - KLINEM!!! Zrob sobie kliny z resoru np. z przyczepy i roznym skoku (od malego do duzego). Ja zrobilem takie cztery sztuki i wszystkie kliny teraz wybijam.