Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałóweczka rasy HF

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 17:09

Jałóweczka rasy HF Witam otóz mam takie pytanie ocieliła mi sie nie dawno krowa miała bliźnięta(dwie jałówki) jedna niestety zdechła druga żyje chciałbym ją zostawic do dalszego chowu ale niektorzy mówią ze z blizniąt nie bedzie dobrej krowy czy to prawda? Szkoda mi sprzedac poniewaz jest od dobrej krowy. Co wy myślicie o tym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałóweczka rasy HF Dzisiaj, 01:06
  •  

#2 Share 3512

3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2011 - 17:13

Jałóweczka rasy HF wiesz co no jak uwazasz ale ja tez mniałem taki przypadek i było dobrze

#3 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 29 czerwiec 2011 - 17:33

Jałóweczka rasy HF Z tego co ja wiem, a nieco przy krowach pracowałam to jeśli były dwie jałówki to zostawiało się je do dalszego chowu i w zasadzie nie było potem problemu z zacieleniem.
Natomiast jeśli był byk i jałówka to wtedy taką się sprzedawało, bo większe prawdopodobieństwo że nie wyda potomstwa.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#4 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 17:50

Jałóweczka rasy HF jak były dwie jałówki to możesz zostawić ja bez problemu. Mam dwie takie i niczym się nie różnią od reszty. Jeśli jest jałówka i byczek to wtedy jest bezpłodna.

#5 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 18:51

Jałóweczka rasy HF damian40000 - mylisz się nie zawsze byczek i jałówka są bez płodne. Mialem taki przypadek i byk po zacielał mi kilka krów i były cielne ( jedna powtarzała ). Jałówka tez jest cielna (w trzeciej laktacji) (wstawię w niedziele jej zdjęcie). Wiec jak sie trafi przechowaj później najwyżej sprzedasz xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:31

Jałóweczka rasy HF tak też o tym kiedyś słyszałem szansa jest chyba jak 1 do 9 że będzie płodna.

#7 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 30 czerwiec 2011 - 08:05

Jałóweczka rasy HF Przy parkach mieszanych jałówki są bezpłodne, dlatego ze byczki wcześniej wydzielają męskie hormony przez co żeńskie są neutralizowane, układ rozrodczy u samic nie rozwija się
prawdopodobieństwo ze przy parce byczek jałówka jałówka jest płodna jest jak 1:1000

#8 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 08:29

Jałóweczka rasy HF u mnie dziś taki przypadek się zdarzył i widzę że nic z tego nie będzie eh
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 30 czerwiec 2011 - 08:41

Jałóweczka rasy HF

Witam otóz mam takie pytanie ocieliła mi sie nie dawno krowa miała bliźnięta(dwie jałówki) jedna niestety zdechła druga żyje chciałbym ją zostawic do dalszego chowu ale niektorzy mówią ze z blizniąt nie bedzie dobrej krowy czy to prawda? Szkoda mi sprzedac poniewaz jest od dobrej krowy. Co wy myślicie o tym?

Witam, jeśli masz dwie jałóweczki to spokojnie możesz hodować, (chyba, że są jakieś małe i nie zapowiadają dobrych jałówek) ale po za tym to powinno być oki. A co do parki mieszanej to jak koledzy wyżej pisali, że z jałóweczki raczej matki nie będzie, sam miałem taki przypadek, trzymałem jałówkę i nic badał ją inseminator (stwierdził, że w ogóle nie ma rozwiniętych narządów) wiec jałówka została sprzedana. Pozdrawiam.