Hannibal

Brona talerzowa do Ursusa 4512

Polecane posty

Hannibal    0

Witam, proszę o pradę jaką bronę talerzową kupić do Ursusa 4512, nie mam wielkiego areału na obecną chwilę ok 12 ha, chcę kupić talerzówkę z którą spokojnie pracował by Ursus 4512 z 1996 r czyli 60 KM.

Pytam o szerokość i ewentualnie o producenta.

Edytowano przez milanreal1
Pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

mi się wydaje że 2x9 też by spokojnie chodziła..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hannibal    0

2x9, jaką ma szerokość, może 2m? Jakiego producenta polecacie, co by był dobry i nie zadrogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

ja 60'ką ciągam 2x9 i daje radę.. tylko kamienie wrzucam na ramę żeby jej nie wybijało jak ciskam na 3 biegu.. a 4512 będzie latała aż miło... tak ma 2 metry.. ja robię czymś takim.. :)http://allegro.pl/brona-talerzowa-raty-transport-gwarancja-24-m-i1695591108.html chodzi mi o 1 zdjęcie..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hannibal    0

Ciągnik na szerokich gumach, szerokośc ciagnika to 1,9 m, więc wydaje mi sie brona talerziwa 2m to minimum, zastanawiam się czy nie większą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

2m to C-360 pójdzie, tu parę kucy jest więcej pomyśl o 2,2m jak słabsza gleba to i 2,4m pójdzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Bronę 2m z Bometu to ciągałem ferdkiem lekko nie było ale dawał radę. Myślę, że w 2,2m była by w sam raz. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

mi 4514 śmiga z akpilem X 24 talerze 4x6 bez problemu też 60 KM poza tym na sprzedanie mam jak Cie interesuje foty w galerii


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Myślę że 2x10 to spokojnie. Nie wiem jakie u ciebie pola, ale 2x11 na równych też bez bólu powinno być.

 

Jeśli chodzi o producenta to wszystko zależy od funduszy. Dobry byłby akpil, jednak tańszy jest bomet. Z tym że bomet to różne ma opinie. A poza bometem to dużo innych producentów o podobnej jakości/cenie.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie bierz bometu, bedziesz się meczyl tak jak ja musze walczyc z tym sprzetem..


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

My mieliśmy 2X9 do C360 i było ok, a wiec do takiego ursusa może być nawet 2X10.

bometa nie polecam, z naszą był problem ściągania ciągnika i nie dało się nić z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Mój 4512 był podczepiany kilka lat do talerzówki Bomet 2,7 metra i powiem szczerze, to radził sobie z nią dosyć ciężko... Talerzówka jest 2x układ v...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras040    0

Witam!Ogólnie jestem nowy na forum, bo zarejestrowałem się specjalnie po to, aby się Was poradzić właśnie w sprawie kupna podobnej talerzówki:) Nie chcę zakładać nowego tematu , bo myślę, że to niepotrzebne tym bardziej, że chodzi o ten sam sprzęt. Chcę kupić talerzówkę 2m czyli 2x9 talerzy i tutaj mam dylemat..... takie robią tylko w układzie X (chyba) i jestem uczulony na to jak w tych talerzówkach wchodzą talerze w osi głęboko z jednej strony, a z drugiej ledwo ziemi dotykają. I chcę kupić jakąś porządną w której to zjawisko będzie minimalne, bo myślę, że w każdej tak będzie niestety. oglądałem różne i sam nie wiem co wybrać. Może wiecie jakiej firmy talerzówka będzie się najlepiej pod tym względem sprawować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hannibal    0

Witam!Ogólnie jestem nowy na forum, bo zarejestrowałem się specjalnie po to, aby się Was poradzić właśnie w sprawie kupna podobnej talerzówki:) Nie chcę zakładać nowego tematu , bo myślę, że to niepotrzebne tym bardziej, że chodzi o ten sam sprzęt. Chcę kupić talerzówkę 2m czyli 2x9 talerzy i tutaj mam dylemat..... takie robią tylko w układzie X (chyba) i jestem uczulony na to jak w tych talerzówkach wchodzą talerze w osi głęboko z jednej strony, a z drugiej ledwo ziemi dotykają. I chcę kupić jakąś porządną w której to zjawisko będzie minimalne, bo myślę, że w każdej tak będzie niestety. oglądałem różne i sam nie wiem co wybrać. Może wiecie jakiej firmy talerzówka będzie się najlepiej pod tym względem sprawować??

 

 

Masz rację co do wchodzenia w ziemię z tym że gdyby były w układzie X było by dobrze, a te są w układzie V czyli maja dwa długie wałki co powoduje że własnie jedna strona bedzie gorzej wchodziła w ziemię, jeżeli chodzi o układ X sa 4 wałki i praca takiej talerzówki jest "kulturalniejsza", niestety zakup talerzówki X to już sporo większy koszt.

http://www.ro-masz.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=16&Itemid=24

 

nie wim czy takie małe talerzówki jak 2 m robią w układzie X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam,mam pytanko, chcę kupić talerzówkę 2,0m do 60 konnego case z przodkiem.Mam ciężkie ziemie gliniaste,czy gdybym miał tylny rząd talerzy uzębionych poprawiła by się jakośc pracy i czy ciągnik by też odczuł, praktykowal już to ktoś ,pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj