X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedaz bydła

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 11:11

Sprzedaz bydła Jak wy bierzecie i ładujecie bydło opasowe na przyczepki lub tiry jak to u was wyglada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzedaz bydła Dzisiaj, 11:15
  •  

#2 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 29 czerwiec 2011 - 12:19

Sprzedaz bydła Takie coś się wsadza w nos i nie ma że będzie fikał, czasami nawet trzeba pomagać bo nie chce iść :o

#3 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 13:11

Sprzedaz bydła Do mnie przyjeżdża auto otwiera klapę wganiamy kilka (kilkanaście) sztuk na raz . zamyka klapę i jedziemy na wagę do zakładów mięsnych. Tam ważymy przedubojowo. Ale rozliczenie i tak zwykle robię po wybiciu. Także tak to wygląda w moim przypadku. ;)

#4 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 08:52

Sprzedaz bydła a ida bez problemu na auto czy czeba ich troche batem po tyłku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Miras258

Miras258

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Chodowla bydła

Napisany 30 czerwiec 2011 - 11:38

Sprzedaz bydła wsadza sie klucz w nos zeby nie głupiał. niektórzy znajomi stosują poskramiacze elektryczne lub zastrzyki na uspokojenie. u nas naszczescie wystarcza klucz w nos ;)
nie ma opierdala... sie :)

#6 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 12:58

Sprzedaz bydła Jak ja sprzedaje luzem i kilka na raz to wystarczy aby jedna sztuka weszła na samochód to reszta też pójdzie z oporami mniejszymi czy większymi ale pójdzie. A co klucza albo jak u niektorych kółka w nosie - widziałem przypadek (byc może odosobniony) jak byk rozerwał nos. niestety tak się rozjuszył że mało ludzi nie pozaduszał. oczywiście bez lekarza i zastrzyków się nie obeszło ale jazda była na maxa. Szkoda bylo zwierzęcia bo się strasznie zajuszyło i szkoda ludzi bo mocno się namęczyli... jesli już to najlepiej postronkami wiązać za rogi i glowę choć postronki także się wpijają ale moim zdaniem jest to trochę bezpieczniejsze bo w razie czego nożyk i ciach postronek przecięty. Ale ogólnie przy każdym załadunku jak to z bydlęciem - żartów nie ma. ;)

#7 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 15:28

Sprzedaz bydła witam! kupię byczki do 100kg z łódzkiego proszę o kontakt pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 11 lipiec 2011 - 23:10

Sprzedaz bydła długa lina, na jej końcu pętla. pętle zarzucasz na rogi w poskromie czy co kto tam ma(ja trzymam bydlaki luzem dlatego mam pseudo poskrom).potem ze dwie osby ciągną, trzecia podgania a kolejna ogarnia żeby zawiązać końcówkę liny w bramce wagi(tylko musi być nisko zawiązana bo te wagi starego typu mają niskie furtki i nieraz chce wyskoczyć a tak jak na dole przewiążesz to mu trudniej) potem dwie osoby ściągają go na linie a trzecia podgania żeby wlazł do tej wagi. jak sprzedaje luzem to tak jak pisali wyżej. jedna szt musi wejśc a reszta za nią. nie ma żartów przy załadunku bydlaków!