jan2130

Kanibalizm u świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheLukasTeam    59

Nie masz za ciepło lub za wilgotno w pomieszczeniach? Zagęszczenie odpowiednie? Mają jakieś zabawki? Spadek temperatury na dworze raczej bym odrzucił chyba, że masz u siebie duże wahania temperatury w ciągu kilku dni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bzdurra większość przypadków to mykotoksyny w paszach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5
Dnia 12.12.2017 o 20:43, staszek131415 napisał:

Bzdurra większość przypadków to mykotoksyny w paszach

Zbadałem zboża jęczmień i pszenica po 12,2% białka. Wilgotność powyżej 15% i to mnie martwi właśnie. Też stawiam na mykotoksyny.

staszek131415 czy pozostaje mi dodać preparat wiążący myko? Jaki proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nigdy nic na mykotoksyny nie dawałem ale podobno najlepszym sposobem jest mróz pry temperaturze -15 neutralizuje myyko w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103
Nie bylo zmiany premiksu/koncentratu? Lub nowa partia "starego"? Ja kilka razy w przeszłości przy zmianie mialem problemy gryzieniem

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dosypać soli. U mnie wg receptury wychodziło 0,7 kg do tony. I też był problem. Przy 2 kg jak ręką odjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6
Dnia 1.01.2018 o 22:42, reebok napisał:

Zbadałem zboża jęczmień i pszenica po 12,2% białka. Wilgotność powyżej 15% i to mnie martwi właśnie. Też stawiam na mykotoksyny.

staszek131415 czy pozostaje mi dodać preparat wiążący myko? Jaki proponujesz?

Daj proszek na mykotoksyny i kup smołę bukową i posmaruj pędzlem te pogryzione uwaga mocno śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Może ktoś mi wytłumaczy związek między mykotoksynami a gryzieniem się świń ,wdzięczny bym był za jakieś cytaty,linki do fachowej literatury bo jak czytam powyższe porady to mnie krew zalewa a szczególnie przoduje w tym SZ.P. o pseudo @ staszek 131415. Sensownej rady udzielili @saszeta i @Elrond w tym o białku, ze swej strony dodałbym jeszcze witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6
15 minut temu, ws71 napisał:

Może ktoś mi wytłumaczy związek między mykotoksynami a gryzieniem się świń ,wdzięczny bym był za jakieś cytaty,linki do fachowej literatury bo jak czytam powyższe porady to mnie krew zalewa a szczególnie przoduje w tym SZ.P. o pseudo @ staszek 131415. Sensownej rady udzielili @saszeta i @Elrond w tym o białku, ze swej strony dodałbym jeszcze witaminy

Z tego co na szybko wyczytałem w necie to żadnego związku nie ma tylko że mykotoksyny zatruwają,ja miałem tak że świnie wygryzaly sobie ogony i po zmianie koncentratów na inną firmę spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Może ktoś mi wytłumaczy związek między mykotoksynami a gryzieniem się świń ,wdzięczny bym był za jakieś cytaty,linki do fachowej literatury bo jak czytam powyższe porady to mnie krew zalewa a szczególnie przoduje w tym SZ.P. o pseudo @ staszek 131415. Sensownej rady udzielili @saszeta i @Elrond w tym o białku, ze swej strony dodałbym jeszcze witaminy

Wiesz daruj sobie Twoje uwagi i zachowaj dla swoich dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Staszek skąd wiesz że temp -15 stopni neutralizuje mykotoksyny? Pierwszy raz o czymś takim słyszę i podejrzewam że gdyby tak było to nie stanowiłyby one tak dużego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na szkoleniu z gościu mówił tylko musi być cienką warstwą rozsypane mam gdzieś w notatkach zapisane a nie stosuje się tego powszechnie bo takich temperatur mamy bardo mało przez ostatnie lata i nie każdy ma warunki by tak boże rozsypać firmy paszowe zalecają swoje cudowne środki ale tak naprawdę mają one znikome działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

Wiesz daruj sobie Twoje uwagi i zachowaj dla swoich dzieci

Poza powyższą ,,mądrością'' nadal nie otrzymałem odpowiedzi o związku między skażeniem mykotoksynami a kanibalizmem u świń i skąd te informacje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

kanibalizm czy agresja?

zboża z mykotoksynami czyli grzybem są na pewno mniej smaczne. Czasem przy zmianie paszy na gorszy smak też świniom nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj