Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kanibalizm u świń

189 odpowiedzi na ten temat

#161 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:01

Kanibalizm u świń pooblewaj ON i powrzucaj im jakieś opony lu bańki i pozawieszaj łańcuchy by mniały zajęcie a ON polewaj po ryjach i ogonach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kanibalizm u świń Dzisiaj, 20:17
  •  

#162 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:34

Kanibalizm u świń Z nutreny jest dodatek do pasz .

#163 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 19:10

Kanibalizm u świń

popieram przedmówcę, u mnie rozwiązało problem właśnie obcinanie ogonów, wcześniej miałem bardzo duże problemy z kanibalizmem, a teraz jak ręką odjął, chlewnia na rusztach

Witam.
Jakiej długości zostawiacie ogonek?? w jakim miejscu najlepiej obcinac??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:03

Kanibalizm u świń czegoś im brakuje, ja powiem że też "obcinałem" ogony tzn zakładało się takie gumki na ogony jak jeszcze prosięta były przy maciorze i ogony zasychały i odpadały. przez pewien czas to praktykowałem ale odszedłem od tego rozwiązania bo problem i tak sie pojawił później. jak świnie biorą sie za ogony to czegoś im brakuje tylko pytanie czego. do tego tez nie doszedłem ale teraz stosuję tak jak przedmówca opony, łańcuchy na płotach i narazie jest ok choć sporadycznie coś sie dzieje

#165 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:26

Kanibalizm u świń U mnie dawno tego nie było, aczkolwiek kilka lat temu w stadzie zaobserwowałem kanibalizm. Było w danym kojcu kilkanaście sztuk i tylko jeden nie miał odgryzionego ogona, a przez kilka dni nie wiedziałem jak temu zaradzić, było pełno krwi. Do czasu jak tego jednego odizolowałem i był spokój.

#166 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:57

Kanibalizm u świń u mnie występuje dość często to zjawisko, pomimo, że w kojcach są "zabawki" - tzn. łańcuszki, opony, drewniane klocki, zmieniałem już paszę, próbowałem dodawać sól a efekty marne

#167 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 24 listopad 2013 - 21:01

Kanibalizm u świń A może problemem jest stres spowodowany zbyt dużą obsadą w kojcu lub słaba wentylacja?

#168 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 listopad 2013 - 21:34

Kanibalizm u świń ja mam powieszone łańcuchy, ale mimo to pierwszy raz w tym roku zaczął jeden obgryzać ogony, jak jeden stał przy paśniku to ten go za ogon, jak najszybciej wyczaiłem który to (oczywiście najmniejszy cherlak który zamiast jeść ryje w gnoju) natychmiast wypad z kojca do izolatki. I spokój do samej sprzedaży, najgorzej jak jeden zacznie i poczują smak krwi to już w tedy jazda, ja kiedyś jak mi się cały kojec zaczął gryźć to smarowałem im cały zad takim preparatem na bazie jakiś ziół czy olejów śmierdział jak cholera ale bardzo skuteczny, jak np maciory albo cherlaki, spędzałem to im ryje tym malowałem to też się nie gryzły ale niestety miałem to z 1 l kupione 4 lata temu i nie widzę tego w sprzedaży bo było bardzo skuteczne. B)

#169 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 25 listopad 2013 - 15:42

Kanibalizm u świń Ropą możesz przesmarować. Też skutkuje.

#170 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 21:18

Kanibalizm u świń martinezo:
małemu prosiakowi tak obcinam żeby zostało ok 2-3 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:05

Kanibalizm u świń Witam. Od kilku dni mam problem z agresją w dwóch różnych pomieszczeniach i grupach wiekowych. Obie grupy są żywione konecentratami z dodatkiem mączki rybnej.

Padły mi dwa tuczniki tuż przed odstawą, prawdopodobnie umęczone(brak wyraźnych śladów pogryzień). Dziś udało mi się w porę zaregowac i przyłapac je na gorącym uczynku. Są spokojne - przeważnie leżą, ale wyraźnie elimnują wybrane sztuki.

Warchlaki są bardzo pobudzone, wylewają wode z poidła na posadzkę robiąc kałuże, załatwiają sie dosłownie wszędzie, ruch jak w ulu. I oczywiście dzisiaj mi załatwiły jednego na fioletowo. W pomieszczeniu mają wręcz idealne warunki.

Tuczniką zredukowałem ilosc koncentratu z mączką rybną przed dwoma tygodniami.
Ich stan zdrowia nie wskazuję na żadne choroby lub slabą jakosc paszy.
Do zabawy mają opony, butelki i łańcuszki.

Trzecia grupa nie przejawia żadnej agresji.

W czym rzecz, za mało witamin/ za mało włókna w paszy ? Mączka rybna wpływa na agresje ?

#172 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:58

Kanibalizm u świń Być-może-że-czegoś-brakuje-w-koncentracie-ale-z-mojego-punktu-widzenia-możesz-mieć-chorobę-w-chlewni.Zaproś-lekarza-niech-zobaczy-fachowym-okiem.

#173 Share andrzejl

andrzejl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 13:26

Kanibalizm u świń Ja miałem problemy z agresją dosyć często pomimo małych kojców 15-14szt. w kojcu z podłogą nachyloną ścieloną słomą.
Problem się skończył po zmianie koncentratu na premiks 2,5% innej firmy paszowej.
Jak miałem problem z agresją dodawałem sól do paszy i to pomagało.

#174 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:00

Kanibalizm u świń U mnie po zmianie zakwaszacza swinki jakos mniej podatne na agresje sie staly

#175 Share Westa

Westa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:ogród, kwiaty, rośliny

Napisany 16 luty 2015 - 09:05

Kanibalizm u świń

odświeżam stary w sumie temat, ale ostatnio świnie są po prostu nie do wytrzymania!

płakać się normalnie chce :(

codziennie praktycznie umiera (!) od podgryzienia jeden tucznik, nieraz już gotowy niemal na sprzedaż. Mąż ma premiksy z Wipaszu, chlewnia nie jest naszym zdaniem zbyt jasna a i ruch powietrza chyba nie jest decydujący, bo problem wystepuje w różnych miejscach, nawet tam gdzie wentylują tylko okna, a nie wentylator. 

Trudno wyłapać agresora, bo po przeniesieniu jednego i tak znajdzie się następca. 

Najczęściej jak ano przychodzi się do chlewni to zastaje się trupa, bo tak to w ciągu dnia uda się jeszcze coś uratować...

Próbujemy od tego tygodnia z solą, zabawki świnie miały od dawna, ale na dłuższa metę jak widać, nie pomogło. 

A jakieś preparaty od weterynarzy może dostawaliście na ten problem?

#176 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 16 luty 2015 - 09:48

Kanibalizm u świń

czy to są swoje swinie czy z zakupu????  moze spróbujcie dac krede do paszy..kreda tania ok 13 zl worek 25 kg

#177 Share Westa

Westa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 luty 2015 - 10:32

Kanibalizm u świń

Z własnych macior, staramy się nie mieszać warchlaków z różnych miotów, ale nieraz tuczniki się miesza. O kredzie jeszcze nie słyszałam, podpowiem mężowi. Dzięki! 

#178 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 16 luty 2015 - 10:51

Kanibalizm u świń

mozna tez tlenek magnezu dodac jak kreda nie po skutkuje..lub soli kuchennej //przyczyn jest wiele tego zjawiska...moze tez byc malo bialka w paszy... tam skad bierzecie dodatki powinni wam zrobic badanie paszy za darmo

Edytowany przez nikolas29, 16 luty 2015 - 10:53.

#179 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 luty 2015 - 10:57

Kanibalizm u świń

Powinien pomóc dodatek soli do paszy ok 1 kg na 200kg paszy przez kilka dni .

Ale jest to rozwiązanie doraźne, musicie zmienić dodatki paszowe, w tych które stosujecie jest zła proporcja składników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Westa

Westa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 luty 2015 - 12:47

Kanibalizm u świń

mozna tez tlenek magnezu dodac jak kreda nie po skutkuje..lub soli kuchennej //przyczyn jest wiele tego zjawiska...moze tez byc malo bialka w paszy... tam skad bierzecie dodatki powinni wam zrobic badanie paszy za darmo

O tym badaniu paszy nie słyszałam, a wydaje się być interesujące. Będziemy się chwytać teraz wszystkiego, co nosi choć niewielkie znamiona racjonalności, bo przy tych cenach świń strata kilku kolejnych to zbyt duży wydatek...

Paradoksalnie, choć myślałam, że jest to kwestia przestrzeni, to jednak świnie na rusztach których jest więcej, gryzą się rzadziej niż te na wyściółce, które mają więcej miejsca dla siebie.