Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kanibalizm u świń

189 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:26

Kanibalizm u świń Kanibalizm u świń może powodować wiele czynników. A zamiast butelek lepiej powieś na łańcuchach kawałki grubej deski, lub 30centymetrowy kawałek niegrubego pieńka z drzewa. Wskazane jest podniesienie zawartości sodu w paszy, czyli dodatek soli, lub magnezu, oraz sprawdzenie poideł, przy niskim przepływie wody świnie też stają się agresywne. Walka o miejsce przy korycie, lub niedostatecznie otwarty karmnik też wzmaga agresję. Czasem na kanibalizm skuteczna jest też tylozyna, jest to antybiotyk stosowany przy adenomatozie, tu gdzie pracuję właśnie tak jest, świnki dostały adenomatozy i zaczęło się obgryzanie ogonów i uszu, teraz mają antybiotyk i magnez w paszy i już jest o wiele spokojniej. Z kojców w których występuje kanibalizm należy też izolować zarówno sztuki pogryzione jak i te najbardziej agresywne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kanibalizm u świń Dzisiaj, 21:27
  •  

#142 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 05 luty 2012 - 14:32

Kanibalizm u świń Często zdarza się kanibalizm u loch , czy to nie da rady tak sprecyzować ?

#143 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 05 luty 2012 - 16:26

Kanibalizm u świń Kanibalizm u loch raczej nie, po zestawieniu w grupy lochy mogą ze sobą walczyć kilka dni, ale to jest tylko ustalenie hierarchii stada, po kilku dniachh powinien być raczej spokój. Przy łączeniu loch w grupy można trochę ograniczyć walki jeżeli na ruszta się rzuci trochę świeżego siana, słomy, lub nawet papierowa worki do zabawy. Normalnie u loch kanibalizm nie występuje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 05 luty 2012 - 19:24

Kanibalizm u świń ok dzięki . A jak to dokładnie jest z tym przepisem odnośnie grupowego trzymania loch co ma wejść w 2012 roku ?

#145 Share mirek18

mirek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 17:17

Kanibalizm u świń Najlepiej rzuć im opnę.

#146 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 16:19

Kanibalizm u świń kolego mirek18@ ciekawy jestem, czy ty chciałbyś opony gryźć? To taki sam super pomysł jak smarowanie ropą. Nie polecam, lepiej jakieś worki papierowe wypełnione słomą lub sianem.

#147 Share kamil07147

kamil07147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, produkcja roślinna i zwierzęca

Napisany 15 kwiecień 2012 - 17:13

Kanibalizm u świń a może masz zbyt dużo białka w paszy to też jest powód tak było raz u mnie, a co do sposobów zapobiegania jest ich tysiące nigdy nie wiadomo który w danym otoczeniu zadziała ważne jest by miały dobrą wentylacje i odpowiednią ilość miejsca...
Właściciele Massey Ferguson wpisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50935-klub-wlascicieli-massey-ferguson

#148 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 22:02

Kanibalizm u świń

Najlepiej rzuć im opnę.

Kiedyś mi tucznik w takiej oponie utkwił. Musiałem rozcinać gumę i bardzo przy tym uważac, żeby nie pokaleczyć swini. Teraz mam pozawieszne łancuchy do zabawy.
Ogólnie jednak problemy z kanibalizmem skończyły sie wraz ze zmianą koncentratu - niewłasciwy skład mikroelementów lub niedobór niektórych aminokwasów był przyczyną.

#149 Share mezik

mezik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:26

Kanibalizm u świń Czy u świni której został odgryziony całkowicie ogon może dojść do jakichkolwiek powikłań czy zakażenia? Co zrobić w takim przypadku stosować jakis środek zaradczy na ofierze czy zostawić rane po odgryzieniu samemu do zagojenia? Trafiła mi sie jedna dziadyga w stadzie i sieje spustoszenie ale już więcej nie będzie z nią problemów bo zostanie odizolowana.

#150 Share massey-255

massey-255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:51

Kanibalizm u świń witam umnie jak narazie problem zgryzieniem minoł :) przegnałem w wiekszy kojec i dawałem Polfamiks B-compositum i jak narazie spokój.
łańcuchy butelki do zabawy tez się przydają tylko ze na krutko ale jak są to zawsze się tam pobawią

Edytowany przez massey-255, 06 kwiecień 2013 - 19:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share jakub_s

jakub_s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:05

Kanibalizm u świń

Trafiła mi sie jedna dziadyga w stadzie i sieje spustoszenie ale już więcej nie będzie z nią problemów bo zostanie odizolowana.

rób to od razu, po co liczyć straty potem.
rany dobrze czymś zasypać żeby się nie paprało, krew dodatkowo powoduje agresje i to rozwija wręcz, denzosan, dekamix, itd tym możesz śmiało zasypać rany albo czyś od weterynarza.

szukaj przyczyn w obsadzie, w dostępie do jedzenia, oraz w agresywnych osobnikach ktore izoluj od razu, zmiany smaku paszy tj, to samo ale np zmień proporcje przy zachowaniu parametrów żeby była jaka kolwiek zmiana. Ja raz wyleczyłem ten głupi problem koncentratem o innym skaładzie ale on był nawet o niższych patrametrach ale zawieral troche sr. rzepakowej, zmiana smaku itd powoduje ze swinie mają dodatkowy bodziec. Nie słuchaj ze czegoś w paszy brakuje itd. to marna wymówka kogoś kto ci chce wcisnąć cos od siebie.
Warto w takich wypadkach dac np produkt z mączką rybną, ona powoduje chętniejsze pobranie co może skutkować uspokojenie stada.

#152 Share massey-255

massey-255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:36

Kanibalizm u świń jak ma się gdzie to można odsadzac agresory ale odsadzisz jednego po kilku dniach moze być drugi a gryzą sie bo czegoś im

#153 Share jakub_s

jakub_s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 08:21

Kanibalizm u świń Zakładając że masz rację i czegoś im brakuje to jak wyjaśnisz mi sytuacje gdzie np. 50 hodowców stosuje te same produkty w ten sam sposób a u jendego się gryzą świnie, nadal sądzisz że czegoś brakuje ?? może tak, szukać należy zawsze u siebie, popatrz czy dobrze się wszystko miesza, sprawdz homogennosć paszy.
porównaj sobie warunki dokładnie z hodowcą u którego są te same pasze i sprawdź co robi inaczej.
Często się spotykam z sytuacją, gdzie dodają hodowcy sól do paszy, wątpie żeby ktoś soli oszczędził która po kredzie jest najtańsza, tak samo jest ze stwierdzeniem że jak świnie ściane liża to napewno kredy brakuje:))) dopóki nie widać kulawizn, braku przyrostów to szukajmy w warunkach.

#154 Share massey-255

massey-255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:46

Kanibalizm u świń ale każdy weteryniarz ci powie że jak sie gryzą to albo była zmiana koncetratu albo brak witamin itp.....

"Nie bez znaczenia są również skłonności osobnicze, które uwarunkowane są genetycznie Obserwowano, że niektóre kojarzenia mogą dawać potomstwo bardziej agresywne"
to też może być przczyną

#155 Share jakub_s

jakub_s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 maj 2013 - 07:30

Kanibalizm u świń

ale każdy weteryniarz ci powie że jak sie gryzą to albo była zmiana koncetratu albo brak witamin itp.....

jeśli weteryniarz to się nie dziwię :D bo jest okazja do pohandlowania :D najlepiej zmienić wtedy na komponenty od niego hehe
jeśli weterynarz i tak co ma ochotę pomóc to się przejdzie po chlewni, spróbuje coś pomóc ale takich ludzi jest mało przeważnie szukają zarobku, ale znam fajnych ludzi co naprawdę się opiekują stadem.
powodów gryzienia jest wiele a czasem są tak błahe że nawet się na to uwagi nie zwraca.

#156 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 maj 2013 - 09:12

Kanibalizm u świń Wystarczy obcinać ogony i nie potrzeba żadnych zabawek, łańcuchów opon itp Problem sam się rozwiąże.

#157 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 09 maj 2013 - 19:41

Kanibalizm u świń

Wystarczy obcinać ogony i nie potrzeba żadnych zabawek, łańcuchów opon itp Problem sam się rozwiąże.

popieram przedmówcę, u mnie rozwiązało problem właśnie obcinanie ogonów, wcześniej miałem bardzo duże problemy z kanibalizmem, a teraz jak ręką odjął, chlewnia na rusztach

#158 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 12 maj 2013 - 14:27

Kanibalizm u świń ja mniałem kiedyś taki przypadek że świniakowi zaczeli najpierw obgryzać uszy a potem zabrali się za ogon

#159 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 maj 2013 - 11:46

Kanibalizm u świń Maszynka z zamrażaczem do obcinania, szybko i bez problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share jarekzak95

jarekzak95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:44

Kanibalizm u świń witam -mam taki problem kupiłem miesiąc temu 100 sztuk holendra jak narazie spoko bez upadków ale miałem je w jednym miejscu na początku ale podrosły i je rozdzieliłem 50 do innego pomieszczenia i zaczeły mi się te przeniesione gryść po ogonach co zrobić dawałem sól do paszy nic ,spryskuje takim preparatem przeciw gryzieniu i troszke lepiej co robić