Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kanibalizm u świń

189 odpowiedzi na ten temat

#121 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 12:51

Kanibalizm u świń ja pisałem o soli kamiennej a nie o gorzkiej. Jeżeli masz problem z kanibalizmem to spróbuj a przekonasz się że to pomoże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kanibalizm u świń Dzisiaj, 21:12
  •  

#122 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 25 listopad 2010 - 19:30

Kanibalizm u świń Sól zgodzę się jest dobra, ale lepiej jest powiesić lizawki solne, gdyż z solą nawet kamienną, problem jest taki, że dodając sól do paszy wymuszamy jej pobieranie, a jak się przeholuje z jej dodatkiem do paszy to można doprowadzić do zatrucia świń, ich odwodnienia, szczególnie wtedy, gdy mamy w kojcu zbyt mało poideł, a to wszystko prowadzi w prostej linii do upadków o strat.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#123 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 21:03

Kanibalizm u świń Czy ktoś ma doświadczenie z tym produktem http://www.blattin.p...220,piglyx.html bo w ubiegłym roku na spotkaniu organizowanym przez top agrar wzbudzał duże zainteresowanie wśród hodowców. Na szczęście nie musiałem sięgać po ten produkt ale .... dobrze wiedzieć :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 22:03

Kanibalizm u świń Ja mam jedną sztuke tego ale w sumie nie widzę większych różnic, choć kiedyś kiedy w jednym kojcu zaczęły się gryźć i przewiesiłem to troch się uspokoiły ale znowu z tego co zabrałem zaczęło się. A i te lizawki to bardziej pasują do tzw "gorących chlewni" tzn. w takich gdzie jest dosyć ciepło bo to jest bardzo twarde i w tym pudełku co wiszą są małe dziury (ja je powiększyłem) i ta lizawka ma pod wpływem ciepła pomału się rozpuszczać (i bardzo kawą pachnie).

do @wama7552: nie wiem jak to jest z kamienną ale jak kiedyś byłem u gościa co biore pasze i był pewien gostek co pewnego razu dał sól do paszy (nie pamiętam dokładnie ile ale nie wiele więcej niż pisałem wcześniej zalecane) to nie nadążał wyciągać sztywnych świń z kojca, także nie wiem jak to jest z tym do końca, ale danie 1 kg na tone bardzo sporadycznie jest efektywne

#125 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 25 listopad 2010 - 23:00

Kanibalizm u świń :D oj koledzy poczytajcie sobie trochę o kanibalizmie u świń to nie tak, lizawka czy sól kamienna czy inna, wabiki, zabawki żeby odciągnąć uwagę świń, nic z tego zapach krwi jest silniejszy, po prostu zdarzają się takie mioty, jest to uwarunkowane genetycznie, najlepiej agresywne osobniki odizolować do izolatki, efekt murowany, nie wierzcie w żadne preparaty to tylko wyciąganie kasy no chyba że was stać? :)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#126 Share bizonek56

bizonek56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 15:03

Kanibalizm u świń Dawaj dużo mączki i spróbuj miał taki do palenia rzucić im do skojca i se będą gryzły albo zboże na podłogę żeby se gryzł znaczy jadły. Ale mączkę do paszy nie pozdro i powodzenia.

#127 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 luty 2011 - 23:03

Kanibalizm u świń panowie coś moim świniakom sie popiepszyło jest ich 8 w zagrodzie takich po 50-60kg i zaczeły grysc sobi ogony do tego są strasznie niespokojne chodzą po klatce jak byk rozwscieczony,do tego przestały jesc pasze.proszę o jakieś pordy bo kij już połamałem;/

#128 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2011 - 23:21

Kanibalizm u świń Zawies im na łańcuchu lizawkę solną taka dla bydła,najlepiej białą i moze trzeba zmienic koncentrat.Kij nic nie pomoze prędzej pozabijasz.

Edytowany przez MAT912, 16 luty 2011 - 23:24.

#129 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 luty 2011 - 23:53

Kanibalizm u świń No właśnie że jedzą gotową pasze granulowana,ale teraz kiepsko, wiec wsypałem im swojej śruty 10kg plus 2 kg koncentatu i poł kg .soli kuchennj ale też nie chcą.myślałem ze jak sie najedzą to beda spokojne ale nie chca:( czuje ze jutro bedzie czuwanie w stajni w dziń;/

Edytowany przez milanreal1, 16 luty 2011 - 23:56.
cytowanie poprzedniego posta

#130 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2011 - 09:43

Kanibalizm u świń Pół kg soli to troche przesadziłes lepiej ze nie jadły, ale chodzi o to ze lizawką bedą sie bawić a przy okazji pobiorą troche soli. Tylko muszą miec stały dostęp do wody. Taka lizawka starcza na 40-50 szt.od odsadzenia do odstawy, zazwyczaj pomaga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 17 luty 2011 - 12:28

Kanibalizm u świń Miałam też taki przypadek dwa lata temu, że świnie strasznie się gryzły i nie skutkowały żadne metody (zabawki, zmiana koncentratu, lizawki itp.) trzeba było po prostu pilnować z kijem i dawać łomot. Jednak mimo to wystarczyła dłuższa chwila nieuwagi i dwie sztuki i tak zostały zagryzione i padły.
To była masakra, która trwała od wagi 30kg do końca tuczu prawie.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#132 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 17 luty 2011 - 13:50

Kanibalizm u świń tą sztukę która jest agresywna odizoluj od stada jeżeli wszystkie się gryzą to może być spowodowane zmianą paszy przy odsadzeniu lub jakimś czynnikiem genetycznym,dobrze jest też wrzucić im do kojca jakieś łańcuchy pozawieszane aby miały się czym bawić lecz to i tak w 100% nie poskutkuje te sztuki które są osłabione i mocno pogryzione też odsadź do innego kojca aby nadal nie były atakowane przez silniejsze,może też być tak że rywalizują o dostęp do paśnika jeżeli jest za ciasno

#133 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2011 - 15:02

Kanibalizm u świń co to teraz są za świnie! powiesiłem łańcuch i skurczybyki kawałek już urwały ale cały dzień nim się bawią,ale narazie żadnemy krew nie leci przynajmniej narazie.....!

#134 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 17 marzec 2011 - 11:55

Kanibalizm u świń kanibalizm u świń to również między innymi czynnik środowiskowy. Świnia nie lubi przeciągów, zbyt szybkiego ruchu powietrza, to je denerwuje i wyładowują frustracje na pobratyńcach z kojca. Również zbyt duża różnica pomiędzy temperaturą w dzień a w nocy powoduje podobne skutki. Sam miałem podobne problemy i to przy wentylacji automatycznej. Okazało się, że była źle wyregulowana i był zbyt duży ruch powietrza w chlewni. Było to widać jak przyjechał weterynarz i zapalił świece dymne, po tym jak widziałem jak ten dym roznosi sie po chlewni i jak szybko to już nie dziwiłem się temu co mówił weterynarz. Po wyregulowaniu problem ustał, dodam tylko, aczkolwiek to są podstawy opłacalnego tuczu, że co jak co ale świnia musi mieć sucho.

#135 Share MAGG

MAGG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 maj 2011 - 12:33

Kanibalizm u świń

Ja mam niekiedy podobny problem ale u mnie ogony sobie odgryzają. Mam naszykowaną dechę i jak słyszę kwiki wlatuje do chlewa i patrze która świnia ma czerwony ryj, wtedy chwytam za dechę i wale gdzie popadnie z całej siły. Jest to dosyć okrutny sposób ale w 100% skuteczny świnia się uspokaja i reszta nawet też jest spokojniejsza.

U nas to teraz rzadko się zdarza, że świnie się gryzą. Kiedyś im do patyków przywiązałem po parę łańcuchów to aż się błyszczą jak sie na nie patrzy. A jak już sie zaczną gryźć to tata wpada z kawałkiem węza lub jakiegoś kija i nawala do skutku i już jest spokój. A jak to nadal nie pomaga to jest odizolowanie świniaka/świń od reszty, czyli osobny patyk. Tylko wtedy jest więcej roboty przy nich...

U nas jak się wdarły dożę świnie do małych jak je rozganiałem franca mnie za noge złapała tak sie wkurzyłem ze widły na niej połamałem dobrze ze miałem długie spodnie małe prosiaczki poturbowane i tyle a dożę tez przez widły.
A dożę pomiędzy sobą się nie gryza tylko niektóre lubią łapć za nogę ;/

nie mogę uwierzyć w to co czytam. pełen profesjonalizm.

Jeśli mogę dodać link: tutaj wyraźnie widać jakim energetycznymi zwierzętami potrzebującymi ciągłego zajęcia są prosiaki... Nic dziwnego że świrują. Nie mówię żeby od razu traktowac je jak psy, chodzi o pokazanie ich żywotności i ciekawości świata. :)

Edytowany przez MAGG, 19 maj 2011 - 16:31.

#136 Share Iwonka23

Iwonka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 maj 2011 - 07:41

Kanibalizm u świń ropa posmarujcie jak gryza

#137 Share marcin99pl

marcin99pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 22:58

Kanibalizm u świń Witam u mnie też się gryzły był okres taki że był spokój a ojciec sobie wymyślił przejdziemy na tańszą paczę było to firma ProBio i znowu zaczęły się gryźć , no nic nie pomagało co dzień trza było wyciągać jednego na ganek pogryzionego :| Weterynarz stwierdził że to złe skoncentrowana pasza wróciliśmy do starszej i jest znowu spokój ;) Oczywiście jak się odstawiam prosiaki od maciory i łączy je to zawsze się troszkę pogryzą kto ma rządzić :lol:

#138 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 16 lipiec 2011 - 23:08

Kanibalizm u świń Dokładnie ropo smarować, wrzucić im jakąś butelke do zabawy (tylko taką żeby niepołknęły) i łańcuch im uwiązać na kiju na środku kojca i będą miały zajęcie i będą się czuły jak niemowle w łużeczku.

#139 Share Xara

Xara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 17:38

Kanibalizm u świń Witam serdecznie:). Jestem studentką zootechniki,piszę prace zaliczeniową na temat:"Agresji świń" Wiem, iż kanibalizm na fermach trzody chlewnej nie jest wcale rzadkością. Bardzo Proszę Was Rolnicy o zrobienie kilku foto :obgryzanie uszu,ogonów....:),proszę osoby zainteresowane pomocą o kontakt na gg37248928.Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 09 październik 2011 - 13:10

Kanibalizm u świń Według mnie są dwie metody: jak są małe obciąć ogonki, i zmieniać pasze. Dobrze jest przez jakiś czas podać pasze pełno porcjową.