Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kanibalizm u świń

189 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 22 luty 2009 - 12:33

Kanibalizm u świń U mnie jak się gryzły to wychaczałem który to, i wtedy z kojca w łepek i am

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kanibalizm u świń Dzisiaj, 16:08
  •  

#62 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 październik 2009 - 21:44

Kanibalizm u świń Czy ktoś stosował profilaktycznie mineralno-tłuszczowy dodatek do paszy Humobentofet lub preparat Kanistop ?
Jeśli tak to jakie były rezultaty ?
Stosowałem większość wymienionych tu sposobów na kanibalizm.
Wszystkie są w jakimś stopniu bardziej lub mniej skuteczne.
Doraźnie dość dobry okazał się specjalny preparat w sprey`u.
Jest drogi jak kupowałem go za 40 zł. Ale widziałem ogłoszenie Grene gdzie był oferowany za 20 zł.
Dla mnie najskuteczniejszym sposobem na walkę z kanibalizmem okazało się rozgęszczenie świń.
Jak zrobiło się luźniej w kojcu to problem zniknął.

#63 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 15:15

Kanibalizm u świń Po pierwsze ilość nie gra roli(może leżeć jeden przy drugim);) jak jest dobra pasza to się nie powinny gryźć. Chyba ze:
-jest za jasno najlepszy sposób to(malowanie okien na niebiesko) niebieski kolor uspokaja świnie
musi coś wisieć do zabawy ja mam wrzucone opony i mam łańcuchy powieszone przy ścianie.
powinna być dobra wentylacja.
-znaleźć sztukę która jest przyczyną (gryzie inne świnki)
no i jedynie może masz źle ustawioną pasze wina koncentratu.lub premixu
tez miałem rożne cyrki na koncentratach były stosowane dodatki ale moim zdaniem koncentrat powinien być tak zrobiony aby było w nim wszystko co świni potrzebne. Od dłuższego czasu mam z tym spokuj.
a

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:03

Kanibalizm u świń U mnie raz tak się cięły że jednego osobnika trzeba było dobić bo mu odgryzły ogon i kawałek d**y a miał około 70kg. Problem się rozwiązał po zmianie koncentratu z Sano na De heus ale nie wiem czy to miało wpływ czy po prostu same z siebie straciły ochotę na gryzienie. Dodam jeszcze że stosowaliśmy jeszcze to śmierdzidło w areozolu ale to nie przynosiło efektu. Butelek ani innych zabawek także nie stosowałem tylko po prostu zmiana koncentratu i spokój był.

#65 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:53

Kanibalizm u świń

Po pierwsze ilość nie gra roli(może leżeć jeden przy drugim);) jak jest dobra pasza to się nie powinny gryźć. Chyba ze:

Co jak co ale z doświadczenia mojego, znajomych, i literatury mi dostępnej zwiększenie obsady jednostce powierzchni powoduje wzrost występowania aktów kanibalizmu, przy czym nie działa to w drugą stronę. W przypadku wystąpienia tego zjawiska, zmniejszenie obsady o przypadkowe sztuki nic nie da. Jak wspomniałeś konieczne jest znalezienie i usuniecie z kojca sztuk szczególnie agresywnych.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#66 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 00:17

Kanibalizm u świń Jako ciekawostkę dodam że większą agresywność u trzody wykazują osobniki żeńskie. Także panowie jeśli to też tak działa u ludzi to miejmy się na baczności:)

#67 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 22:07

Kanibalizm u świń Ja stale walczę z kanibalizmem, wszelkie zabawki, opony, łańcuchy pomagają tylko na krótką metę, u mnie zawsze zaczynają od gryzienia ogonów a potem oczywiście wchodzi zakażenie ;), obcinacie ogony?, czy przynosi to jakiś skutek, czy nadal się żrą ?
Jeżeli ktoś obcina ogonki to proszę o jakieś rady co do wyboru maszynki do obcinania, jakiej firmy, gazowe, na prąd? :)

#68 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 23 grudzień 2009 - 22:14

Kanibalizm u świń Dodam tylko że czystość w kojcu tez nie jest bez znaczenia...
ArturKowalewo

#69 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 21:33

Kanibalizm u świń

U mnie raz tak się cięły że jednego osobnika trzeba było dobić bo mu odgryzły ogon i kawałek d**y a miał około 70kg. Problem się rozwiązał po zmianie koncentratu z Sano na De heus ale nie wiem czy to miało wpływ czy po prostu same z siebie straciły ochotę na gryzienie. Dodam jeszcze że stosowaliśmy jeszcze to śmierdzidło w areozolu ale to nie przynosiło efektu. Butelek ani innych zabawek także nie stosowałem tylko po prostu zmiana koncentratu i spokój był.

Na sano tez miałem problemy z gryzieniem. Ale stosuje od długiego czasu podtucznik hedrixa a tuczniki na de heus i jest spokój. A co do ogonków to dziwne jak ktoś nieobcina na większa skale raczej nie do ujechania. My zawsze obcinamy najlepiej mieć maszynkę na gaz. Niestety mi się zepsuła to obcinam tradycyjną metoda.
a

#70 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 06 styczeń 2010 - 18:17

Kanibalizm u świń Przyczyn obgryzania ogonów jest wiele jak np. zbyt duże zagęszczenie zwierząt w kojcu, pojawienie się nowych zwierząt w kojcu, mała zawartość białka w paszy(ważne jest i białko roślinne i zwierzęce, więc warto sypać mączkę rybną), zbyt mała ilość paszy, zbyt duże zróżnicowanie wagowe zwierząt w kojcu lub po prostu nuda. No aby się nie gryzły warto wrzucić do kojca coś do zabawy np. papierowe worki, plastikowe butelki, można też smarować zwierzęta ropą(silny, odrzucający zapach), lub ewentualnie przeszczepić środkiem Stresnil, ma on działanie uspokajające, powoduje, że zwierzęta są przez pewien czas otępiałe itp.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 18:39

Kanibalizm u świń A wszystko zaczyna się od niepozornego ssania, żucia ogona jednej sztuki przez drugą. Doprowadza to do krwawienia, a wiadomo, jak świnia czuje krew to robi się w kojcu łomot.

Przyczyn jest sporo: chów bezściółkowy, podłogi rusztowe, nadmierne zagęszczenie, zbyt intensywne oświetlenie, nie wentylowane pomieszczenie, duże wahania temperaturowe, wysoka wilgotność oraz wysokie stężenie amoniaku, siarkowodoru i dwutlenku węgla, niedobór składników paszy (szczególnie Ca, Na, Mg, P, witamin ), a także utrudniony jej pobór, występowanie inwazji pasożytniczych, skłonności osobnicze genetycznie uwarunkowane.

Nie polecam przegrupowywania i mieszania świń między sobą.

#72 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 19:37

Kanibalizm u świń Zbilansować paszę czyli BIAŁKO do ENERGII i powinno być lepiej.

#73 Share tomi38

tomi38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 00:48

Kanibalizm u świń Kup sobie NERVAC u lekarza
To taka silna mieszanka ziołowa co je dobrze uspokoi
Dajesz tego pól szklanki na 1000 litrów wody
Jak się mocno gryza to szklankę na 1000 litrów
Więcej masz na stronie producenta www.biopoint.pl
Popatrz tez bo zazwyczaj najbardziej atakuje ten najmniejszy - dopchać się do żarcia nie może to gryzie pozostałe żeby się dostać do żarcia
Wrzucanie plastikowych butelek z piaskiem pomaga ale tylko na jakiś czas ale to też jeden z pomysłów

#74 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 20:44

Kanibalizm u świń Z moich obserwacji wynika że przyczyny żywieniowe nie są na 1 miejscu np zmiana firmy nie wpłynęła negatywnie na świnie ważniejsze jest utrzymanie właściwego klimatu temp w kojcu świnie staja się agresywne gdy temp odbiega od zalecanej także tu bym widział cały problem także zbyt duża ilość światła wpływa ujemnie na świnie
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#75 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 07 luty 2010 - 18:24

Kanibalizm u świń Powiedzcie co ja mam robić gryzą się jednej aż do mięsa się wgryzły opony nie pomagają butelki tez wrzuciłem do koja al może zawieszę te butelki na łańcuchach to może pomoże ?/

#76 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:01

Kanibalizm u świń Wyrzuć z kojca prowokatora(ke) albo pokrop je czymś co strasznie śmierdzi (perfum). Może jeszcze farmakologia w ostateczności.

#77 Share gumis45

gumis45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 luty 2010 - 11:57

Kanibalizm u świń Najprostszy i najskuteczniejszy sposób to obcinać ogony prosiętom zaraz po oproszeniu wtedy co żeby np i później już nie ma żadnych problemów z kanibalizmem.
Niezawodność Jest Naszą Siłą

#78 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 luty 2010 - 12:17

Kanibalizm u świń Obcinanie ogonów dobrze ale nie do końca ja obcinam a i tak później niektóre muszą mnie poprawić i jeszcze skrócić po swojemu obgryzając sobie być może obcinając ogon całkiem krotko nie będą miały za dużo do łapania i będzie spokój ja obcinam gazowo i zostawiam 2-3cm ogonka prosiakom może robić to krócej ? A wy jak krotko obcinacie ?

#79 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 08 luty 2010 - 12:44

Kanibalizm u świń Polanie ropą ale w małych dawkach pomaga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 luty 2010 - 13:12

Kanibalizm u świń Ropa jest do ciągnika a sam byś się polał ?