Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kanibalizm u świń

189 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafal19

rafal19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 13:16

Kanibalizm u świń Wiadomo świń jest dużo i to powoduje,ze mogą one być agresywne wobec siebie,najlepiej jest zawiesić jakies łańcuchu,opony zeby świnie miały sie zając czyms innym.Brak wentylacji też jest niekorzystny przy hodowli świn,tymbardziej jesli tyle sztuk trzyma sie razem.Pasza którą sie daje moze nie miec dostatecznej ilości składników,które przyswajac powinny swinie,a to moze miec wpływ na ich zachowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kanibalizm u świń Dzisiaj, 19:35
  •  

#22 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2008 - 15:06

Kanibalizm u świń Jak na głębokiej ściółce to wentylacja może być problemem. Mieliśmy też taki problem ale nie tylko z uszami ale i z ogonami a to jeszcze gorsze bo później zakażenie, na kręgosłup idzie itd.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

#23 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 18:17

Kanibalizm u świń Wtedy Shotapen 1 cm na 10 kg m.c. co 48 h ;)

Nie cytujemy poprzedniego posta - krolikNH

Edytowany przez krolikNH, 14 lipiec 2008 - 18:28.
Cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:27

Kanibalizm u świń Przeżywałem to samo głównie wtedy gdy łączyło się dwa stada wtedy były takie działania do kojca wrzucało się gałęzie albo bańki plastikowe po oleju i wtedy mieli zabawę. Nie wiem ile w tym prawdy ale koleś który ma sporo świń mówi że jak mu się gryzą to daje im mączkę mięsno-kostną i mówił że jak świnie się gryzą to znak że brakuje im jakiejś witaminy, nie wiem ile w tym prawdy.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#25 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:47

Kanibalizm u świń U nas jak trzymaliśmy większą ilość świnek to też to się zdarzało i najlepiej działała zmiana paszy w takim przypadku.

#26 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:53

Kanibalizm u świń Ja mam niekiedy podobny problem ale u mnie ogony sobie odgryzają. Mam naszykowaną dechę i jak słyszę kwiki wlatuje do chlewa i patrze która świnia ma czerwony ryj, wtedy chwytam za dechę i wale gdzie popadnie z całej siły. Jest to dosyć okrutny sposób ale w 100% skuteczny świnia się uspokaja i reszta nawet też jest spokojniejsza.

#27 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:58

Kanibalizm u świń ja nie mam wiele swin ale jak kupuje male to ok 15 i wtedy pozniej sie zdarza ze sie gryza to mam maly odzielny kojec i dajemy wtedy tam ta swinie co jest pogryziona czasem jest take ze jest tam 4 albo 5 ale przynajmniej sie nie gryza a jak podrosna to wyjmujemy przegrodke i maja jeden duzy i sie juz nie gryza

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#28 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:58

Kanibalizm u świń A może dobrym sposobem było by świniom przy odsadzaniu ogony obcinać wtedy by kanibalizmu nie było bo słyszałem że końcówka ogona nie jest unerwiona i jak na początku świnia gryzie drugą w ogon to ją nie boli dopiero jak ma ranę albo połowę ogona to zaczynają się schody zakażenie.

#29 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:01

Kanibalizm u świń hehe ciekawe rozwiazanie ale mysle ze nie zgodzili by sie na to no ale gryza sie nie tylko po ogonach jeszcze uszy przynajmniej u mnie ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#30 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:06

Kanibalizm u świń Jak się gryzą warto wrzucić do kojca im jakieś zabawki ;) np:starą bankę plastikową po oleju,a najlepiej zawiesić ją na łańcuchu wtedy mają zajęcie na ładnych kilka godzin u mnie to skutkowało bicie świni również jest dobrym sposobem uspokaja się uszy również gryzą ale lepiej chyba ich nie obcinać :P.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:08

Kanibalizm u świń no tez tak mysle zeby uszy zostawic a z ta banka to jeszcze nie probowalem zamierzamy kupic swinie to moze wyprubuje hehe ciekawe jak zadziala

#32 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:20

Kanibalizm u świń Jak zadziała? ;)Świnie będą miały kilka godzin dobrej zabawy ale z czasem im się znudzi kiedyś wrzuciłem im dużą gałąź i na jakiś czas był spokój ale wszystko na krótką metę.Dużo ludzi mówi że zmiana paszy pomaga kiedyś mówili że jak świnie jedzą mączkę mięsno-kostną to mogą się gryźć ale z kolej osoba która ma sporo świń mówiła że jak się gryzły to im wsypywał mączkę i było spokojnie,również bardzo prawdopodobne jest że świnkom brakuje może jakiś witamin.

#33 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:24

Kanibalizm u świń No wiecie to jest dosyć skąplikowane trudno temu zaradzić albo z drugiej strony trudno to zwalczyć na zawsze. Może w przyszłości wyprodukują jakąś szczepionke na uspokojenie ;) lub dogodzenie :P

#34 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:25

Kanibalizm u świń no tak tylko ze kupowac jakies witaminy to nie wiem ja karmie je ziemniakami i rozdrabniam owies z jeczmieniem na maczke mam pasznik to nie trzeba czesto do nich zagladac no a zawsze mozna dawac cos innego moze pilke ;)

#35 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:34

Kanibalizm u świń Lepiej piłki im nie dawaj ;) bo ośmieszą naszych piłkarzy :) :P

#36 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:36

Kanibalizm u świń Wujek ma sporo świń i używał piłki jakąś gumowa ale kilka dni wytrzymała zjedli ją.Znalazłem zabawkę dla świń ;) .

#37 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:39

Kanibalizm u świń hehe ciekawe a moze powinni jak sie kupuje ponad 10 sztuk dawac jakas zabawke i by nie bylo problemow
a nic im nie bylo po tej pilce ?? ;)

#38 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:42

Kanibalizm u świń No tak udało mi się znaleźć trochę informacji sami zobaczcie jest tam wspomniane o ustawie która nakazuje aby w wyposażeniu chlewni były zabawki dla świń
Cytat
"2007 roku w Niderlandach wprowadzono ustawę zobowiązującą hodowców trzody chlewnej do wyposażenia chlewni w zabawki dla świń: piłki, kółka, łańcuchy, itp., aby zapobiec nudzie u zwierząt i rozwojowi agresji i depresji objawiających się aktami samookaleczenia takimi jak gryzienie ogona;"
Link do strony

#39 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:50

Kanibalizm u świń Ciekawe gdzie mozna kupic takie zabawki
a u mnie kiedys swinie nie mialy co robic to wylamaly drut sam sie dziwilem jak go znalazlem w slomie troche im to zajelo ale go urwaly ;)

200 post
mysle ze dotychczasowe posty wniosly cos to tematów jesli tak to oby tak dalej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:56

Kanibalizm u świń Myślę że takie zabawki można dostać ;),tylko nasuwa się pytanie gdzie skoro są zabawki dla psów to dlaczego nie i dla świń myślę że trzeba by poszukać w jakiejś gazecie reklamowej czasami są za darmo u weterynarzy gdzie są podawane nowości na rynku czy testy.