Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stoll v202

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share AnneCrafting

AnneCrafting

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 maj 2013 - 19:35

Stoll v202 Witam szanownych forumowiczów ^^ Mam kilka pytań odnośnie Stoll'a v202 . Za orkanem znajduje się klucz i teraz moje pytanie do czego on ma służyć . Zakupiłem kombajn z pewną nie oryginalną konstrukcją i moje pytanie teraz do was czy nie wiecie czemu ona miałaby służyć . Czy ktoś z was zajmował się może wymianą łożysk na gwiazdach ? jak poradziliście sobie z wykręceniem tulei która blokuje łożysko , wydaje się że na niej są nacięcia na jakiś klucz tylko pytanie co to za klucz i czy wiecie gdzie można kupić podkładki dystansowe które tam są . Z góry dziękuje za odpowiedz ,

Załączone miniaturki

• DSC00074.JPG
  • DSC00071.JPG
  • DSC00067.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stoll v202 Dzisiaj, 11:35
  •  

#22 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 14 maj 2013 - 21:27

Stoll v202 Co do dodatkowego mocowania... na 95% ktos montowal tam kroj (cos takiego jak przy plugu), jak zdarzaly sie suche liscie lub troche perzu to wtedy ladnie odcinal i ten klucz wlasnie mogl byc do kokrecania tego kroju, wiadomo ze jak lemiesz sie zdziera to opuszczamy wyorywacz a krój wymaga wtedy podniesienia... ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#23 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1769 postów

Napisany 14 maj 2013 - 21:52

Stoll v202 Klucz służy do przestawiania ( naciągania) napinacza paska od napędu gwiazd, są tam po dwie " szajbki" i można zmienić obroty gwiazd po przez przełożenie paska, powinien być prosty, wkłada się go czubkiem pod sprężynę półkole opiera na rurce i przyciska na dół i w osłonie powinno być małe wycięcie w którą wkłada się rączkę i napinacz jest zablokowany i mozna przekładać pasek.

#24 Share 123434

123434

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 18:19

Stoll v202 Dzien dobry mam pyatnie czemu stoll v202 nie podnosi wyorywaczu do gury na duł szybko o puszcza a do gury nie chce podniesc

#25 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1769 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 08:54

Stoll v202 Napisz bardziej zrozumiale, bo nie podnosi ci wcale czy jak jest na automatycznym sterowaniu? W automacie jest niebieski czujnik który posiada zwłokę w działaniu-działa po ok 1-2 sekundach, jest po to żeby nie podrywało wyorywacza jeżeli prowadnica natrafi na małą przeszkodę typu kamień, luźny burak, itp. Na opuszczanie i skręt lewo-prawo są czerwone czujniki- kostki które nie mają zwłoki i działają natychmiast.

#26 Share 123434

123434

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 22:42

Stoll v202 słuchaj jak rano pujde odpalic ciognik i włoczyc maszyne to włocze to podniesie wyorywacz do gury pojade na pole 500m podaje w jedna strone w taten koniec i nieche podniesc wyorywaczu do gury wlewo i wparwo chodzi ładnie i zbiornik podnosi tesz łądnie tylko nieche podnosic do gury wyorywaczu a jak 20 min poczekam i to podniesie wyorywacz do gury i niewiem czemu nieche podniesc do gury wyorywaczu

pierwszy ras jak pojde na pole w jedna strone to na automatycznym sterowniku ładnie podrywa na automatycznym sterowniku i jak dodajede do konca pola nieche jusz podniesc do gury wyorywaczu co to jest za przycznyna

on nie podnosi wcale

wyorywaczu

jak rano jade na pole to podniesie wyorywacz do gury i jak opuszcze na polu to jusz na koncu pole nie poeniesie

#27 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:01

Stoll v202 koleżko ja tak miałem i wymieniłem pasek od pompy od hydrauliki bo się ślizgał i teraz podnosi delikatnie mówiąc błyskawicznie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:03

Stoll v202 Witam,a powie mi ktoś czy da się v202 kopać buraki siane w rozstawie na 50 cm,czy da się wyorywacz przestawić?Dzięki.

#29 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1769 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:38

Stoll v202 Nie wiem czy przy wszystkich ale w moim można zwiększyć rozstaw na 50 cm zarówno ogławiacz jak i wyorywacz, jest z tym trochę zabawy tak że nie jest to do przestawiania na co dzień.

#30 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 12:33

Stoll v202 Dzięki.

#31 Share Leszkomae

Leszkomae

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 21:53

Stoll v202

Pomocy koledzy - bardzo wolno podnsi wyorywacz i w dodatku muszą byc bardzo wysokie obroty ciągnika. Pompa jest nowa , pasek naciągnięty , olej jest na stanie , filtr jest nowy . Zbiornik jak pusty to podnosi a jak pełen to ani drgnie . Prosze o pomoc

#32 Share gregorz

gregorz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 20:06

Stoll v202

kolego tam gdzie są elektrozawory to z boku jest  taki zawór bezpieczeństwa  potrzebny ci bedzie imbus i klucz 13. kluczem popuść kontrę a imbusem wkręć tą śrubkę  tak z pół obrotu . powinno pomóc

#33 Share Leszkomae

Leszkomae

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 14:23

Stoll v202

Dzikuje kolego ale i tego prubowałem nawet wkręcałem do 3 - 5 razy i nic . morze coś innego o czymnie wiem ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share pawel6480

pawel6480

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 październik 2015 - 17:52

Stoll v202

Witam mam mały problem ze stollem v202, po podniesieniu wyorywaczy do góry przewód od pompy do rozdzielacza jest cały czas sztywny tak jakby zawór przelewowy się nie otwierał pomimo tego, że napięcie do cewki dochodzi. Jeżeli ruszę np. w bok lub lekko opuszczę przwód robi się luźny, ale nie zawsze. Gdy tak coś się blokuje przestaje działać przesów. Kilka dni temu tak się działo, ale regulacja zawora bezpieczeństwa pomogła, aż do dzisiaj znowu nastąpił ten problem, ponowna regulacja nic nie pomaga. Pompa olejowa nowa, układ odpowietrzony.