czaro411

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

Polecane posty

kokoman0    305

Timasz to wpadaj do mnie u mnie sąsiad chwali zetora proxime że tak mało mu pali i że bezawaryjny (więc kupili jeszcze forterre 125 - jak jeden się sprawdził to czemu drugi miałby się nie sprawdzić), wujek też tak mówił że mało pali i nie ma to jak zetor ale ponad rok temu kupił farmtraca 690DT a teraz to jak go się zapytać to mówi, że nie ma to jak farmtrac :) . Wniosek? Jeśli nie spróbujesz czegoś nowego to dalej bęziesz uważał, że to czego urzywasz jest najlepsze.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Panowie piszecie te liczby które opisują spalanie ale dokładnie nie podajecie o jakie chodzi, gdyż można wyróżnić takie jak np. zużycie paliwa przy maxymalnym momencie lub też mocy czy też najniższy punkt na charakterystyce :blink:

Wedle szwabskiego prospektu z zetor.de minimalne spalanie dla Proximy 85 wynosi właśnie 220 g/kWh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@jaro-testy testami-ja robię oboma w jednakowych sprzętach(w tych samych),kawałki pola też te same-bardziej jednakowych warunków dla porównań,ze świecą szukać-różnić się może jedynie nawilgocenie gleby,bo to nie w tym samym czasie,waga ciągników też prawie ta sama.w głównych uprawowych zabiegach zetor ma apetyt prawie o litr większy na mth-bardziej przegrywa na ha,bo inne ciut przełożenia,i dobranie biegów w tych zabiegach jest lepsze-przynajmniej u mnie.paliwo też sam nalewam więc chyba widzę który mi według licznika mniej spali.

to że zetor nie jest tak paliwożerny na zrobioną pracę to się zgodzę-nawet porównując z 3p-paliwo na ha to samo lecz w dużo krótszym czasie.

są jednak prace w których zetor mniej lub tyle samo spali,i do tych go trzymam,np.pompa do deszczowni-tu mniejsze obroty silnika wychodzą na ciśnienie na pompie które mnie odpowiada-różnica obrotów silnika o 100.w zwykłym bronowaniu to spali tyle jak ciapek-lecz na ha.

u mnie mniej paliwożerny jest td,i chociaż byście kilka innych jeszcze testów przedstawili,u mnie się to nie zmieni,i nie ze względu na jakąś niechęć do zetora-bo jakbym ją miał to bym go chyba nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak-tyle że ja cały czas mówię o 7211 (silnik jeszcze 3595 ccm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

jak dla mnie proxima i td/jx to są takie same traktory. mają podobną cene, wyposażenie i awaryjność i nie sądze żeby jeden czy drugi był lepszy

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

Wczoraj był u mnie przedstawiciel Claasa i proponował mi Claasa Axosa C 320 za 130000 netto

Edytowano przez czaro411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

bo to on go założył-zadał pytanie.

podaj coś więcej o tym claasie-wyposażenie,wymiary,osiągi(moc,podnośnik,itp.),to go ocenimy-bo cena też do wzięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tez bylem u dilera claasa i za identyczny model w full wypasie chcieli kolo 180 tysi netto wiec za 130 tysi netto pewnie ten ciagnik bedzie calkowicie mechaniczny

Szczerze jak dla mnie claas polska ma strasznie wygorowane ceny od kad korbanek nie jest ich dilerem wczesniej ceny byly na jakims normalnym poziomie a teraz to az w glowie sie kreci po uslyszeniu ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

Przekładnia: 10P/10T rewers mechaniczny, w pełni mechaniczna

Mechaniczna obsługa podnośnika

Trzy prędkości WOM

Mechaniczna obsługa WOM

Kabina z obniżonym dachem i z lukiem dachowym szklanym

Pneumatyka

Opony: 16.9(420/85) R34 tył felga stała

13.6 (340/85) R24 przód

Za dopłatą 1710 brutto można mieć:

480/70 R34 tył

380/70 R24 przód

Max udźwik 4200kg

Masa bez obciążników 3730kg

Dopuszczalna masa całkowita 7500kg

Silnik Perkins

Pojemność skokowa 4400cm3

Moc 86km

Zbiornik paliwa 145l

Edytowano przez czaro411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

trochę mało biegów(zależy jeszcze ile do podstawowych prac,i czy 40 lub 30 na godzinę),wałek bdb,podnośnik też(ale gdzie mierzony?-różnie to bywa).

no i zwolennicy zetora czy NH zadowoleni :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deutz-fahr ma trochę cene za wysoką tak samo jak same. Farmtrack 7100dt jest fajny, ale za pare lat pewnie przestaną go produkować

ja miałem wybrać farmatraca 555dt ale po dłuższym zastanowieniu wybrałem jednak same dorado 66 co prawda róznica w cenie jest bo ok 50 tyś ale i wyposażenie i wygląd lepszy

 

krzysiek9555>> Od razu 200 razy :lol: Co ma takiego case że jest o tyle lepszy? praktycznie nic zetor to porządna firma i wie co dobre dla klienta oczywiście ze case to dobra firma ,ale nie ma co przesadzać.Do autora tematu weź sobie dane obydwu modeli i porównaj i sam wybierz co ci najbardziej się przyda ;)

Zastanawiałem sie właśnie nad kupnem takiego JX90 ale dla mnie byłby zaduży a co do zetora to o tych dawnych można powiedzieć że były porządne a te to sama lipa wiem bo rozmawiałem dawniej z właścicielem zetora używał go na szkułce krzewów bodajże (nie wiem jaki model ) i powiedział że już nigdy by takiego nie kupił. jedyne co mi sie w zetorach najbardziej podoba to tylko wyglad zewnętrzny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz8530    2

jesli masz kolo 150 tysi do wydania to radze zerknac na nh t5040 86 km mechanicznych eleltrohydrauliczny rewers skrzy7nia 24x24 z jednym polbiegiem pod obciazeniem mysle ze to rozsadna propozycja do ladowacza czolowego chyba ze jx albo td z elektrohydraulicznym rewersem ale ja bym wolal doplacic i miec cos z serii t5000

 

co to serii t5000 sam interesowałem sie tym modelem, postanowiłem pojechac do dealera i popytac sie o cene ipt. dowiedziałem sie, ze cena NETTO tego ciągnika wynosi ok 150 tys zł :)w zależności od wyposażenia. osobiscie wolałbym CASE JX 90 sam zastanawiam sie nad tym ciągnikiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

co to serii t5000 sam interesowałem sie tym modelem, postanowiłem pojechac do dealera i popytac sie o cene ipt. dowiedziałem sie, ze cena NETTO tego ciągnika wynosi ok 150 tys zł :)w zależności od wyposażenia. osobiscie wolałbym CASE JX 90 sam zastanawiam sie nad tym ciągnikiem. :)

 

Ja bylem w brodnicy i napewno 150 tysi brutto

Zdaje sobie oczywiscie sprawe z tego ze w roznych regionach krajeu funkcjonuja rozne cenniki, ale takie roznice cenowe sa nie do zaakceptowania. Zreszta ja gdy podchodze do takich spraw to najpierw o wszystko sie goscia wypytam gadam z kierownikiem, a gdy juz widze ze wszystko przemaglowalismy i zorientowal sie wiem co jest co pytam o cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ma wszystko w standardzie w zakresie specyfikacji dla danego kodu maszyny...

Bo najniższy kod nie ma ani półbiegów ani ehr...

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

witam wszystkich, mam pytanie czy na dzień dzisiejszy case produkuje ciągniki o mocy poniżej100KM z wyposażeniem elktrohydrauliki, ;rewers, EHR, półbiegi pod obciążeniem, blokada mostów czy przedni napęd. Rozważam kupno ciągnika o mocy ok. 80KM, (case, MF, JD, claas,)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Lekko, John Deere 5080R, Claas Axos 320CX Massey 5420 Dyna 4, Case ma Farmall'a U ale dopiero od 95KM.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

musze się zmieścic w przedziale do 90km, i max 160 tys. netto. A chciałem zakosztować luksusu iakim jest elektrohydraulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj