Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

197 odpowiedzi na ten temat

#161 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 07 lipiec 2011 - 22:52

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 To muszą sprzedać te JD i kupić NH. Proste ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Dzisiaj, 10:08
  •  

#162 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 23:03

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 sory endurak źle doczytałem ma być wspomaganie sprzęgła wom i ulepszone hamulce hmm... ciekawe a i w małych JX 60,70 standard ma być TUZ z hakami

#163 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 08 lipiec 2011 - 07:38

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 nie ma sie co wyśmiewać z prawdy i właśnie po to to pisze bo przyszli nabywcy sie tak nie rozczarowali bo to grube pieniądze a nie jest tak łatwo pozbyć sie maszyny która jest kupiona na prow.

#164 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 08 lipiec 2011 - 09:18

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 wiesmag załączył specyfikacje Case w pdf i odnośnie spalania to jednostkowo wychodzi mu 240g/kWh przy 55,8kW a Zetor Proxima Plus 90 (85) w karcie ma 220 g/kWh przy 60kW podanych w DIN.

Jeśli chodzi jeszcze o Proximę Plus to w nowych modelach jest nowy podnośnik który posiada całkiem inną konstrukcję z możliwością regulacji szybkości opuszczania/podnoszenia.

Propo wypowiedzi Enduraka i jego minusów :

- wlew paliwa

faktycznie jest źle rozwiązany, a tym bardziej robi się tragicznie z ładowaczem, trzeba używać lejka

- siłowniki w dzwiach i tylnej szybie

tutaj powiem tyle, że są one od kilkunastu lat takie same możliwe że zmienili dostawcę, że są takie nie za bardzo

- średnia spasowanie elementów w kabinie

wszystko zależy od monterów, są modele lepiej i gorzej spasowane

- cieżko pracuje dzwignia biegów

to co wyżej, mieliśmy jeden model proximy Plus 105, że biegi wchodziły jak masełko a zdarzy się i taki, że trzeba się napocić aby wbić bieg, to zależy od spasowania elementów w skrzyni przez monterów

- mała precyzja podnośnika

w nowych modelach Proximy Plus jest już nowy podnośnik

- duży promień skrętu

tak, to prawda ale to jest przód Carraro i jeśli oni tego zmienią to Zetorowi nic do tego

- marka opon mitas

na opony marki Mitas bym nie narzekał, sprzedajemy jest dobrych kilku lat i nie ma zawiele reklamacji, a stosunek ceny do jakości tych opony wydaje mi się zadowalający

#165 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 10:56

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @dyczko0-nie wierzę w w to żeby spadli z gramami aż do 220-jak ja kupowałem to w folderach zamieszczali około też 220 a w danych w instrukcji 260(+,-,zależy od modelu),na tym folderze w ogóle by nie pisali-nie wprowadzali by w błąd.

ale mniejsza o to spalanie-to jest jakieś w pobliżu litra-nie aż takie astronomiczne wielkości.a powinni informować w ujednoliconych normach(dotyczy wszystkich)-to by można było porównywać w miarę rozsądnie-podnośnik też różnie podają raz na ramionach,raz na końcówkach,raz na odległości 610mm,a czasami w kiloniutonach-bądź tu mądry-każdy fajnie sobie na miejscu przeliczy :lol:

#166 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 14:28

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Zetor nie ma hamulcy na 4 koła hydraulicznych tam są zwykłe tarcze na tyle po jednej suchej tarczy na koło oczywiście układ zalany płynem dot 4 i na wale który idzie jako napęd do przednich kół zamontowane są dwie tarcze i zwykłe klocki hamulcowe czyli nie załancza przedniego napędu ale mechanizmy które napędzają przednią oś to tutaj hamują myślę że identycznie ma tan Case i NH odpowiednik a faktycznie np. w DF agorplus jest na 4 koła hamulec i są tarcze na każdym kole w kompieli olejowej ale nie w Zetorze ani TD

#167 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 16:06

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 tarcza na wale to jest w forterze, proximy maja na każdym kole

#168 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 16:13

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 a mi te hamulce w nh czasem potrafia nie odbic ....:)) zetorek nie jest czasem wolniejszy ??

Edytowany przez casejx80, 08 lipiec 2011 - 16:18.

#169 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 16:23

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 i tu się @krzysiu myli-zetor ma na każde koło osobno a td ma centralnie w moście w środku,i oba mają je hydrauliczne-czy centralnie,czy osobno na każde koło,praktycznie nie ma większego znaczenia.

powiedzcie jeszcze czy zetor w nowszych modelach poprawił tulejki łączące na wale-dzwonią jak diabli-możesz smarować a po godzinie znowu dzwoni-przecież inne mają na sztywno i jest ok-a ten wiecznie chałasuje.

#170 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 lipiec 2011 - 18:12

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Nie wiem o jakie tulejki ci chodzi. Chyba w uszach ci dzwoni.
A powiedz mi czy te TD już chociaż trochę wyciszyli bo te kilkuletnie to głośne jak c-360 z blaszaną kabiną <_<

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 19:23

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @danielhaker-nie wiesz jakie tuleje,nie widziałeś,nie znasz budowy a wyśmiewasz(znawca się znalazł)-wał jest łączony na dwóch tulejach wieloklin wsunięte z przodu i tyłu wału i zabezpieczone-połowa tulei na czopie wału a druga na czopie mostu i przystawki-jest tam minimalny luz,aby można wał wyjąć,wał się nawet przesuwa jakiś milimetr i drgania swoje zrobią,smarowane smarem,cisza chwilę po smarowaniu.

jeżeli mamy most z wałkiem atakującym na środku to z powodzeniem może być to na sztywno skręcone-mam tak w td,kioti,koparko-ładowarce.

i właśnie mam td80d-jeszcze nie plus-kto ci naopowiadał że głośno-w zetorze jest głośniej-i oprócz dachu kabina tak samo blaszana,w td lepsza tapicerka i wygłuszenie-myślisz o słupkach w kabinie że nie osłonięte marnej jakości plastykami jak w zetorze,i o pulpicie-przynajmniej w td jest stabilny,nie to co w serii zetor super-jego pulpit naprawdę marny i byle jak zrobiony.w ogóle w tej serii plastyki naprawdę złej jakości-jak chińskie zabawki-dotkniesz i pęknie.

#172 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 19:35

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Wiesmag-a jak tam lekturka linków które podałem ?-czy w końcu ktoś mi uwierzy że nawet wg.testów stary Zetor nie był paliwożerny ?

#173 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 08 lipiec 2011 - 19:49

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 napewno można powiedzieć ze stary zetor był bardzo trwały.

#174 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 19:59

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Nie "był" ale "jest" :D

#175 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:20

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 A tak właściwie Jaro jaki masz przebieg w tym zetorku? Bo wszyccy wysmiewaja c 360 a ja ma 2 od nowosci jedna 15 tys mtg a druga prawie 11 tys mtg i tez uwazam ze sa trwale i niezawodne choc wykazuja pewne niedomagania lecz maja juz do tego prawo bo wczesniej byly calkowicie bezawaryjne i co najwazniejsze pala mi malo i jestem zadowolony

Co do porownania case jx i proximy to naperawde trudno tu wylonic jednoznacznego faworyta obydwa ciagniki sa popularne a co za tym idzie wielu o nich slyszalo od kolegi kolegi albo wujek slyszal od .... itd itp i wlasnie to jest nieszczescie ( co do konsumpcji paliwka to z kim nie porozmawiasz to nie jest zbyt zadowolony z proximki a jx i jego niebieski odpowiednik zwykle jest chwalony)

#176 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:41

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Timasz to wpadaj do mnie u mnie sąsiad chwali zetora proxime że tak mało mu pali i że bezawaryjny (więc kupili jeszcze forterre 125 - jak jeden się sprawdził to czemu drugi miałby się nie sprawdzić), wujek też tak mówił że mało pali i nie ma to jak zetor ale ponad rok temu kupił farmtraca 690DT a teraz to jak go się zapytać to mówi, że nie ma to jak farmtrac :) . Wniosek? Jeśli nie spróbujesz czegoś nowego to dalej bęziesz uważał, że to czego urzywasz jest najlepsze.

Edytowany przez kokoman0, 08 lipiec 2011 - 21:43.

#177 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:42

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Panowie piszecie te liczby które opisują spalanie ale dokładnie nie podajecie o jakie chodzi, gdyż można wyróżnić takie jak np. zużycie paliwa przy maxymalnym momencie lub też mocy czy też najniższy punkt na charakterystyce :blink:
Wedle szwabskiego prospektu z zetor.de minimalne spalanie dla Proximy 85 wynosi właśnie 220 g/kWh

#178 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:54

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @jaro-testy testami-ja robię oboma w jednakowych sprzętach(w tych samych),kawałki pola też te same-bardziej jednakowych warunków dla porównań,ze świecą szukać-różnić się może jedynie nawilgocenie gleby,bo to nie w tym samym czasie,waga ciągników też prawie ta sama.w głównych uprawowych zabiegach zetor ma apetyt prawie o litr większy na mth-bardziej przegrywa na ha,bo inne ciut przełożenia,i dobranie biegów w tych zabiegach jest lepsze-przynajmniej u mnie.paliwo też sam nalewam więc chyba widzę który mi według licznika mniej spali.

to że zetor nie jest tak paliwożerny na zrobioną pracę to się zgodzę-nawet porównując z 3p-paliwo na ha to samo lecz w dużo krótszym czasie.

są jednak prace w których zetor mniej lub tyle samo spali,i do tych go trzymam,np.pompa do deszczowni-tu mniejsze obroty silnika wychodzą na ciśnienie na pompie które mnie odpowiada-różnica obrotów silnika o 100.w zwykłym bronowaniu to spali tyle jak ciapek-lecz na ha.

u mnie mniej paliwożerny jest td,i chociaż byście kilka innych jeszcze testów przedstawili,u mnie się to nie zmieni,i nie ze względu na jakąś niechęć do zetora-bo jakbym ją miał to bym go chyba nie kupił.

#179 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 07:21

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 No tak-tyle że ja cały czas mówię o 7211 (silnik jeszcze 3595 ccm)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 18:15

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 jak dla mnie proxima i td/jx to są takie same traktory. mają podobną cene, wyposażenie i awaryjność i nie sądze żeby jeden czy drugi był lepszy

Edytowany przez robercikj100, 10 lipiec 2011 - 18:16.

Dodaj odpowiedź