Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

197 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 19:37

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 spalanie zetora jest większe(chociaż byście się zaklinali jak nie wiem co)od NH-podaje dane z instrukcji obsługi:zetor 7341-263 gram,a td80d 241 gram-są to wartości obliczeniowe-przekładają się na zużycie rzeczywiste.

w rzeczywistości różnica w spalaniu około litra(do litra)

iveco w tym modelu silnika osiągnęło bardzo dobrą wartość.

ciekaw jestem jaką wartość osiągnął zetor w nowszych modelach?(z czystej ciekawości-żeby było jasne)

jakie wartości osiągają inne silniki montowane w marce NH nie wiem-iveco w ostatnich latach wyszło na prowadzenie co do spalania-nawet przed perkinsa-może kosztem czegoś-to się okaże.

jako ciekawostka-podam spalanie kioti dk451c(moc 46 koni)-203 gram-w rzeczywistości pali około 2-2,5 litra-ciapek to przy nim żarłok- a ten już nie palił dużo.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Dzisiaj, 21:14
  •  

#142 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 19:47

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Trochę przejżałem temat i nie wiem czy się śmiać czy płakać :lol:
PRZEMEK myślisz że jak z zetora da się wyciągnąć te 25l ( co jest możliwe tylko przy ciągniku ok. 120 km przy max obciążeniu ) to ten super oszczędny NH tego nie spali przy max obciążeniu, spalanie przy orce będzie podobne w każdym ciągniku o tej samej mocy przy takim samym pługu i tych samych warunkach, w lekkich pracach spalanie będzie się napewno różnić ale nie 5 czy 10 l

#143 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 19:56

spalanie zetora jest większe(chociaż byście się zaklinali jak nie wiem co)od NH-podaje dane z instrukcji obsługi:zetor 7341-263 gram,a td80d 241 gram-są to wartości obliczeniowe-przekładają się na zużycie rzeczywiste.w rzeczywistości różnica w spalaniu około litra(do litra)

tylko porównując spalanie w tych ciągnikach trzeba brać jeszcze poprawkę na normę w jakiej mają one podaną moc, zetor w tym przypadku ma w DIN a TDD w iso; 1KW z zetora jest silniejszy jak 1KW TDD więc i spalanie na KWh bedzie większe

#144 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 19:59

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 ja powiem tak niech pali i więcej case od zetora bądź odwrotnie ale niech potencjał maszyny będzie wykorzystany w 100% Bo płakać mi się chce jak ludzie piszą że do 90konnego ciągnika trzeba 2.5m siewnik z agregatem bo sobie nie da rady :( kolega na forum ciąga zestaw nawet z aktywnym agregatem 3m tylko mądrze z wagą maszyn podchodzić a uciągnąć da radę chociaż masą nie grzeszy. Postawił bym najlepszą wódkę temu co by mi powiedział jak w JX zwiększyć udźwig do takiego jak w JXU jest?? jeden serwisant mówił mi że jest takowa możliwość więc zamieniam się w słuch

I niech mi ktoś powie co to za Case tu na stronie JXN? http://www.rolkom.eu/ciagniki/

#145 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:09

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 JXN to Chyba wersja sadownicza :huh:
Dodany obrazek
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#146 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:26

zetor jaką masę przyczep może ciągnąć-nadal tylko 12 ton-jx będzie mógł założyć 24 tony(pojedziesz z pustymi i się można przyczepić)

Uuu widzę że pan nas oszukuje ;) . Dziś po zarejestrowaniu mojej proxy przejrzałem tę homologację no i łączna waga zestawu ciągnącego (w tym przypadku Zetor+przyczepy) może ważyć 38ton, natomiast same przyczepy 32 tony, więc kto tu zacofany :).

Co do konstrukcji to każda marka ma coś zaczerpnięta w sobie z jakiegoś starszego modelu, bo jest to np, dobre rozwiązanie. tak samo promy kosmiczne, fruwają po kosmosie z konstrukcją z lat 70-tych B)

#147 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:35

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 uu @wiesmag nie ładnie ;)
@jaro właśnie takiej odpowiedzi się po tobie spodziewałem :lol:
Dobrze że masz te układy. Ja też wśród ciągników mam 2 Smoki (Zetory) ale ja mam pokłady ropy na polu B)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#148 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:38

spalanie zetora jest większe(chociaż byście się zaklinali jak nie wiem co)od NH-podaje dane z instrukcji obsługi:zetor 7341-263 gram,a td80d 241 gram-są to wartości obliczeniowe-przekładają się na zużycie rzeczywiste.w rzeczywistości różnica w spalaniu około litra(do litra)iveco w tym modelu silnika osiągnęło bardzo dobrą wartość.ciekaw jestem jaką wartość osiągnął zetor w nowszych modelach?(z czystej ciekawości-żeby było jasne)jakie wartości osiągają inne silniki montowane w marce NH nie wiem-iveco w ostatnich latach wyszło na prowadzenie co do spalania-nawet przed perkinsa-może kosztem czegoś-to się okaże.jako ciekawostka-podam spalanie kioti dk451c(moc 46 koni)-203 gram-w rzeczywistości pali około 2-2,5 litra-ciapek to przy nim żarłok- a ten już nie palił dużo.

Twój nowszy , mój starszy Zetor i coś a'la ten NH coś podobnego-miłej lektury :D

#149 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:43

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @qazi-ja podałem rzeczywistą różnice spalania też,bez względu na jakiej normie jest obliczany-i w rzeczywistości co ciekawe td jest mocniejszy niż 7341(moje odczucie nie dane producentów),pracując jednym czy drugim w obciążeniu na obrotach 2000-gdy potrzeba wcisnąć:to td jeszcze będzie szedł,zetor już nie che się zbierać.

#150 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:49

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 rzeczywiste spalanie to raczej w litrach/h a nie w gramach albo jak kto woli g/kWh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:50

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 ja mam zetora proxime plus 95 (100) i case jx 60 co do jednostek napędowych to nie bede ich porównywał poniweaż inna moc ale swoje spostrzeżęnia co do tych maszyn moge wam przekazać :D

proxima plus :
+ wzmacniacz mometu jedniostopniowy bardzo przydatna rzecz przy pracach polowych zwłaszcz cieżkich
+ właczanie wom przyciskiem na słupku kabiny
+ hamulce na 4 koła (ale to proxime 85 chyba opcja)
+ cieżki 4200kg w podstawie
+ hydrauliczne gniazdo wolnego powrotu oleju potrzebne np. przy silnikach hydraulicznych
+ łatwa obsługa eksploatacyjna
+ mocne oświetlenie robocze
+ duży prześwit
+ mocny, prosty i bezawaryjny silnik, spalanie w cieżkich pracach jak w każdym ciągników myśle żę podobne co case ponieważ ma troche mniejszą pojemność

-wlew paliwa
- siłowniki w dzwiach i tylnej szybie
- średnia spasowanie elementów w kabinie
- cieżko pracuje dzwignia biegów
- mała precyzja podnośnika
- duży promień skrętu
- marka opon mitas :(

case jx:
+ płynna praca dzwigni zmiany biegów
+ wydatek pompy hydraulicznej 62 l/min
+ kabina lepiej wykończona
+ funkcja szybkiego podnoszenia i opuszczania ramion podnośnika
+ cicha praca silnika mały poziom hałasu w kabine
+ kpl. zaczepów w standardzie i o bciążników na przodzie
+ dobre sterowanie podnośnikiem
+ wydajny nawiew

- dostep do wlewu oleju do podnośnika
- zmiana predkości wom
- umieszczanie tłumika ;[ w proximie jest przy słupku kabiny
- wom przełaczany dzwignią
- mała masa
- sztywny wentylator szkoda żę nie wiskozie
-

#152 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:04

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @qazi-podając w gramach to o czym myślałem(podając w gramach chyba oczywiste),a rzeczywistą różnicę w czym podałem(około litra)-nie czepiaj się drobiazgów-zapytasz litra na ile lub co-chyba że nie na 100 kilometrów.

@ENDURAK91-hamulce na 4koła wymagane przy skrzyni 40 na godzinę w zetorze jak i w case czy nh-tyle że już przy td80d to był standard,jak i szerokie radialne gumy,a waga też dużo ponad 4 tony,skręt(promień zawracania)w td lepszy przy szerszych gumach jak zetor-pewnie jest to powodowane kątem zwrotnicy-koło się pochyla,bo rozstaw osi jednakowy.

nie wiem skąd się wzięło że zetor jest cięższy-kilogramy chyba nie są w innych normach-bo waga prawie jednakowa.

Edytowany przez wiesmag, 07 lipiec 2011 - 21:19.

#153 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:20

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Przemek to że wydaje ci się stabilniejszy to masz racje tylko ci się wydaje. Zobacz ile waży proxa a ile td czy tam case przy moim agregacie i przy moich górach to moge o flache się założyć że będziesz skręcał hamulcami. A posłuchaj jak ci napisze ze mi spali 10-11 litrów na ha w pługu 4*35 to mi uwierzysz ? Nie ? To po co się pytasz. Masz zakodowane w tym swoim ,,komputerku'' Zetor dużo pali więc mój post i tak nie zmieni twoich przekonań.

#154 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:42

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 tak zgadzam sie case i zetor mają hamulce na 4 koła ale różnica jest taka że zetor ma hydrauliczny układ hamulcowy przedniej osi a wcase jest to rozwiązane tak że przednia oś hamuje napędem przedniej osi podczas hamowania w łacza sie przedni napęd i dlatego wtedy wydaje taki wyjący dzwiek .

przejedz sie tymi ciągnikami nawet z niewielką predkością to natychmiast zauważysz różnice na kożyść proxy.

#155 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:51

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 endurak a teraz wom też w JX ma być przez przycisk:) wkurza wajchowanie :/ szkoda że jak kupowałem nie było ani EH ani WOM przez przycisk

#156 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:55

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 gdzie słyszałeś o tym wom? ja kupiłem case kilka tygodni temu i ma normalnie tą dzwignie.

#157 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 22:04

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 To w Case jak jedziesz ponad 30km/h i hamujesz to napęd się załącza? :blink:
Kto to tak wymyślił :blink:
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#158 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 22:13

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @endurak91-td80 ma hamulce hydrauliczne w przednim moście-nie przez napęd(tylko centralnie nie na każdym kole),podczas hamowania napęd się nie włącza,żadnego pisku czy wycia-twój jest mniejszy,może ciut inny.

#159 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 22:29

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 napewno jest tak w jx 60 70 i wydajemi sie żę w pozostałych modelach też tak jest.
faktem jest że wieksze modele mają oś kat. II i może być to inaczej rozwiązane, bedze w sobote w sitnie to sie poprzyglądam żęby być na 100% pewny jak jest wiec nie bede sie spierał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 07 lipiec 2011 - 22:45

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 mister zapewniam cię ze u mnie by spalił wiecej a gdybyś czytał moje posty to byś wiedział ze napisałem ze proxa w ciężkiej orce spala mniej o kilka gram ale orka to niewielka częśc prac a w pozostałych td wiele lepszy. jaro nie ma sie co wyśmiewać bo masz u siebie w garażu jeśli takowy posiadasz dwa najbardziej paliwożerne ciągniki i to nie podlega dyskusji i słowami tego nie zmienisz-podam przykład-moj szfagier kupił teraz agrofarma pl a dwóch jego sąsiadów JD 5r są to stu konne maszyny i wiesz jaka jest różnica w spalaniu-około dwóch litrów na każdej mtg na korzyść DF -wiesz to jest przepaść i byłem przy pomiarach bo ci kolesie to fanatycy ciągników i też patrzyli w testy i wiesz co teraz mówią na pytanie jak tam JD -nie polecam.

Dodaj odpowiedź