Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

197 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:14

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 taki tył nie jest tylko w Case, bo dużo ciągników ma taki zaczep dolny i górny, z tego co się nie mylę również i tył Zetora jest podobny do tego na zdjęciu Fiata <_<

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Dzisiaj, 19:48
  •  

#122 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:28

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Jak dla mnie Zetrowskie cztery litery ;) wyglądają zupełnie inaczej. Raczej chodziło mi nie o osprzęt a ogólną budowę zwolnic i tylnego mostu taką samą jak we współczesnych JX i TD :P
W tym Fiacie produkowanym od '73 zwolnice także wyglądają znajomo http://www.xtremesha...90_fiat-640.jpg

Edytowany przez adikpl1, 06 lipiec 2011 - 21:30.

#123 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:31

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @adikpl1-mówiłem o zetorze serii super(2003 rok)

to że td i jx jest następcą fiata-oczywiste,fiaty były bardzo dobrymi maszynami,konstrukcja prosta i nie bardzo awaryjna.jeśli ktoś jest bardziej wymagający co do wyposażenia wybierze inne modele-zetora też raczej nie-też wyposażeniem nie grzeszy.

#124 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:32

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @Przemek321 już kiedyś w innym temacie pisaliśmy o tych częściach i nawet chyba linki wstawiałem przykłady że pomimo wszystko tańsze są do zetora. Ale ty już po raz enty przedstawiasz te swoje doświadczenia i przemyślenia, nawet w sprawie oleju potrafiłeś się ośmieszyć. Czy nie skłoniło cię to do relekcji nad tym że jak się nie znasz na Zetorze to lepiej zamilknąć. Dam ci radę zajmij się NH bo jak się zaczniesz tak tymi Zetorami przejmować to stary osiwiejesz i wyłysiejesz :lol:
To może teraz inaczej nie chce mohomet do góry to góra do mahometa... napisz ile ci pali w pługu jaki pług? ile litrów na ha? ile zajmie ci zaoranie 1 ha? Jak ze stabilnością przy tak ok. 1t na tuzie... To będzie jakiś punkt odniesienia i przełom w twoich wypowiedziach bez pokrycia. Piszesz tylko co w Zetorze źle to po opowiadaj o tej besti co trzymasz w garażu.

#125 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:47

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @wiesmag możesz dokładnie wytłumaczyć jak działa u Cb ten wzmacniacz w Suprze?
On chyba jest sterowany takim czerwonym pedałem - po załączeniu ciągnik zwalnia ale żeby go wyłączyć to trzeba chyba wcisnąć sprzęgło?
Zetoru URI Super szczególnie pod koniec produkcji miały problem z jakością kiedy to Zetor borykał się z problemami finansowymi i został przejęty przez HTC
W Plusie to już jest Powershift w pełnym tego słowa znaczeniu :P

Edytowany przez adikpl1, 06 lipiec 2011 - 21:51.

#126 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:58

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @adikpl1-wciskasz i zwalnia,puszczasz i przyśpiesza,wtedy nie używasz sprzęgła-i dlatego jest to na pedale obok sprzęgła,sterowanie elektryczne pedału-również dobrze mogło by być na przełącznik w gałce.

#127 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 07 lipiec 2011 - 06:51

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Zetor był dobry ale 10 lat temu gdzy jeszcze ludzie bali się zachodnich. Zetor co zmienił przez te 10 lat tylko kabine i maskę, nie wprowadził żadnego nowego modelu o mocy 120km i wyżej. Teraz nr. w polsce to NH a zetor spada coraz niżej i jeszcze będzie spadał jak nic nie udoskonali albo nie wprowadzi nowych modeli to może upaść tak jak ursus nic nowego niezrobił i padł całkiem.

#128 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 07 lipiec 2011 - 07:29

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 mister co z tobą nie tak-jak sie ośmieszyłem z olejem bo mi sie wydaje ze miałem racje bo on teraz kosztuje 30zł za litr i jeśli myslisz ze sie myle to zadzwoń i sie dopytaj a co do porównania to moj td5050 w pługu tur z UG 4*40 pali około 12-14 na godzine i w tym czasie zaorze 1 ha ale ja mam gline bo na piasku wychodzi dużo mniej a w agregacie uprawowo-siewnym 3m ares lz plus poznaniak spala czasem 6l na godzine bo ma lekko i ze stabilnością nie ma proglemu i na końcu pola naciskam tylko lift i do góry tak więc wydaje mi sie ze mój td jest dużo stabilniejszy od proximy.ps a mister ile pali twoja proxa na pusto bo moj td to spala 4 l i można nawet ostro pojeżdzić na tych 4 litrach więc jak jest u ciebie?

Edytowany przez PRZEMEK321, 07 lipiec 2011 - 07:32.

#129 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 08:10

Zetor był dobry ale 10 lat temu gdzy jeszcze ludzie bali się zachodnich. Zetor co zmienił przez te 10 lat tylko kabine i maskę, nie wprowadził żadnego nowego modelu o mocy 120km i wyżej. Teraz nr. w polsce to NH a zetor spada coraz niżej i jeszcze będzie spadał jak nic nie udoskonali albo nie wprowadzi nowych modeli to może upaść tak jak ursus nic nowego niezrobił i padł całkiem.

W ciągu 10 ostatnich lat to będzie tak ogólnie tak:
- wprowadzenie do produkcji rodziny JRL czyli Proximy
- Proxima Plus z nową przekładnią 16x16, wzmocnionymi zwolnicami zintegrowanymi z pochwami tylnymi oraz elektrohydrauliczny WOM
- Proxima Power ze skrzynią 24x24 rewersem EH
- i jak na złość dość niedawno Forterrę 135 z głowicą 16 zaworową o mocy 129 KM moc oczywiście w porządniejszej normie ECE-R24 a nie "pseudooszczędnym" ISO :P

Następnym razem proszę nie rzucać pustych słów na wiatr <_<

Edytowany przez adikpl1, 07 lipiec 2011 - 08:12.

#130 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 08:38

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 w top agrar pisali że zetor ma wprowadzić maxtere czy jakoś tak 180KM i jeszcze jakieś nowe modele. no i nh ma na jesień przedstawić zmodernizowane td ale nie wiem w jakim sensie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 07 lipiec 2011 - 08:59

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 No to zwracam chonor @adikpl1

#132 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 07 lipiec 2011 - 09:15

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Przemek321 : po pierwsze nigdy nie odtworzysz takich samych warunków pracy dla ciągników, nie można jednoznacznie stwierdzić, że ten spali tyle a ten tyle do tego służa suche testy laboratoryjne.

Każde pole jest inne, każda ziemia jest inna. Jednemu przy czterech skibach spali 12l a innemu przy trzech spali 22l bo ma ciężką ziemię i pod górkę. Spalanie różni się też on nogi operatora.
Nawet poszczególne ciągniki mogą różnić się spalaniem.
Nie skłamie jeśli napiszę, że spalanie Zetora waha się w granicach od 10l do 22l podczas orki, czy tak ?

Testy jako takie też nie są miarodajne z powodów tych co napisałem.

Pozatym daj mi swojego NH na test a udowodnie Ci, że spali 20l ropy na mth i czy w tym momencie powiesz, że jest oszczędny ?

ChiquitaB : na Maxterre jeszcze trochę poczekamy :)

#133 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 10:49

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 dyczko ale z ciebie dziecko-daj mi zetora a ci udowodnie ze spali 25 na mtg , takie gadanie to dziecinada i widze ze nie masz pojęcia o spalaniu ciągników.Powiem ci tak i wielu obiektywnych użytkowników ci to powie -zetor pali więcej od przeciętnych ciągników i tylko john deere ma większe spalanie a reszta jest o wiele lepsza. jeśli mieszkasz w okolicy bogatej o nowe ciągniki to ci to każdy powie a ty sobie myl co chcesz . a i nie podniecajcie sie tą niby wielką modernizacią zetora bo to co oni teraz wprowadzają to inne firmy miały to już 20 lat temu a z rewersem hydraulicznym to sie ładnie pohańbili -kto ma troszkę wiedzy to wie co jest z nim nie tak.

#134 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 11:03

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Ty Przemek chyba nie zrozumiałeś @dyczko. Nie myśl że twój NH najwięcej Ci 14 litrów spali bo jak mu dasz ciężką robotę to spali tyle co @dyczko powiedział. Te 14 litrów to nie jest już max co możesz z niego wyciągnąć. <_<
I tak samo usłyszałeś że JD więcej pali od konkurencji a później opowiadasz tak dalej bo ktoś na forum pogłoskę puścił. A NH jest oczywiście The best. Światowy lider beż ani jednej wady. Ciągnik przyszłości po rostu.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#135 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 11:08

w top agrar pisali że zetor ma wprowadzić maxtere czy jakoś tak 180KM i jeszcze jakieś nowe modele. no i nh ma na jesień przedstawić zmodernizowane td ale nie wiem w jakim sensie

Ogólnie z dostępnych informacji plany są takie:
2012 - Forterra Power 4C
2013 - Forterra Power 6C
2014 - Maxterra

#136 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 12:20

dyczko ale z ciebie dziecko-daj mi zetora a ci udowodnie ze spali 25 na mtg , takie gadanie to dziecinada i widze ze nie masz pojęcia o spalaniu ciągników.Powiem ci tak i wielu obiektywnych użytkowników ci to powie -zetor pali więcej od przeciętnych ciągników i tylko john deere ma większe spalanie a reszta jest o wiele lepsza. jeśli mieszkasz w okolicy bogatej o nowe ciągniki to ci to każdy powie a ty sobie myl co chcesz . a i nie podniecajcie sie tą niby wielką modernizacią zetora bo to co oni teraz wprowadzają to inne firmy miały to już 20 lat temu a z rewersem hydraulicznym to sie ładnie pohańbili -kto ma troszkę wiedzy to wie co jest z nim nie tak.

A może i mnie nazwiesz dzieckiem ?:D -wiesz mam JD i Zetora a na dodatek wypowiadam się o ich spalaniu prawie że w superlatywach...

#137 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 13:31

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 jaro już z tobą kiedyś rozmawiałem na temat spalania JD i dałem sobie spokuj-wiesz JD bedzie trwały i bedziesz miał duży komfort-jest to naprawde dobry traktor ale jeśli chodzi o spalanie to jest tragedia i nikt na tym forum mnie nie przekona ze tak nie jest a ty mając zetora i JD i wypowiadasz sie o ich spalaniu w superlatywach to znaczy ze nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i nie miałeś styczności z ich konkurencia która spala o wiele mniej-kup sobie deutza,fenda lub NH to zobaczysz co to jest oszczednośc.

#138 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 14:02

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 A nie pomyślałeś może o tym że innymi ciągnikami też mógł pracować?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#139 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 14:36

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 gdyby pracował to by takich głupot nie gadał a widać ze laik z niego w tych sprawach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 18:56

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Zawsze mógłbym powiedzieć żebyś kupił sobie JD lub Zetora i sam sprawdził...ale ,ale Ty chyba jesteś z tych którzy zawsze mają rację i ostatnie słowo ?Dobra-teraz coś z cyklu "ty masz rację ja mam spokój"-przyznaję się że cały czas kłamałem-Zetor to takie bydlę że spala na pusto więcej niż 120 konny NH w ciężkiej orce-ba jak ropę poczuje to rży o JD to chyba nawet nie ma co wspominać-Bogu dzięki ma się te udziały w Rafinerii Gdańskiej :D -zadowolony ?
Chłopie czy Ty naprawdę myślisz że wszyscy Twoi tu na AF adwersarze urodzili się wczoraj ?-że nie mieli do czynienia z wieloma markami ciagników ?-że naprawdę są aż tak głupi że jedynie Ty nawiedzony stronnik logo NH musisz ich oświecić i nawrócić na jedynie słuszną markę-wrzuć na luz...

Dodaj odpowiedź