czaro411

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

Polecane posty

mister    54

@PRZEMUKU Brakowało mi kłótni z tobą :lol:

Nie zapominaj tylko że porównujemy proxime plus ;p

 

Wyższość Zetora ;

 

Większy zbiornik paliwa o 60litrów.

Mocniejszy podnośnik.

Więcej wyjść hydrauliki.

Skrzynia w case 12x12 zetor 16x16

Rewers w dobrym miejscu a nie jak w case z lewej stronyt siedzenie i brak miejsca dla pasażera w małej kabince.

Regulowane tylko prawe ranie tuza ?

Zetor dłuższy o 60cm

cięższy o 300kg a z obciążnikami o nie wiem ile waży case ?

 

Wyższość case ? słucham ?

chyba tylko pojemność silnika, moc wieksza o par km :P Więcej plusów nie widze...

A zapomniał był idąc tokiem rozumowania niektórych kolegów wyżej to koronny argument Zetor ładniejszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

może lepiej zakończyć już ten temat bo bez sensu w kółko to samo pisać i się kłócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

mam gdzieś lampy robocze-wszystko zdążę zrobić za widna-mocami zajmuję się inną "robotą" :rolleyes:

dbam o ciągniki jak mało kto,i o wszystkie jednakowo-zetor i tak ma awarię co jakiś czas(błędy fabryczne wychodzą,a kilka ich było)

 

dlatego nie myśleli o tobie, bo jak ktoś orze 1 pole cały dzien i mu zostało poprzeczniak zrobic, a po co ma jutro wracać na te pole jeżeli jest 5 km od wsi. To sobie włacza oswietlenie i robi, konczy i wraca zadowolony do domu ze skonczył :P że dbasz to bardzo dobrz :) oby więcej takich :) a co mozna nazwać błędem fabrycznym ? błąd wychodzi seryjnie w całej linni produkcyjnej, a usterka powstaje szybko i poprzez serwis jest naprawiana :P po za tym jeżeli teraz coś zle wyprodukuja to wzywaja na wymiane tego :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mister to zrub sobie teraz porównanie z belarusem 920.3 i zobaczysz jak zetor licho wyjdzie bo taki jest twój tok myślenia a jednak belarusa nie kupiłeś-zmień płyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@damianus2222-tak właśnie błędy,lub niedbałość raczej-co powiesz na wodę w układzie hamulcowym,i sprzęgła,dodam że nie sposób wlać przy złej obsłudze,czy przy myciu,śnieg deszcz też nie dojdzie do zbiorniczka płynu hamulcowego-zanim rdza zeżre zawory hamulca,wysprzęglik i pompy,to 2 lata minęły(kto się spodziewać może wody w płynie hamulcowym?)-myślisz że specjalnie wlałem-a w ilu zetorach jeszcze tak było?-zawór sterowania pneumatyką uruchamiany hydraulicznie-wiesz ile kosztuje?1680 pln-zamiennika ani części do niego nie ma,nawet w Kaliszu,zaworki powietrzno-olejowe od sterowania wzmacniaczem też lały-chyba 5 na gwarancji-wymieniłem w końcu na inne, nie zetorowskie już spokój.zawór główny powietrzny podłączony niżej jak zaworek spustu wody ze zbiornika powietrznego-jakakolwiek woda w zbiorniku jest zaraz w zaworze-takiego cudownego rozwiązania też się nie spodziewałem.siłowników powietrznych drzwi daszku i szyby wymienionych na gwarancji już nie zliczę-dopasowałem na szrocie samochodowe i jest spokój

powiesz taka sztuka nie udana-oby twoja nie okazała się równie udana-serwisanci to prawie u mnie mieszkali-wrogowi nawet zetora bym nie polecił

ktoś pisał o większym zbiorniku 120 litrów-na dzień ciężkiej pracy starczy-zaskakujące jest to że zbiornik w TD ma 90 litrów i też na dzień ciężkiej pracy wystarczy-różnica 30 litrów dziennie-szczegół co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-tyle awarii w moim Zetorze też było-tyle że przez ostatnie 1000 lat :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@danielhaker-teraz jak go doprowadziłem do porządku sprzedać?jak już wszystko chodzi-tylko ile mnie to zachodu kosztowało.

kupiłem zetora nowego żeby mieć spokój :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

jakby było tyle awarii to by zetor się tak nie sprzedawał i nie miał inna opinię :P bo opinia goni opinie a ludzie sobie polecają to z czego są zadowoleni :) może Twój akurat miał tyle awarii. Ja o swoim napisze tu więcej na jesieni gdy wszystko obrobie pod ozime :P i wówczas zobaczę czy coś sie zacznie dziać, na razie zrobiłem nim w polu moze z 10 mtg czyli nic reszta transport, i jak na dzień dzisiejeszy sprawuje sie ok

 

a tu link zetora w środku :) zobacz rewers pod ręką, i po prawej wszystkie wajchy :) i tył, zetor jak widać nie stoi w miejscu zawsze cos udoskanala :P

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/296688-zetor-proxima-plus-100/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/296690-zetor-proxima-plus-100/


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

zetor miał opinię i nadal ma dzięki seriom x245(i podobnym)-te to były twarde.

@damianus2222-mówię ci zobaczysz jak cię będzie ramię bolało po całym dniu obsługi podnośnika-to jest w złym miejscu,za wysoko i za daleko do tyłu-mam to tak samo.zaczep zmienili na dobry-mam taki w TD,ale stabilizatory przy cięgnach nadal na śrubie rzymskiej-spróbuj pokręcić za 2 lata,stabilizatory w TD i kioti 451c mam teleskopowe-to jest dużo wygodniejsze-wszystkie maszyny masz na jednakowy rozstaw belki?nie masz jeszcze 100 godzin-poczekaj jeszcze z zachwalaniem.

kioti451c(wprawdzie skrzat-bo właśnie taki był mi potrzebny)to jest dopiero dopracowanie-żeby zetor chociaż w połowie był tak dopracowany to bym się nie czepiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

większość nowych zetorów trafia do gospodarst które robią nimi rocznie bardz mało mtg około setki tak jak np-zetor użytkownika mister i to oni tak walczą i chwalą je a tak naprawde to co można zachwalać po kilkunastu mtg-czas pokaże co z tego bedzie ale tak naprawde to zetor kupuje sobie klientów ładną maską bo to ptrafią robić i tyle bo gdy proxima dostanie po garach to wyskakuje mnówstwo wad i nie pisze tego z zawiści ale taka prawda bo niech sie tu wypowie właściciel proximy co zrobił nią kilka tys mtg to zobaczycie sami co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Zetory to też bardzo dobre ciągniki, u mnie obok maja gospodarstwo po PGR. i mają tam ok 2 tyś ha ornego i ok 5 tyś ha łąk, i mają tam 6 zetorów i nie narzekaja na ich pracę, jedynie dużo palą, i to jest ich największa wada, a tak po za tym case mają jedne z największych udźwigów,ale taki udźwig jak maja zetory w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Zetory to też bardzo dobre ciągniki, u mnie obok maja gospodarstwo po PGR. i mają tam ok 2 tyś ha ornego i ok 5 tyś ha łąk, i mają tam 6 zetorów i nie narzekaja na ich pracę, jedynie dużo palą, i to jest ich największa wada, a tak po za tym case mają jedne z największych udźwigów,ale taki udźwig jak maja zetory w zupełności wystarczy

 

A jakie posiadaja te zetory(chodzi o modele) ? bo chyba wszystkiego nimi nie obrabiaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Taaaa a ci co robią rocznie 5000mth jak na przykład @przemek321 to kupują cudowne NH człowieku a kiedy ty wkońcu skończysz? Bo wy co ten cudowny zachód kupujecie to jesteści jak chodząca wikipedia awari zetora. I jak grochem o ściane jaki by nie zacząć temat to przemek i tak skończy na litani z cyklu NH naj naj zetor beee :lol:

Pozdrawiam Pana serdecznie temat uważam za zamknięty nie będe się wszędzie z tobą kłócił bo ze wszystkimi się idzie dogadać na AF ale nie z tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mister poczytaj moje posty i napisz mi gdzie napisałe3m ze NH cudowny? a ty wielki znawca zetora co robi rocznie 100mtg-tyle rocznie to zrobi największy grat wielki pochlebco zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Słuchaj kurde gdzie byś się nie pojawił to tyle wiesz o zetorze jakbyś go stworzył... ile nim pracowałeś że wiesz? Jak ja wiem o NH tyle co ty o zetorze to chociaż tak nie wymyślam jak ty tylko porównuje jedno do drugiego i no słuchaj nie moja wina że parametry ukazują wyższość zetora to pokaż mi czarno na białym w czym jest jeden lepszy od drugiego. Troche kultury! O mth nie będe wogóle z tobą dyskutował bo jak zawsze jesteś niepoważny i niewiarygodny.

czaro z tych dwóch to chyba najlepiej trzeci NH bo przemka to niezniszczalny i niezatapialny :lol:

Pozdr. Temat najlepiej zamknąć bo to nie dyskusja tylko kłótnia.

p.s poświęciłem troche czasu i zrobiłem porównanie z belarusem. A teraz ty je zrób tak dla siebie. Bo coś mi się wydaje że coś ci się pomyliło.

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@mister chyba też wypowiadał się posiadacz Zetora i NH (to samo co JX) o on wie chyba dobrze który ciągnik jest lepszy bo ma porównanie obu, a nie jak jeździłeś tylko Zetorem to skąd możesz wiedzieć że on jest lepszy od NH(JX)???;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Bo jakbyś był łaskawie przeczytał to porównałem to co każdy producent podał o swoim produkcie na swojej stronie dane i parametry same fakty i stąd inąd moja ocena. Cały czas podkreślam że liczą się fakty a nie zetor to zły bo nie zachoni albo nie niebieski :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ale też trzeba patrzeć na koszty eksploatacji a nie tylko na parametry, co ile mth są przeglądy, jak jest z częściami, dostęp, cena, teraz nie jest już tak że części pasują do Zetora i Ursusa, co wiąże się z ich ceną<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Nom zgodze się. Ale myśle że dostępność części do tych dwóch marek na dzień dzisiejszy jest taka sama. Ale będzie się to zmieniać na +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie w każdym temacie ,,jaki ciągnik wybrać" toczy się walka pomiędzy użytkownikami NH i Zetora dlaczego tak jest?. Ja niedawno( miesiąc temu) kupiłem Zetora i nie mówię że jest to najlepszy ciągnik na świecie. Miąłem do wyboru kilka marek ale postawiłem na Zetora bo wiedziałem co ten traktor potrafi, jakie są ceny przeglądów, części i materiałów eksploatacyjnych. Jeśli ktoś wychwala tak swój ciągnik to pewnie mów nie prawdę, bo nie ma idealnego ciągnika. Kolego jak masz wybrać ciągnik to pojeźdź osobiście do jakiegoś użytkownika jednego i drugiego ciągnika i wysłuchaj opinii o nich i wtedy dowiesz który bardziej będzie odpowiadał do to twojego gospodarstwa ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tak sie składa ze olej silnikowy do zetora jest droższy niż do case czy nh wiec mister tanie cześci oleje i trwałośc zetora to mit .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj