czaro411

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

Polecane posty

3512    0

oczywiście ze case jx 90 niz proxima ... bo jest napewno lepjej wykonany i o lepszej jakosci ... i case nie ma tych pobocznych zwojnc a w proximnie sa

bierz case :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

a w sumie wypowiedział sie jakiś właściciel case jx 90????? :P bo ja o zetorze to mogę tylko powiedzieć mało, bo u mnie jeszcze nie robił tyle :) myślę ze mister ma zdanie na temat zetora, bo juz nim troche użytkuje ;) B)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

@mister-to co wymieniłeś chyba wszystko w case jest w standardzie-bo w nh to na pewno.

 

http://allegro.pl/ciagnik-case-jx-70-nowy-2011-raty-leasing-i1689004239.html

 

No wiesz co.... W NH i Case trzeba nawet za pneumatykę dopłacać (kiedyś @zetorek1207 pisał że 6tys. netto kosztuje) <_< W linku masz co jest w standardzie w jx70 i ja tam tylnych obciążników nie widzę. NH z tylnymi obciążnikami chyba nie widziałem nigdy...

 

więc ja może te 4000 mtg. za 5 lat nabije :P

@damianus2222- zerknij na licznik i zobacz że on liczy godziny zegarowe ;)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

nie wiem jak jest w Case, ale ja w NH TD5050 w standardzie miałem klimę, radio, kogut, skrzynia 12x12 40km/h... tak jak pisze "danielhaker klima ko0sytuje ok 6000zł netto, ale w TD5040 i TD5050 jest w standardzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@3512 Co masz na myśli lepiej wykonany? Z której strony? Może silnik ze złota ? :lol: :lol:

Daniel Też pamiętam jak zetorek o tym pisał stąd też się tego czepiłem. Wiec poczytajcie troche o Case czy NH zamin ktoś wyskoczy ze złotą myślą że w zetorze za wszystko trzeba dopłacać. A case to bóstwo w full wypasie :blink:

Czyli w case dopłacamy za...

obciązniki przód i tył, fotel, radio, lepsze<szersze>opony, pneumatyke, Obciążników tylnich nie przeznaczyli do małego nh ??

Kolejna sprawa jaki zaczep mamy w casie w standardzie ? Jaką skrzynie? Jakie opony?

Tylko niech ktoś napisze co ma o tym pojęcie żebyście się panowie w zeznaniach nie poplątali :lol: To jak skończymy o tym casie to możemy o zetorze ;p

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Kolego w JX 90 dopłacasz jedynie zależnie od dilera tutaj klimę bądź pneumatykę albo za to i za to bo niektórzy mają już w standardzie u siebie to wstawione i to za pewne jest w cenie już. a standardowo dopłacasz za szersze ogumienie i szersze błotniki przód i poszerzenie tył do tego dopłacasz za obciążniki na tył na koła chyba 3tys jak dobrze pamiętam, za 4 lampy dopłacasz z tyłu no chyba że już do nich taki przyszedł z fabryki no i teraz dopłacasz jeszcze za rewers EH 6tys chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Masz do wydania te 150 brutto , ale jak wycofasz się z jakiej maszynki to możesz mieć i 200 tyś brutto aby była ta sama moc i zmieścił się w kwocie ogólnej ;) A jeśli chodzi o zetora to wujek ma proximie od 2006 i na razie ani jednej małej awarii i pracuje na 50 ha w gospodarstwie mlecznym.

Edytowano przez hodowca94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nowa seria Proximy czyli Proxima 90

Wyposażenie:

obciazniki 250kg na przodzie

obciazniki tylne 150kg

skrzynia 12/12 z rewersem

WOM 540/1000

Skrzynia 40km/h

Radioodtwarzacz

 

Cena 130tys brutto, na takiego mam oferte i nie zaprzeczam, ze moze go sobie sprawie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ile w zetorze jest przełożeń w prędkości 4-12-nie są w tym mocni-jx będzie miał 5

zetor jaką masę przyczep może ciągnąć-nadal tylko 12 ton-jx będzie mógł założyć 24 tony(pojedziesz z pustymi i się można przyczepić).

homologacja wymaga hamulców pneumatycznych jedno i dwu obwodowych-jeżeli sprzedawca bierze za to kasę to go zmieńcie-bo to jest w cenie,bez łaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

jeżeli dobrze policzyłem to w zakresie predkości od 4 do 12 km/h proxima plus ma 7 biegów a zwykła na skrzyni 12x12 6 biegów


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja powiem tak jak bym miał drugi raz kupować taki ciągnik mały to bym wolał rok poczekać dozbierać i kupić lepszy. My wybraliśmy JX ale powiem tak mały ciągnik jest mała waga, mało miejsca w kabinie u nas brak EH dopiero teraz montują no i niski udźwig ciągnika plusem jego jest niskie spalanie a i bez włączonego przodu też za dużo się nie zdziała bo zaraz grzebie tyłem, zaczep transportowy powinien już być bynajmniej automatyczny a tu na sworzeń dali gdzie w 7745 miałem automatyczny, regulacja ramion TUZ'a z lewej strony również powinna być taką rączką fajną a tu trzeba odczepiać ramię i kręcić (ciągnik u nas nieraz potrzebuje niski punkt zaczepu i tu wtedy trzeba się bawić) Co do jazdy to przyjemnie się jeździ jak na takiej klasy ciągnik chociaż przy większej prędkości trzęsie. Ale najbardziej mnie wkurza wsiadanie z prawej strony gdzie przeszkadzają wajchy od zmiany biegów:/ trochę nie dopracowany ale to jak by podokładał udogodnień to cena również by wzrosła razem z komfortem coś za coś. Co do zetora to mi się z zewnątrz nie podoba ale robi swoje. Dla fanatyków polecam Case'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@robercikj100-liczysz biegi w całym zakresie obrotowym czy przy znamionowych-bo przy całym zakresie w NH TD mam też 7-a w top technice był porównywany z proximą(o 10 koni mocniejszą)12-12-i tam miała tylko 4 biegi w tych prędkościach.

@ChiqutaB-do zetora nie lepiej wchodzisz z prawej strony,masz rację z tym że się przyjemnie jeździ-trzęsie przy szybkości?a zetor nie będzie trząść przy czterdziestce?

podnośnik może i słaby-ale on jest goły,bez siłowników(może to zmienią kiedyś-w zetorze już są dwa więcej dołożyć się nie da)

co do ramion to może teraz nie widziałeś-zetor już nie ma korbki-paskudniejsze od TD,a stabilizatory na śrubie rzymskiej-ohyda.przyznać musisz że dźwignia do szybkiego podnoszenia bardzo wygodna(w mechanicznej regulacji bardzo fajna sprawa)

JX będzie miał bardziej elastyczny silnik-pracuje się nim już przy 1600 a znamionowe ma 2500,a zetor 2500 to już naprawdę max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Myślisz że w Zetorze trzeba dawać obroty na maxa żeby szedł? :blink:

zetor już nie ma korbki-paskudniejsze od TD,a stabilizatory na śrubie rzymskiej-ohyda.

I to się nazywa prawdziwy argument :lol: :lol:

Ja myślałem że podobać to się może maska i ogólny zarys ciągnika... :huh:

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Wiesmagu a może byś tak łaskawie jakieś parametry liczby statystyki a nie tylko bee i bee... To ja moge powiedzieć Case to ohyda ico moje słowo przeciwko twojemu :lol: Bezsensu daj argumenty.

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mister jak by sie tylko statystyki liczyły to by wszyscy kupowali belarusa i to już kolejny temat w którym z czymś takim wyskakujesz-ale jeśli etora doposażysz tak ja case jx to wyjdzie naprawde drożej bo jak i w td tak i w jx szerokie opony,rewers,skrzynia szybka ,wszystkie halogeny radio ,haki i wiele innych to standard a w proximie za same opony trzeba wybulić ze cztery tysie a gdzie reszta-moje podsumowanie to takie oba są porównywalne ale jx dużo sprawniejszy i w spalaniu bije na łeb proxime a to jest bardzo ważne ale tak czy siak to którego z tych dwóch by nie kupił to raczej bedzie zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

czy sprawniejszy to są zdania podzielone. Case jest lekki, nawet jak go sie dociąży to i tak nie uzyskasz takiej wagi jak zetor. A obciążenie jest ważne, bo np w orce to ważne aby ciagnik był ciężki, a nie się ciągle śliska :P przez co wiecej pali :P Po za tym w case malo miejsca jak zaznaczył wyżej właściciel, a spalanie to mit ze zetor wiele pali. Panowie, norma spalin euro III, poprzez to juz nie ma ciągników oszczędnych jak nasze starsze zetory, czy proste ursusy :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ile jest proxima cięższa od jx? ile ci zetor spali w lekkich pracach i mieszanych bo case to w lekkich poniżej 4l a zetorowi to daleko do takiego wyniku a co do sprawności to nawet nie dyskutujemy bo to może nie przepaść ale róznica jest spora ale za to zetor ma większą kabine ale jx też nie ma małej bo wiele innych cej mocy ma mniejszą i jakkoś zyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja użytkuję zetora(wprawdzie nie proximy,tylko super,ze wzmacniaczem)i TD-TD ma jednak większe walory użytkowe.

opinia że zetor w pługu lepiej pójdzie bo jest cięższy i masywniejszy-bzdura,ważą oba po 4 tony(różnica kilku,kilkunastu kilogramów)z balastem,bez 3600.przeczytajcie chociaż dane z instrukcji wtedy wypowiadajcie się o wymiarach i wadze-oko jest omylne-złudzenie

TD ma mieć słabszy podnośnik wedle folderów-w rzeczywistości podnosi tyle samo,za to szybciej.w zetorze obsługa podnośnika bardzo niewygodna(w złym miejscu,za wysoko i ręka po dniu pracy bardzo boli)za to w TD obsługa na uwrociach dwoma przyciskami,bez ruszania dźwigni-bardzo wygodna sprawa(niby drobiazg ale jaki w użytkowaniu pomocny-kiedyś też myślałem że rzecz zbyteczna,a teraz niezastąpiona).

@danielhaker-wygląd maski u mnie jest na dalszym miejscu-maską się nie pracuje-to że zetor ją trochę przyozdobił w sreberko-jakie to ma znaczenie-jak świstak :lol:

dane spalania jednostkowego z instrukcji:zetor na poziomie 260,a TD na poziomie 240-na mth wychodzi około litra różnicy.

żebyśmy się zrozumieli-zetor nie jest zły,tylko TD troszeczkę lepszy-ale to troszeczkę może nie na hektar tak odczuwalne w czasie i paliwie,a w ciągu roku tych godzin zaoszczędzonych i litrów paliwa się zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

http://www.invest.auto.pl/case_jx90.html#wyposazenie czy on jest tak wspaniale wykonany ? i tak w nim przez tą ergonomie jest super ? sorry ale bez jaj i zachwalania ciągłego :P

 

zetor nie przyzdobił zmienił maske(jak każdy producent) w proxie i forterze, tak ze małe lampy podczas prac polowych wieczorem lub noca świecą na boki :P po to zostały zrobione nowe zabudowy do lamp ;) a nie bo ktoś sie bawi w zetorze w operację tuning ;]


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@damianus2222-to pokaż dla porównania zetora-przez ciebie tak zachwalanego.

maska w zetorze to i tak twierdzę że świstak zawijał.według tych lamp wybrałeś proxe-śmieszne-nic innego nie brałeś pod uwagę.i czy w ogóle pojeździłeś JX,lub TD chociaż na placu-też nie jesteś obiektywny,ja przynajmniej staram się moje odczucia wskazać z własnego użytkowania,a nie bo ktoś tam coś.

fakt moje już nie są najmłodsze,ale nie sądzę żeby zetor zrobił aż tak ogromny krok w nad przestrzeń-oba ciągniki się zmodernizowały,lecz bez przesady.

twoja proxa jeszcze śmierdzi lakierem-poczekajmy jak się dobrze ubrudzi(to darmowa pneumatyka wysiądzie-bo we wszystkich wysiada-już nie trzyma tygodnia-lecz sekundy-zawory bardzo drogie-ja założyłem od TD po przeróbkach instalacji-dziesięciokrotnie taniej)

pisałem że JX "troszeczkę"lepszy-do zapatrzonych w zetora,żadne argumenty i tak nie dotrą,ja nie jestem zapatrzony ani w jednego ani drugiego(mam je oba)-wymarzona marka i tak jest inna-lecz dla mnie niedostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

haa ;p i tu sie mylisz z lampami :P zostały zrobione aby pomóc, jak nie wierzysz to sobie wsiadz do starszego modelu i do tego nowszego i zobaczysz róznice pracując wieczorem. Ja nie jestem zapatrzony w zetora, nad zakupem myśleliśmy rok, więc to długo, i porównaliśmy nie tylko zetora, każda marka wchodziła w grę oprócz fenda a najbardziej john deere 5080m lub 5090m lub zetor forterra 90 :P i dlatego wiem coś na ten temat. Wszystkie porównania (spalanie, koszty eksploatacji, serwis i jego bliskość, łatwość w budowie, cena części, łatwośc w obsłudze ) dlatego wybór padł na zetora. Co z tego ze mój nowy :P mozesz mieć niezawodnego fenda i tak jak nie dbasz i nie umiesz jeździć to ci się zepsuje.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

mam gdzieś lampy robocze-wszystko zdążę zrobić za widna-mocami zajmuję się inną "robotą" :rolleyes:

dbam o ciągniki jak mało kto,i o wszystkie jednakowo-zetor i tak ma awarię co jakiś czas(błędy fabryczne wychodzą,a kilka ich było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
@danielhaker-wygląd maski u mnie jest na dalszym miejscu-maską się nie pracuje-to że zetor ją trochę przyozdobił w sreberko-jakie to ma znaczenie-jak świstak :lol:

Chyba nie zrozumiałeś sensu zdania. Napisałem ci że w ciągniku (obojętnie jakim) to podobać się może co najwyżej maska albo ogólny wygląd a ty o podnośniku w Zetorze mówisz że to jest brzydkie a to "ohyda". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj