Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

197 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 29 czerwiec 2011 - 12:12

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Taaaa mam w Zetorze zsynchronizowaną 16x16 i biegi wchodzą jak w samochodzie lekko i przyjemnie tak samo rewers, 1 ,,pół bieg'' bez sprzęgła na gałce mniany biegów bardzo pratyczne rozwiązanie. Więc nie mów że wszyscy odradzają zetory bo tak nie jest. Tylko to że ,,zetor to kiepski ciągnik, albo że dużo pali'' są to argumenty ludzi którzy nie mają argumentów i prosze na przyszłość nie oceniać czegoś o czym się nie ma pojęcia.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Dzisiaj, 04:10
  •  

#42 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 29 czerwiec 2011 - 12:17

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Tak tyle ze deutza agrofarma np 410 nie kupi za 142 tys, a co dopiero wersja gs ktora kosztuje okolo 175, JD 5080 r okolo 190 tysi
A NH T5040 za okolo 150 moze i troszke mniej jest w tym wypadku bardzo rozsadna alternatywa
Zreszta jest jeszcze wiele innych marek ciagnikow a konkurencja na rynku jest straszliwa wiec sporo mozna utargowac i wybierac jak w ulegalkach wybor ciagnika dopiero mam na wiosne albo w ta zime wiec juz troszke sie orientowalem

#43 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 12:28

Ja na miejscu Czaro411 nie kupywał bym Zetora, według mnie to jest kiepski ciagnik, porównaj np jak chodzi skrzynia w zetorze a jak w Case bezporównania korzyść jest za Case. Teraz każdy odradza zetory. New Holland TD5040 z klima,pneumatyka i ze skrzynia 12/12 mozesz kupic za 125 tys brutto. Może przemyśl tą decyzje jeszcze Czaro411 bo ciagnika nie kupuje sie na 5 lat, tylko ciagnik sie kupuje na jakies 15 lat jak nie wiecej i jak masz juz te 142tys to moze trzeba sie zastanowic i dolozyc na cos pożądnego jak np Deutz-Fahr czy John Deere.Oczywiscie do tura to z JD to nie serie M tylko R.

kolego pytania do ciebie:
dlaczego zetor to kipeski ciągnik? skąd to wywnioskowałeś, kupiłeś jakoś niedawno proxime i masz ja i uzytkujesz ?
w zetorze masz skrzynie 16/16 ;] i że niby zła ? to co takiego fantastycznego ma skrzynia case ?
a dlaczego jak ma brać jd to serie R a nie M wytłumacz ?

aha i panowie zwróćcie uwagę na cene za te pieniądze to moze kupić marki takie jak nh, zetor, john deere <seria M 80 km>ursus, farmer albo pronara. fendt, massey, class, case, deutz fahr, same, są droższe i to o wiele :P wiec trzymajmy się ceny najpierw jaką kolega ustalił że da za ciągnik :P
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#44 Share michu97

michu97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:08

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 damianus2222 dlatego nie JD M bo M ma półrame , a R ma całą rame. A nie mówie serii R za 180 tys moze wziasc przecież Compact, a nie Comfort. Jeździłem zetorami i wiem jak sie tym czymś jeździ i niedaleko mnie sa uzytkownicy którzy kupili zetory i mówia ze jakby mieli nastepnym razem kupowac to by napewno zetora nie wzieli. Najbardziej co mnie z zetorze wkurza to to że za wszystko trzeba płacić. Prawie niczego nie ma w standardzie.

#45 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:51

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 w nowych zetorach trzeba zapomnieć o wytrzymałości z przed kilkudziesięciu lat,i do tych nowych części nie pasują od starych popularnych wersji,które są tanie,części do tych nowszych nie odbiegają ceną od zachodnich,często nawet przewyższają-sprawdzałem,kupowałem-głowa boli.

opinie użytkowników z 500-800 mth przebiegiem raczej niewiarygodne-raczej nieliczny zrobił 4000 mth.

to że pompa wtryskowa w td lub jx jest robiona w chinach-nie ma znaczenia-bosch ją autoryzuje(wykonana jak te niemieckie)

mam zetora z 2003 roku i td z 2006-zetor to porażka-stara 360 była lepiej zrobiona-to że w zetorach ładniejsze maski zrobili-co z tego-maską będę ciągał,rzecz nie istotna-reszta się sypie-zwłaszcza pierdoły-jedno zrobię a tu drugie wysiądzie-a ciągnik zadbany,ale jak dbać o błędy fabryczne,co mnie już dużo kasy kosztowały(o nerwach nie wspomnę).

#46 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 21:12

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 A w case masz... w standardzie
Przednie obciążniki?
Fotel grammera?
Obciążniki w tylnych kołach?
Rewers?
Klime?
Pneumatyke?
Możesz wziąć ,,lepsze opony''?
Radio?
Na te wszystkie pytania odpowiedz sobie tak lub nie... i wyjdzie ci czy case tak bogato wyposażony w standardzie... :lol: :lol:
Jaka skrzynia w case ile przełożeń? masa własna? udzwig tuz? wyjścia hydrauliki?

#47 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 22:32

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Czy mógłby ktoś wstawić zdjęcie tego elektrohydraulicznego rewersu w JX, bo jak na razie wszyscy o tym mówią ale jeszcze nikt tego nie widział - czyżby rewers widmo :lol:

#48 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 23:17

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 seria R jest droga, a przecież golasa nie kupi ;] ja też przegladałem oferte bo wybieralem miedzy jd a zetorem i wybrałem tego drugiego :P ze względu na bliskośc serwisu, dostepność części, oraz przystępną cenę :P mi tam zetor sie podoba :P ocenię go dopiero po jesiennych pracach czy coś mi sie zepsuje czy nie :blink:
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#49 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 06:16

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @mister-to co wymieniłeś chyba wszystko w case jest w standardzie-bo w nh to na pewno.

#50 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 06:37

A w case masz... w standardzie
Przednie obciążniki?
Fotel grammera?
Obciążniki w tylnych kołach?
Rewers?
Klime?
Pneumatyke?
Możesz wziąć ,,lepsze opony''?
Radio?
Na te wszystkie pytania odpowiedz sobie tak lub nie... i wyjdzie ci czy case tak bogato wyposażony w standardzie... :lol: :lol:
Jaka skrzynia w case ile przełożeń? masa własna? udzwig tuz? wyjścia hydrauliki?

obciązniki przód i tył, fotel, radio, lepsze<szersze>opony to jest za dopłatą. :P
po za tym, po to wszystko sie dopłaca ponieważ, jak kupujesz ciagnik a ci niepotrzebna klima to po ca masz za nią płacic? albo za rewers jak wolisz zwykła skrzynie 6cio biegowa ze wstecznym :P a odnośnie tych mtg przepracowanych, jak ktos kupił zetora do małych gosp. <bo do takich one sie nadają > i ma te 20 czy 30 ha to kiedy on nabije 4000 mtg? jak w zapasie jeszcze ma c-330 i 360 :P ja mam 4 ciagniki, i każdy ma swoją rolę :P więc ja może te 4000 mtg. za 5 lat nabije :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share 3512

3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2011 - 08:31

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 oczywiście ze case jx 90 niz proxima ... bo jest napewno lepjej wykonany i o lepszej jakosci ... i case nie ma tych pobocznych zwojnc a w proximnie sa
bierz case :D

#52 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 12:07

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Case JX też ma zwolnice ;)

#53 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 12:09

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 a w sumie wypowiedział sie jakiś właściciel case jx 90????? :P bo ja o zetorze to mogę tylko powiedzieć mało, bo u mnie jeszcze nie robił tyle :) myślę ze mister ma zdanie na temat zetora, bo juz nim troche użytkuje ;) B)

#54 Share czaro411

czaro411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 13:32

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Nie wiecie czy ktoś podpisał umowe na PROW i kupił maszyny?

#55 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 13:57

@mister-to co wymieniłeś chyba wszystko w case jest w standardzie-bo w nh to na pewno.

http://allegro.pl/ci...1689004239.html

No wiesz co.... W NH i Case trzeba nawet za pneumatykę dopłacać (kiedyś @zetorek1207 pisał że 6tys. netto kosztuje) <_< W linku masz co jest w standardzie w jx70 i ja tam tylnych obciążników nie widzę. NH z tylnymi obciążnikami chyba nie widziałem nigdy...

więc ja może te 4000 mtg. za 5 lat nabije :P

@damianus2222- zerknij na licznik i zobacz że on liczy godziny zegarowe ;)

Edytowany przez danielhaker, 30 czerwiec 2011 - 13:59.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#56 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 30 czerwiec 2011 - 21:25

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 nie wiem jak jest w Case, ale ja w NH TD5050 w standardzie miałem klimę, radio, kogut, skrzynia 12x12 40km/h... tak jak pisze "danielhaker klima ko0sytuje ok 6000zł netto, ale w TD5040 i TD5050 jest w standardzie ;)

#57 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 22:39

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 @3512 Co masz na myśli lepiej wykonany? Z której strony? Może silnik ze złota ? :lol: :lol:
Daniel Też pamiętam jak zetorek o tym pisał stąd też się tego czepiłem. Wiec poczytajcie troche o Case czy NH zamin ktoś wyskoczy ze złotą myślą że w zetorze za wszystko trzeba dopłacać. A case to bóstwo w full wypasie :blink:
Czyli w case dopłacamy za...
obciązniki przód i tył, fotel, radio, lepsze<szersze>opony, pneumatyke, Obciążników tylnich nie przeznaczyli do małego nh ??
Kolejna sprawa jaki zaczep mamy w casie w standardzie ? Jaką skrzynie? Jakie opony?
Tylko niech ktoś napisze co ma o tym pojęcie żebyście się panowie w zeznaniach nie poplątali :lol: To jak skończymy o tym casie to możemy o zetorze ;p

Edytowany przez mister, 30 czerwiec 2011 - 22:40.

#58 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 08:23

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Kolego w JX 90 dopłacasz jedynie zależnie od dilera tutaj klimę bądź pneumatykę albo za to i za to bo niektórzy mają już w standardzie u siebie to wstawione i to za pewne jest w cenie już. a standardowo dopłacasz za szersze ogumienie i szersze błotniki przód i poszerzenie tył do tego dopłacasz za obciążniki na tył na koła chyba 3tys jak dobrze pamiętam, za 4 lampy dopłacasz z tyłu no chyba że już do nich taki przyszedł z fabryki no i teraz dopłacasz jeszcze za rewers EH 6tys chyba

#59 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 08:47

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Masz do wydania te 150 brutto , ale jak wycofasz się z jakiej maszynki to możesz mieć i 200 tyś brutto aby była ta sama moc i zmieścił się w kwocie ogólnej ;) A jeśli chodzi o zetora to wujek ma proximie od 2006 i na razie ani jednej małej awarii i pracuje na 50 ha w gospodarstwie mlecznym.

Edytowany przez hodowca94, 01 lipiec 2011 - 08:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 lipiec 2011 - 11:40

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85 Nowa seria Proximy czyli Proxima 90
Wyposażenie:
obciazniki 250kg na przodzie
obciazniki tylne 150kg
skrzynia 12/12 z rewersem
WOM 540/1000
Skrzynia 40km/h
Radioodtwarzacz

Cena 130tys brutto, na takiego mam oferte i nie zaprzeczam, ze moze go sobie sprawie
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Dodaj odpowiedź