Skocz do zawartości

Zdjęcie

dmuchawa niemiecka na jaką wysokość wydmucha mi zboże?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 23:00

dmuchawa niemiecka na jaką wysokość wydmucha mi zboże? Chodzi mi o dmuchawę Fanal silnik 3,3 kW.Czy ta dmuchawa efektywnie wydmucha zboże na wysokość ok 6,5m + 6-8m w poziomie? Chodzi mi o odpowiedzi użytkowników dmuchaw o podobnej mocy i transportujących ziarno na taką wysokość,jest to praktycznie drugie piętro w budynku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dmuchawa niemiecka na jaką wysokość wydmucha mi zboże? Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share MIRAS699

MIRAS699

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 23:31

dmuchawa niemiecka na jaką wysokość wydmucha mi zboże? Co to do silosu ma dmuchać spokojnie da rade

#3 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 09:00

dmuchawa niemiecka na jaką wysokość wydmucha mi zboże? Moge Ci podac swoj przyklad dla porownania: u mnie niegdys niemiecka dmuchawa NEUERO z silnikiem 2,2kW 10-11t wrzucala w podobnej wysokosci ok. 4godzin- jedna wielka tragedia, a rozladunek szedl naprwde wolno. Gdy wrzucala ziarno na strop(czyli ok3-3,5m) i w dodatku rury byly umocowane pod mniejszym katem dawala, rade taka przyczepke wrzucic w ok 90min.

#4 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 22:04

dmuchawa niemiecka na jaką wysokość wydmucha mi zboże?

<br />Moge Ci podac swoj przyklad dla porownania: u mnie niegdys niemiecka dmuchawa NEUERO z silnikiem 2,2kW 10-11t wrzucala w podobnej wysokosci ok. 4godzin- jedna wielka tragedia, a rozladunek szedl naprwde wolno. Gdy wrzucala ziarno na strop(czyli ok3-3,5m) i w dodatku rury byly umocowane pod mniejszym katem dawala, rade taka przyczepke wrzucic w ok 90min.<br />

<br /><br /><br />
Dzięki za wypowiedzi,kupiłem już tę dmuchawę.Jest tam silnik 3,3 kW a to jest 50 % więcej niż 2,2 kW a poza tym tak dużo zboża nie mam (przyczepy nie będą stały w kolejce) :-) Kilka razy pożyczałem polską od znajomego i też długo szło ale tez dużo ziarna nie puszczałem żeby silnika nie spalić.Chcę tez żeby mi elektryk zamontował amperomierz tak jak w bąku.Pozdrowienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 11:53

dmuchawa niemiecka na jaką wysokość wydmucha mi zboże? podłacze sie do tematu,nabylem niedawno dmuchawe neuero z silnikiem 2,6 kw i jestem ciekaw jaka moze miec wydajnosc ta dmuchawka?wysokosc w pionie na jaka bedzie musiala podac to jakies 2,5m i z 5 m w poziomie ile moge zdejmowac 3,5 t zboza taka dmuchawka,ma ktos taka dmuchawe o identycznej mocy,prosze o opinie ,pozdrawiam!!

#6 Share pepe2

pepe2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 13:13

dmuchawa niemiecka na jaką wysokość wydmucha mi zboże? U mnie podobna dmuchawa w porównywalnych warunkach podaje 1 tonę w 20 minut.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 14:12

dmuchawa niemiecka na jaką wysokość wydmucha mi zboże? A powiedzice mi czy taka dmuchawa http://www.szm.com.p...ki-pneumatyczne model T-368/1 jest w stanie podać zborze na 6m w pionie i z 4 pod kątem powiedzmy 30 stopni ???? jest to dla mnie bardzo ważne bo nie wiem czy mogę szykować strych do przechowywania zboża czy muszę dawać na stary stych ale tam mam problem bo jak ładuję tira to muszę zboże rzucać sipą bo mam za niski strop a tak zrobiłbym szyber w stropie i połowa by mi sama spadła ;P