Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oprysk z mleka

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Buncol

Buncol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:48

Oprysk z mleka Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Czy słyszeliście może o oprysku z z mleka? Ja słyszałem, że można go stosować profilaktycznie przeciwko chorobom i szkodnikom. Jednak spotkałem się też ze stwierdzeniem,że takim opryskiem można zabić mszyce oraz, że działa korzystnie na wzrost i rozwój opryskanej rośliny.
Jedni twierdzą, że mleko zmieszane z wodą w odpowiednich proporcjach jest bardzo dobrym opryskiem. Inni, że mleko może być szkodliwe, a lepsza jest serwatka.
A według Was co jest lepsze i dlaczego? Jeżeli coś takiego stosowaliście, to moglibyście napisać, jakie były tego efekty?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowany przez Buncol, 28 czerwiec 2011 - 07:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oprysk z mleka Dzisiaj, 06:20
  •  

#2 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:30

Oprysk z mleka na pewno to jest dobry adiuwant np do roundupu bo sam czasem stosowałem jak akurat zapomniałem kupić. Chyba też na grzyba działa ale to ekologia. A to nie mój dział :lol:

#3 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 07:10

Oprysk z mleka moja babcia zawsze pryska ogórki takim opryskiem działa on przeciwko (jak to ona mówi)"zarazie" no i muszę przyznac że w tamtym roku sprawdzałem działani na jednym zagonie. połowę opryskałem mlekiem a połowę opryskiem zakupionym w sklepie. wynik przyznam że nieco mniezaskoczyl okazało się że mleko było o wiele skuteczniejsze poniewarz ogórki były jakieś 1,5tyg dłużej niż na tej drugiej połowie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share henio0001

henio0001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:14

Oprysk z mleka Jest to znany sposob, od dawna stosowany np. w USA.Na mleku zastosowanym dolistnie namnazaja sie bakterie kwasu mlekowego, ktore utrudniaja badz uniemozliwiaja rozwoj patogenow.Podobnie jest z serwatka , ktora ma juz te bakterie namnozone(jesli nie jest spasteryzowana).
Stary sposob jak swiat tylko nie wiedziec czemu wyparty z mozgow rolnikow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:57

Oprysk z mleka @henio0001 - a stosujesz ten sposób?

#6 Share henio0001

henio0001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:03

Oprysk z mleka Sasiad stosuje, ja nie mam krow a mleko sklepowe jest pasteryzowane i nie chce mi sie go zakwaszac,poza tym ze sklepu za drogo wychodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 16:50

Oprysk z mleka Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o tej metodzie, ale poważnie mnie nią zainteresowaliście. Chyba poświęcę na ten temat więcej czasu i pogrzebię w Sieci, by dowiedzieć się czegoś więcej. Pewnie sporo w tej materii mogą powiedzieć rolnicy, którzy zdecydowali się na uprawy ekologiczne. Sęk w tym, ze u nas gospodarstwa tego typu póki co nie doczekały się należytej uwagi. A szkoda - przecież miały się stać motorem napędowym polskiego rolnictwa.