Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gajuu

gajuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 12:13

ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA witam
ostatnio jak wywoziłem obornik zetorem 7211 zajechałem na pole wywróciłem i wracałem i zajechałem kolejnym razem a ciągnik nie chciał podnieść przyczepy. nie zaciągnąłem sprzęgła ani nic co mogło by spowodować odłączenie pompy. próbowałem juz wszystkiego ale nie reaguje na wywrot ani na podnośnik tylny i zastanawiam się co może być tego przyczyną. wiecie może czy aby wymienić pompę/ rozdzielacz to co trzeba miedzy innymi wymontować i ile to pracy? dodam że ciągnik ma 6500mth. z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA Dzisiaj, 09:39
  •  

#2 Share jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 13:08

ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA Siema
Najpierw sprawdź pompe, ja tak samo miałem i jak wymontowałem pompę okazało się że fezy na trybku napędzającym pompe zostały zcięnte
i życie toczy sie dalej.........

#3 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 13:17

ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA Zacznij od spuszczenia oleju i wymontowaniu pompy, jeżeli przystawka bedzie ok to daj pompe do sprawdzenia, jezeli bedzie ok to musisz naprawic lub kupic nowy rozdzielacz, sprawdz jeszce filtr oleju hydr bo również potrafi zrobić niemiłą niespodzianke.

#4 Share SW1

SW1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 14:42

ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA Najczęstsza przyczyna w/w objawów to ścięcie frezu na kole zębatym, koło się obraca a nie napędza wałka łączącego się z pompą, Spotkałem się z 2 takimi przypadkami w tym modelu. Z tym przebiegiem pompa i rozdzielacz powinny być ok.

#5 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 17:03

ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA No niekoniecznie bo u nas jest 7 tys a było już ze 6 lub 7 pomp hydraulicznych :(. Wina nie była oleju bo był wymieniany na czas czy filtra lecz takich badziewnych pomp.Za każdym razek kupowaliśmy org rzekomo i trzymały krótko, kupione były 2 reszta wymieniana na gwarancji. Jak była org to trzymała, narazie jest ok ale zobaczymy jak pójdzie w zniwa i dostanie prase bo wtedy najcześciej siadały. Wina również nie leżała po stronie rozdzielacza bo jak sprawdzaliśmy uszkodzone pompy to dawały przeważnie nie więcej jak 50 MPa, olej tez był wymieniany dwukrotnie i nigdy nie zauważyłem zeby sie nadmiernie grzał. ale naprawde jedno mnie zaskoczyło ojciec kupił nową uwaga....polską pompe z Tucholi do 60 z turem i chodzi juz kilka lat i unosi az miło, więc co polskie nie zawsze złe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share gajuu

gajuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 09:40

ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA a żebym mógł zobaczyć czy to ten wałek to słyszałem że to jest gdzieś od spodu? czy może mi ktos bardziej temat przybliżyć jak to znalesc?

#7 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 20:14

ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA 50 MPA nie wytrzyma żaden podnośnik ( przeliczając to 500atm) :)

#8 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 20:28

a żebym mógł zobaczyć czy to ten wałek to słyszałem że to jest gdzieś od spodu? czy może mi ktos bardziej temat przybliżyć jak to znalesc?

Poloz sie pod traktor, pod tylna czescia. Zobaczysz taka okragla pokrywe przykrecona srubami, w jednym miejscu bedzie miala taka wypuklosc i bedzie tez taka duza sruba (filtr magnetyczny). Spuszczasz olej i odkrecasz wszystkie te sruby, zdejmujesz pokrywe i na niej znajduje sie pompa.

Ja bym jeszcze sprawdzil, czy mozesz wlaczyc walek. Bo moze tez posypal sie wodzik i wtedy nie wlacza sie pompa.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 01:01

50 MPA nie wytrzyma żaden podnośnik ( przeliczając to 500atm) :)

Kolego masz racje, źle spojrzałem na podzialke chodziło o 50 PSI to jakaś angielska dziwaczna jednostka a to daje jakies 4 atmoswery gdzie powinno być 200-220(zawór ogranicza do 175), czyli pompa szmelc.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 13 lipiec 2011 - 01:02.