Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z 6620 se czasami nie odpala

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maniek950

maniek950

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:58

problem z 6620 se czasami nie odpala witam, mam jd 6620 se 2004r od nowego.Ciągnik bardzo zadbany i nie skatowany pracuje na 160 ha produkcji roslinnej.problem jest następujący.Ciągnik chodzi normalnie i nagle przy któryms odpaleniu - nie odpala.rozrusznik chodzi normalnie pompka startowa też .dzieje sie to juz któryś raz zawsze odpowietrzalismy go poprzez poluźnianie rurek paliwowych dochodzących do cylindrów.jest to jednak bardzo uciążliwe ponieważ zakluca tempo pracy i dostarcza nie malych problemów.Po odkręceniu filtra nie jest on calkiem napelniony paliwem- brakuje jakies 4 cm.proszę was bardzo panowie pomozcie bo zniwa się zblizają a ja nie bede mial czym talerzować itd.moze ktos z was mial podobny problem.za kazdą wskazówkę bede ogromnie wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z 6620 se czasami nie odpala Dzisiaj, 05:01
  •  

#2 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 26 czerwiec 2011 - 23:39

problem z 6620 se czasami nie odpala cześć
też mam JD 6620 i u mnie takie problemy nie występują, jednak kiedyś, ciągnik zdechł i nie odpalił.
okazało się, że przepaliła się, jakaś mała pompka paliwowa która znajduje się w zbiorniku i która podaje paliwo do przed uruchomieniem silnika.
czy po przekręceniu kluczyka słychać jak pompka pracuje?
jeżeli to nie to, to wychodziłoby na to, że coś jest przy pchane, może złapałeś gdzieś syf w paliwie.

a jeżeli już mówimy o JD 6620 SE, to ja mam problem wyskakujących biegów ("C" i "B") podobno jest to kwestia regulacji linek, miał ktoś z tym do czynienia?

Edytowany przez Kula07, 26 czerwiec 2011 - 23:40.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#3 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 13:36

problem z 6620 se czasami nie odpala Łapie powietrze, najprawdopodobniej przez któryś zacisk lub spękany przewód paliwowy. Możesz to posprawdzać lub wymienić przewody, lecz za jakisz czas problem powróci.
Najlepszym rozwiązaniem jest przeciąć przewód zasilający 3-5 cm przed filtrem w w tym miejscu wstawić zaworek zwrotny. Koszt 5zł.

#4 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:27

problem z 6620 se czasami nie odpala kolego tak jak pisze @jankris na 99% defekt polega na nieszczelności układu paliwowego, który jest mozliwy na dwa sposoby. albo masz gdzieś minimalny brak uszczelnienia na filtrze paliwa (u mnie np zeżarło uszczelke w filtrze firmy baldwin) i tu ciagnie powietrze czasem gołym okiem nie widoczne. druga opcja leży w przewoda paliwowych spękany przewód nawet nie musi się pocić lub też opaska nie trzymatak jak powinna. Ja miałem to u siebie po postoju 2-3 dni paliwo schodziło i się zapoietrzał układ i kręcił a nie leciał dym z komina i nie palił. Jeżeli to nie pomoże w co wątpie może jeszcze być problem z pompka paliwową mimo że działa 50 razy za 51 może szwankoać tego nei sprawdzisz tak łatwo-jeżeli na postoju przekrecisz kluczyk i słychać jak pracuje to zobacz jeszcze jak poluzujesz korek odpowietrzający na filtrze czy dobrze leci paliwo. z mniej prawdopodobnych może być wina elektrozaworu na pompie lub defekt pompy paliwowej ale w tym przypadku nie paliłby wcale - elektrozawór można sprawdzić miernikiem opór nie pamiętam jaki powinien być lub gdy wiemy ze paliwo dochodzi już do pompy poluzować wtrysk. NIe zapomnij sprawdzić bezpieczników na wszelki wypadek i również miernikiem czy stawiaja opór bo są przypadki że drucik wygląda ok ale jest do wyrzucenia. Jestem jdenak niemal pewien że to co napisałem na początku będzie przyczyną Twojej bolączki.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#5 Share maniek950

maniek950

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:27

problem z 6620 se czasami nie odpala Koledzy dzięki bardzo za odp;).wężyki wymienilismy wczesniej i nic nie dalo jednak dowiedzialem sie ze jest to prawdopodobnie przyczyna tej pompki.jest ona nie wydolna i nie ma takiego cisnienia zeby napompowac paliwa w filter w czasie do zgasniecia tej czerwonej kontrolki.dam znac po wymianie , dzieki bardzo!;)

#6 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:16

problem z 6620 se czasami nie odpala ja mam taki przyrząd do pomiaru ciśnienia jakie daje pompka paliwowa
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#7 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 10:31

problem z 6620 se czasami nie odpala Już to przerobiłem, wymieniłem pompkę, jeśli masz nieszczelność w układzie to samo było do puki nie wpiołem zaworu zwrotnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 18:54

problem z 6620 se czasami nie odpala ale to trzeba go wstawić zaraz przed filtrem paliwa inaczej nie da to nic http://allegro.pl/za...1672873765.html coś takiego typu

#9 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:50

problem z 6620 se czasami nie odpala Panowie, a powiecie mi coś na temat wyskakujących biegów?

w poście wyżj napisałem o co dokładnie chodzi ;0

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#10 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 23:10

problem z 6620 se czasami nie odpala z tym do czynienia nie miałem, zadzwon do serwisu nawet co za problem napewno coś podpowiedzą, jeśli nie no to trudno trzeba zabulić i naprawią

#11 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 11:54

problem z 6620 se czasami nie odpala Sprawdź i ewentualnie dociągnij śrubę mocującą lewarek oraz wyreguluj linki.

#12 Share marcinekenicram

marcinekenicram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 19:19

problem z 6620 se czasami nie odpala kiedyś tez mi się zapowietrzał odrazy po odpaleniu zanim doszedłem ze za słabo zaciśnięty przewód paliwowy wystarczyło dłużej potrzyma na zapłonie po odpaleniu żeby pompka nabiła ciśnienie

kiedyś tez mi się zapowietrzał odrazy po odpaleniu zanim doszedłem ze za słabo zaciśnięty przewód paliwowy wystarczyło dłużej potrzyma na zapłonie po odpaleniu żeby pompka nabiła ciśnienie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 09:10

problem z 6620 se czasami nie odpala no bo jak jest układ nieszczelny to i na pompkę się zgania najpierw trzeba wyeliminować jedną przyczynę następnie szukać wady pompki