rafalo90

co trzeba mieć by być rolnikiem

Polecane posty

rafalo90    18

chodzi mi o wykształcenie jakie trzeba mieć i czy wg trzeba mieć ? tzn czy technikum czy zawodowka też może być i czy trzeba mieć tzn zdać egzaminy zawodowe wiecie coś o tym pozdrawiam ? wiecie jak to jest dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

trzeba mieć wykształcenie średnie rolnicze. Można skończyć technikum rolnicze lub inne a później skończyć 2 letnie studium rolnicze(ja tak mam)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18
trzeba mieć wykształcenie średnie rolnicze. Można skończyć technikum rolnicze lub inne a później skończyć 2 letnie studium rolnicze(ja tak mam)

to trzeba mnie tez studia skńczone ?? ja jestem na agrobiznesie bo innego kierunku nie było tego roku no i mówią że to daje urawnienia rolnika ale na piśmie mi tego nie dali jak to jest wiecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie studia. potrzebne jest średnie wykształcenie rolnicze. Można je zdobyć tak:

1 Technikum rolnicze

2 Technikum w innym kierunku i później 2 letnie studium (nie studia) rolnicze.

 

Ja skończyłem technikum budowlane a teraz studium rolnicze. Jeszcze nie mam wyników egzaminu ale mam nadzieje że będzie zaliczony (trzeba mieć 75% na zaliczenie)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

na koniec jest egzamin zawodowy który trzeba zaliczyć (kiedyś była praca dyplomowa)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

to jednak trzeba go zaliczyć ?? no praca dyplomowa to była bajka z tego co brat mial a ja znowu słyszałem takie głosy że już nie ma takich wymagań tylko udokumentowane 5 lat w gospodarstwie świadkow i opinia sołtysa itp słyszał ktoś o czymś takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

w niedziele chyba mówili że musi być wykształcenie.

 

W technikum miałem prace dyplomową, szkoda że jej już nie ma <_<


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja też skończyłem studium rolnicze.W zeszłym tygodniu odebrałem dyplom <_< i jestem fachowcem z dyplomem jak to mówił Pawlak ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

odebrałeś dyplom?? Musze jutro zadzwonić do szkoły.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

ja miałem i nadal mam problem w technikum i to jest problem z lenistwem!

takie jest moje zdanie, a jak ktoś sobie nie radzi w szkole to poprostu jeden na koniec roku i już a jak chcą się go pozbyć tak w trakcie roku szkolnego to chyba ze względu na dużą liczbę ucieczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A np jeżeli skończę liceum ogólnokształcące i zrobię maturę to mogę potem pójść na studium rolnicze i będę miał uprawnienia rolnicze?? Czy koniecznie musi być technikum?

mozesz, ale zamiast marnowac 2 lata na studium chyba lepiej isc na studia i najwyzej skonczyc bez magazyniera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

A jak moj kumpel chce isc do zawodowki na zawod murarz czy cos w tym stulu to moze mu tata przepisac gospodarstwo ??

 

 

Prosze usunac post pomylka :P


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A jeśli ma się tytuł mgr w innym kierunku niż wykształcenie rolnicze to trzeba robic technika rolnika, bo kolega, któremu umarła babcia przejoł gospodarstwo po babci i właśnie 3 lata przed zakończeniem studiów i coś w tym sensie twierdził, ze mając wyższe wykształcenie w kierunku pozarolniczym nie trzeba mieć technika, a wystarczy że sołtys podpisze że pracowałeś w gospodarstwie i masz doświadczenie czy coś w tym sensie zamotałem, czy to tylko tak teraz jest do strukturalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
A jeśli ma się tytuł mgr w innym kierunku niż wykształcenie rolnicze to trzeba robic technika rolnika, bo kolega, któremu umarła babcia przejoł gospodarstwo po babci i właśnie 3 lata przed zakończeniem studiów i coś w tym sensie twierdził, ze mając wyższe wykształcenie w kierunku pozarolniczym nie trzeba mieć technika, a wystarczy że sołtys podpisze że pracowałeś w gospodarstwie i masz doświadczenie czy coś w tym sensie zamotałem, czy to tylko tak teraz jest do strukturalnej?

 

 

wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w

rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukonczone studia

podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie

inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o

przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik lub

2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub

spółdzielczej umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji

rolnej.

,także bez szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

slyszalem ze ten egzamin zawodowy jest bardzo ciezko zaliczyc. ma sie np. siewnik poznaniak i trzeba obliczyc ile razy sie w kolo przjedzie na 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w

rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukonczone studia

podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie

inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o

przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik lub

2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub

spółdzielczej umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji

rolnej.

,także bez szans

A nie podlegam ubespieczeniu społecznemu jako domownik, bo od 2 lat studiuje zaocznie, teraz skończyle studia i zarejestrowałem się jako bezrobotny, ale czytałem w "plonie" o jakimś usłatwieniu co do wykształcenia w przypadku przechodzenia rodzica na strukturalną, jeśli jest wyksztalcenie wyższe wystarczy opinia sołtysa ze spadkobierca ma doswiadczenie przy pracy na roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalem ze ten egzamin zawodowy jest bardzo ciezko zaliczyc. ma sie np. siewnik poznaniak i trzeba obliczyc ile razy sie w kolo przjedzie na 1 ha.

 

 

Trudne takie? Obliczasz obwod kola i majac podana szerokosc siewnika obliczasz


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Trudne takie? Obliczasz obwod kola i majac podana szerokosc siewnika obliczasz

 

a skąd założenie, iż 1ha ma kształt koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

a taki zawód może być zawodówka mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

przylaczam sie do pytania darka bo przymierzam sie do zawodowki i tego kierunki i takie pytanko czy nie bedzie problemow z zadnymi przepisami gospodarstwa kupnem lub dzierzawa ziemi czy innymi pomocami dla rolnikow


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18
przylaczam sie do pytania darka bo przymierzam sie do zawodowki i tego kierunki i takie pytanko czy nie bedzie problemow z zadnymi przepisami gospodarstwa kupnem lub dzierzawa ziemi czy innymi pomocami dla rolnikow

a wiec tak zawadówka nie daje upaważnień do prowadzenia gospodarstwa tzn można prowadzić lecz nie dostanie sie żadnych dotacji unijnych aby te dotacje można było dostawać wystarczy mieć tylko i wyłącznie zdane technikum nie trzeba mieć matury ani egzaminu zawodowego (technikum musi być typowo rolnicze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

A jak ja skoncze agrobiznes a nie zalicze egzaminu zawodowego to bede dostawal puzniej dotacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj